Kia Sportage V pierwsze spostrzeżenia.

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Tempra
Posty: 12
Rejestracja: 31 sty 2022, 15:15
model samochodu: Kia Sportage

Kia Sportage V pierwsze spostrzeżenia.

Post autor: Tempra »

Jako że mija miesiąc z moją Kijusią pojawiły się pierwsze chłodne refleksje. Co brakuje co można ulepszyć i takie tam.
1 Brak wyściełanych schowków, do oklejenia jakąś tkaniną
2 Brak wskaźnika temperatury oleju
3 Brak organizera w bagażniku przy kole zapasowym
4 Brak chłodzonego schowka
5 Brak schowka na okulary w dachu
6 Za małe schowki na butelki w drzwiach
7 Brak oświetlenia LED w kabinie i bagażniku
8 Za małe haczyki na torby w bagażniku
9 Zabezpieczenie antykorozyjne do poprawy
10 Brak bocznych przegródek w bagażniku przy nadkolach, aby postawić jakiś płyn czy inne duperele
11 System utrzymania na pasie poziom pierwszy mógłby być zastąpiony systemem martwego pola
12 Kupiłem dodatkowo dywaniki welurowe, dziś wolałbym akcesoryjne (ten niby oryginał to śmiech na sali)
13 Brak podgrzewanej przedniej szyby
14 System otwierania bagażnika powinien być rozwiązany w inny sposób. Zdarzyło mi się podejść w garażu z kluczykami w kieszeni a tu klapa pika że się otwiera UPS
15 Automatyczne przewietrzanie wnętrza działa tylko na przednie szyby
16 Troszkę za krótki podłokietnik wersja manuał
17 Roletę w bagażniku z chęcią zamieniłbym na półkę taką jakie mają hatbacki
18 Brak możliwości składania oparcia fotela pasażera w celu przewiezienia długich przedmiotów
19 Brak regulacji lędźwi na fotelu pasażera
To tyle na szybko. Moja wersja to manual business line z pakietem skóra. Generalnie jestem z auta bardzo zadowolony jest ciche i wygodne. Jeśli producent poprawi moje uwagi przy lifcie to następne auto może być również Kia tylko w automacie (chciałem ale nie sprzedają 🤭) i z tymi poprawkami i nic więcej do szczęścia nie potrzebuję. Zdaję sobie sprawę że każda firma ma swój sposób na pakietowanie wyposażenia ale gdyby Kia zrobiłaby większą możliwość konfigurowania auta pod siebie to śmiem twierdzić że konkurencja nie miałaby co szukać.
nagdob
Posty: 1121
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V pierwsze spostrzeżenia.

Post autor: nagdob »

Tempra pisze: 03 lip 2022, 11:54 Jako że mija miesiąc z moją Kijusią pojawiły się pierwsze chłodne refleksje. Co brakuje co można ulepszyć i takie tam.
...
14 System otwierania bagażnika powinien być rozwiązany w inny sposób. Zdarzyło mi się podejść w garażu z kluczykami w kieszeni a tu klapa pika że się otwiera UPS
...
Tą funkcje można wyłączyć w ustawieniach. Co do braku regulacji lędźwi fotela pasażera to trochę średnio, nie wiedziałem w zasadzie, ale to akurat nie byłoby przeszkodą do zakupu auta. Reszta to dla mnie pierdoły. A roleta jest zwijana bo to SUV jest, a nie heczbek.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Tempra
Posty: 12
Rejestracja: 31 sty 2022, 15:15
model samochodu: Kia Sportage

Re: Kia Sportage V pierwsze spostrzeżenia.

Post autor: Tempra »

Nie po to kupowałem auto z elektryczną klapą aby teraz ją wyłączać. Pomyśl, przychodzisz do auta leje deszcz masz zajęte ręce czekasz 5sekund dobra otworzyło się teraz stawiasz torbę na ziemi bo trzeba złożyć roletę.Dlaczego? Bo nie dostaniesz się do haczyczyniuniów. Swoją drogą Tiguan ma. Mazda CX5 też ma ciekawe rozwiązanie rolety, ale to pierdoły. Piszę to by pomóc stojącym przed zakupem, a jak wiadomo w salonie wiele rzeczy umyka. Tak naprawdę auto poznajemy w trakcie eksploatacji. Tak to są drobiazgi dlatego całokształt oceniam na 5-. Jak już będziesz jeździł swoją to proszę o spostrzeżenia.
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: Kia Sportage V pierwsze spostrzeżenia.

Post autor: marsen »

Tempra pisze: 03 lip 2022, 20:34 Nie po to kupowałem auto z elektryczną klapą aby teraz ją wyłączać. Pomyśl, przychodzisz do auta leje deszcz masz zajęte ręce czekasz 5sekund dobra otworzyło się teraz stawiasz torbę na ziemi bo trzeba złożyć roletę.Dlaczego? Bo nie dostaniesz się do haczyczyniuniów. Swoją drogą Tiguan ma. Mazda CX5 też ma ciekawe rozwiązanie rolety, ale to pierdoły. Piszę to by pomóc stojącym przed zakupem, a jak wiadomo w salonie wiele rzeczy umyka. Tak naprawdę auto poznajemy w trakcie eksploatacji. Tak to są drobiazgi dlatego całokształt oceniam na 5-. Jak już będziesz jeździł swoją to proszę o spostrzeżenia.
Ile aut przed tym kupiłeś?
dario37
Posty: 338
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Kia Sportage V pierwsze spostrzeżenia.

Post autor: dario37 »

marsen pisze: 03 lip 2022, 20:48
Tempra pisze: 03 lip 2022, 20:34 Nie po to kupowałem auto z elektryczną klapą aby teraz ją wyłączać. Pomyśl, przychodzisz do auta leje deszcz masz zajęte ręce czekasz 5sekund dobra otworzyło się teraz stawiasz torbę na ziemi bo trzeba złożyć roletę.Dlaczego? Bo nie dostaniesz się do haczyczyniuniów. Swoją drogą Tiguan ma. Mazda CX5 też ma ciekawe rozwiązanie rolety, ale to pierdoły. Piszę to by pomóc stojącym przed zakupem, a jak wiadomo w salonie wiele rzeczy umyka. Tak naprawdę auto poznajemy w trakcie eksploatacji. Tak to są drobiazgi dlatego całokształt oceniam na 5-. Jak już będziesz jeździł swoją to proszę o spostrzeżenia.
Ile aut przed tym kupiłeś?
Jak dla mnie inteligentna klapa działa idealnie.
LooKatME
Posty: 97
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:46
model samochodu: Sportage NQ5 HEV

Re: Kia Sportage V pierwsze spostrzeżenia.

Post autor: LooKatME »

@Tempra
Mam takie same odczucia na temat działania elektrycznej klapy jak i tej nieszczęsnej rolety.

Do tego jak auto stoi tyłem bardzo blisko ściany to po zbliżeniu się do tylnego nadkola zaczyna sygnalizować ze się za chwile otworzy. Nie czekałem czy faktycznie przypieprzy w ścianę tylko wyłączyłem opcję automatycznego otwierania.
nagdob
Posty: 1121
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V pierwsze spostrzeżenia.

Post autor: nagdob »

LooKatME pisze: 04 lip 2022, 21:31 @Tempra
Mam takie same odczucia na temat działania elektrycznej klapy jak i tej nieszczęsnej rolety.

Do tego jak auto stoi tyłem bardzo blisko ściany to po zbliżeniu się do tylnego nadkola zaczyna sygnalizować ze się za chwile otworzy. Nie czekałem czy faktycznie przypieprzy w ścianę tylko wyłączyłem opcję automatycznego otwierania.
W garażu to jak otwieram klapę nieelektryczną to muszę uważać, bo sufit nie wysoki, framuga drzwi blisko itd. Zdrowy rozsądek musi być i tyle. I na pewno tą funkcję wyłączę. Kiedyś miałem w aucie klapę elektryczną i nic nie stało na przeszkodzie, żebym otwierał ją z pilota lub przycisku, czy to z auta, czy z klapy. W niektórych markach trzeba kopnąć nogą pod spodem, ciekawy jestem ile razy ludzie walą goleniem o zderzak :mrgreen:
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
dario37
Posty: 338
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Kia Sportage V pierwsze spostrzeżenia.

Post autor: dario37 »

Przed zakupem auta roleta się sama zwijała a po zakupie już nie...? :?
Dziadek
Posty: 74
Rejestracja: 19 maja 2022, 19:17
model samochodu: Kia Sportage V BL HEV

Re: Kia Sportage V pierwsze spostrzeżenia.

Post autor: Dziadek »

Tempra pisze: 03 lip 2022, 11:54 15 Automatyczne przewietrzanie wnętrza działa tylko na przednie szyby
Nie posiadam jeszcze samochodu dla tego ciekawi mnie ta opcja, na czym ona polega ?
Jak się ją aktywuje jak ustawia ?
wlodio5
Posty: 123
Rejestracja: 08 lut 2022, 09:54
model samochodu: KIA SPORTAGE V MHEV FWD 180KM DELUXE WHITE L-30.06.2022

Re: Kia Sportage V pierwsze spostrzeżenia.

Post autor: wlodio5 »

Autko odebrane. Pierwsza setka kilometrów zrobiona. Spalane 8,4 ale sądzę, że kiedy się przyzwyczaję do niezwykle wrażliwego pedału gazu , może być mniej. To jeszcze zbyt mało przejechane żeby powiedzieć coś więcej. Jest piękne i spełnia moje marzenia. 180 kucyków czuć pod nogą. Jeździłem Hevem na próbnych i szczerze mówiąc w przyśpieszeniu nie widzę wielkiej różnicy. Prowadzi się komfortowo. Kia conect działa super i dokładnie pokazuje pozycję samochodu otwarty bagażnik , przebyte trasy itp. Opcjonalne oświetlenie podłoża drzwi i bagażnika robi robotę. Dalej uważam że Deluxe White jest kolorystycznie najciekawszy przy tej bryle. Ludziska odkręcają głowy na ulicy. :D Wnętrze jest kosmiczne a tapicerka wersji L w realu wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach i filmach. Teraz Sportek jest w folowaniu przodu i piano black oraz kładzeniu ceramiki i już nie mogę się doczekać kiedy stanie w garażu. .\ :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”