WADY / USTERKI Sportage V MY2022

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Dziadek
Posty: 60
Rejestracja: 19 maja 2022, 19:17
model samochodu: Kia Sportage V BL HEV

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: Dziadek »

LooKatME pisze: 18 cze 2022, 14:39 Pacjent: Sportage 2022, HEV, GT line. Produkcja 03/2022

Wady/usterki:
1. Spasowanie drzwi
2. Wady materiałowe plastików siedzeń przednich (plamy)
3. Porysowana tapicerka tylnych drzwi na krawędziach
4. Skazy na listwach ozdobnych (piano i srebrne) wewnątrz.
5. Rozciągająca się listwa zewn. drzwi pasażera piano(gt line). Gdy stoi na słońcu potrafi wyjechać poza krawędź drzwi nawet o 3 mm - tak, że piano drzwi tylnych ocierało o przednie przy otwieraniu.
6. Wskaźnik paliwa pokazujący czasami 3/4 po zatankowaniu do pełna.
7. Rozłączanie sim auta (usługi Kia Connect) z siecią komórkowa. W celu przywrócenia połączenia wymagany reset radia.
8. Auta na jazdach próbnych oraz moje zaraz po odbiorze wydawało się na początku lepiej wyciszone. Mam nadzieje że po zmianie opon będzie w nim nieco ciszej.

Poniższe punkty to nie wada produkcyjna tylko umysłowa inżynierów KIA:

9. Brak mi pamięci położenia lusterek. Niestety dawanie opcji pamięci położenia fotela kierowcy bez pamięci lusterek to bezużyteczna funkcja.
10. Ładowarce indukcyjnej brak wentylatora. Ładując tam telefon można go ugotować.
11. Brak bezprzewodowego AA i CarPlay
12. Nie mogę się kompletnie dogadać z autem przy użyciu poleceń głosowych.

To tyle na ten moment jeśli chodzi o żale.
Auto prowadzi się dobrze, przy ekonomicznej jeździe odwdzięcza się niskim spalaniem, w trybie sport potrafi zaskoczyć niejednego cfaniaka w jego BMW w kołpaku.
W doposażonym egzemplarzu można się cieszyć komfortem jazdy, może nie takim jak w dwa razy droższej marce premium, ale jest ok.
Mam pytanie do posiadaczy tego modelu, jedna rzecz mi się nie zgadza w cenniku w liście wyposażeniowej, wersja Business Line i tak samo w GT-Line jest pozycja "indukcyjna ładowarka do telefonu o mocy 15W z funkcją chłodzenia" w takim razie jest tam ten wentylator czy go nie ma ? Kolega wyżej informuje że ma problem z chłodzeniem. Może bzdurka ale to nie zgadza się z opisem w cenniku.
Zatem KIA wprowadza klientów w błąd ?
dario37
Posty: 335
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: dario37 »

Jest chłodzona.
LooKatME
Posty: 95
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:46
model samochodu: Sportage NQ5 HEV

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: LooKatME »

dario37 pisze: 22 cze 2022, 12:19 Jest chłodzona.
jak odbywa się to chłodzenie u Ciebie? Zdjąłem tą gumę maskującą i pod spodem jest pełny plastik - żadnych perforacji, żadnego wentylatora, żadnych szumów wynikających z jego ewentualnej pracy...
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: Kontur »

U mnie sa takie otworki prostakatne....dzis sprawdze czy chlodzi bo telefon jest wiecznie gorący. Bo moze mialo chlodzic ale z braku elektroniki nie chlodzi....czy ktos czuje jakis podmuch?
LooKatME
Posty: 95
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:46
model samochodu: Sportage NQ5 HEV

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: LooKatME »

Nie mogę edytować swojego pierwszego postu z listą wiec dodam kolejną być może wadę.

Od czasu do czasu słyszę stuk z tyłu przy pokonywaniu ostrzejszych zakrętów w lewo. Auto wtedy się przechyla się na prawy bok i słychać takie jakby właśnie pojedyncze stuknięcie, wydaje mi się, że właśnie z lewej strony. Nie mam pojęcia czy to wahacz czy "rozciągany" amortyzator.
mgr
Posty: 18
Rejestracja: 10 kwie 2022, 21:33

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: mgr »

LooKatME pisze: 24 cze 2022, 09:01 Od czasu do czasu słyszę stuk z tyłu przy pokonywaniu ostrzejszych zakrętów w lewo. Auto wtedy się przechyla się na prawy bok i słychać takie jakby właśnie pojedyncze stuknięcie, wydaje mi się, że właśnie z lewej strony. Nie mam pojęcia czy to wahacz czy "rozciągany" amortyzator.
W osobnym poście pytałeś o stuki w Tucsonie. Podaje link:
https://hyundaitucson.info/glosna-praca ... 8-110.html
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: marsen »

LooKatME pisze: 23 cze 2022, 11:54
jak odbywa się to chłodzenie u Ciebie? Zdjąłem tą gumę maskującą i pod spodem jest pełny plastik - żadnych perforacji, żadnego wentylatora, żadnych szumów wynikających z jego ewentualnej pracy...
Chłodzenie jest choć mało efektywne. Wsuń palce pod telefon na wysokości portu USB C. Ja tam czuję delikatny chłód od spodu. Trzeba kilka sekund potrzymać rękę by poczuć. Ale ogólnie po np. 30 minutach ładowania temperatura cieplejsza zwycięża i w sumie jest efekt gorącego telefonu.
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: marsen »

Jak rozwiązaliście kwestię odtwarzania muzyki z pendrive przy jednoczesnym uruchomieniu android auto? 🤔
Grzegorz4
Posty: 19
Rejestracja: 16 mar 2022, 15:21
model samochodu: Kia Sportage V / BL HEV 2WD / AE + / Lunar Silver
Lokalizacja: Wwa

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: Grzegorz4 »

Ja jeszcze nie mogę tego sprawdzić ,ale czy zwykły rozdzielacz na dwa USB nie będzie działał?
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: marsen »

Grzegorz4 pisze: 30 cze 2022, 20:13 Ja jeszcze nie mogę tego sprawdzić ,ale czy zwykły rozdzielacz na dwa USB nie będzie działał?
Nie mam pojęcia ale istnieją przesłanki, że rozdzielacz będzie przeszkodą. Do Android Auto potrzebny jest przewód o konkretnych standardach więc wstawiając huba USB pozbywamy się właściwości tego przewodu 🤷🏻‍♂️
Dziś podłączałem pendrive'a do USB C i lipa - nie czyta. Zresztą było to do przewidzenia bo pod nim jest ikonka ładowania 😕
Będę szukał rozwiązania i jak znajdę - dam znać 😁
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”