Kia Sportage V pierwsze spostrzeżenia.

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Awatar użytkownika
PPPKRK
Posty: 64
Rejestracja: 06 maja 2022, 14:58
model samochodu: Sportage V, 230 KM 6AT 4WD HEV, GT LINE, 2TR/AE+/HAR/LTH/PNS/SUS/HAK

Re: Kia Sportage V pierwsze spostrzeżenia.

Post autor: PPPKRK »

AWD to przede wszystkim niedocenione bezpieczeństwo. Ktoś kto sporo jeździ a nie jedzie stricte w góry powinien rozważyć. Co 4 łapy to 4 łapy :) po jeździe testowej odczułem dużo większą stabilność na drodze, przy wychodzeniu z zakrętów. Obecna IV nie miała napędu na 4 i nie dość że tył jest lekki w zimie to sam napęd nie dawał rady na podjazdach albo parkinach szczególnie z kopnym śniegiem a co mówić jak już sie na narty jeździ, także mam polecam i jak tylko bede miał możliwość będzie zawsze napęd na 4 koła. Czy deszcz, śnieg, błoto zawsze jest 2x wiecej wsparcia w napędzie przy FWD.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia Sportage V pierwsze spostrzeżenia.

Post autor: Lunar GT »

nagdob pisze: 04 sie 2022, 08:10 ustalonego chyba w systemie miejsca.
W ustawieniach masz 3 pozycje do wyboru: wyłączone, normalne, maksymalne więc pewnie masz na normalne ustawione.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V pierwsze spostrzeżenia.

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 05 sie 2022, 13:26
nagdob pisze: 04 sie 2022, 08:10 ustalonego chyba w systemie miejsca.
W ustawieniach masz 3 pozycje do wyboru: wyłączone, normalne, maksymalne więc pewnie masz na normalne ustawione.
Napisałem, że mam ustawioną wartość maksymalną.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia Sportage V pierwsze spostrzeżenia.

Post autor: Lunar GT »

nagdob pisze: 05 sie 2022, 13:37 Napisałem, że mam ustawioną wartość maksymalną.
Umknęlo mi, no to nie wiem, nie korzystam bo i tak mam odsunięte na max.
jurasek99
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2024, 11:23
model samochodu: Kia Sportage 2022 Busines Line PHEV

Re: Kia Sportage V pierwsze spostrzeżenia.

Post autor: jurasek99 »

Tempra pisze: 03 lip 2022, 11:54 Jako że mija miesiąc z moją Kijusią pojawiły się pierwsze chłodne refleksje. Co brakuje co można ulepszyć i takie tam.

14 System otwierania bagażnika powinien być rozwiązany w inny sposób. Zdarzyło mi się podejść w garażu z kluczykami w kieszeni a tu klapa pika że się otwiera UPS
Zgadzam sie z ta opinią. Nabyłem bagażnik rowerowy mocowany na haku. Po założeniu rowerów, uświadomiłem sobie ze nieopatrzne zbliżenie sie do nich, np w celu zdjęcia roweru, może uruchomić klapę bagażnika, która trafi na zainstalowany rower. Nie wiem jak sie zachowa taka klapa czy siłowo będzie próbowała sie otworzyć, czy ma jakiś mechanizm bezpieczeństwa, że po napotkaniu oporu zatrzyma sie. Nie mniej grozi jej jakieś porysowanie. Rozwiązanie w innych samochodach na machniecie nogą chyba jest bezpieczniejsze.
jaskier
Posty: 314
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Kia Sportage V pierwsze spostrzeżenia.

Post autor: jaskier »

dorzucę się do refleksji po 17 000 km - słabe spasowanie wnętrza. Postukuje klapa, skrzypi podłokietnik, od niedawna skrzypią także prawe drzwi pasażera (i to w czasie normalnej jazdy, nie na nierównościach). Nie czepiałbym się gdyby auto miało 100 k przebiegu :roll:
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia Sportage V pierwsze spostrzeżenia.

Post autor: inquis »

Tempra pisze: 03 lip 2022, 11:54 Jako że mija miesiąc z moją Kijusią pojawiły się pierwsze chłodne refleksje. Co brakuje co można ulepszyć i takie tam.

14 System otwierania bagażnika powinien być rozwiązany w inny sposób. Zdarzyło mi się podejść w garażu z kluczykami w kieszeni a tu klapa pika że się otwiera UPS

Zgadzam sie z ta opinią. Nabyłem bagażnik rowerowy mocowany na haku. Po założeniu rowerów, uświadomiłem sobie ze nieopatrzne zbliżenie sie do nich, np w celu zdjęcia roweru, może uruchomić klapę bagażnika, która trafi na zainstalowany rower. Nie wiem jak sie zachowa taka klapa czy siłowo będzie próbowała sie otworzyć, czy ma jakiś mechanizm bezpieczeństwa, że po napotkaniu oporu zatrzyma sie. Nie mniej grozi jej jakieś porysowanie. Rozwiązanie w innych samochodach na machniecie nogą chyba jest bezpieczniejsze.
A gdyby tak zrobić coś szalonego i zajrzeć do instrukcji obsługi auta? Tam znajduje się informacja jak zdezaktywować ten system otwierania klapy...
dario37
Posty: 338
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Kia Sportage V pierwsze spostrzeżenia.

Post autor: dario37 »

inquis pisze: 28 lut 2024, 12:24
Tempra pisze: 03 lip 2022, 11:54 Jako że mija miesiąc z moją Kijusią pojawiły się pierwsze chłodne refleksje. Co brakuje co można ulepszyć i takie tam.

14 System otwierania bagażnika powinien być rozwiązany w inny sposób. Zdarzyło mi się podejść w garażu z kluczykami w kieszeni a tu klapa pika że się otwiera UPS

Zgadzam sie z ta opinią. Nabyłem bagażnik rowerowy mocowany na haku. Po założeniu rowerów, uświadomiłem sobie ze nieopatrzne zbliżenie sie do nich, np w celu zdjęcia roweru, może uruchomić klapę bagażnika, która trafi na zainstalowany rower. Nie wiem jak sie zachowa taka klapa czy siłowo będzie próbowała sie otworzyć, czy ma jakiś mechanizm bezpieczeństwa, że po napotkaniu oporu zatrzyma sie. Nie mniej grozi jej jakieś porysowanie. Rozwiązanie w innych samochodach na machniecie nogą chyba jest bezpieczniejsze.
A gdyby tak zrobić coś szalonego i zajrzeć do instrukcji obsługi auta? Tam znajduje się informacja jak zdezaktywować ten system otwierania klapy...
Jasne,po co im instrukcja....Jeśli chodzi o klapę bagażnika to nie ma się czego przyczepić.
-otwiera się sama po wykryciu kluczyka :)
-możesz otworzyć przyciskiem w aucie
-możesz przyciskiem na klapie
-możesz również ustawić zakres otwierania oraz szybkość.
Nic dodać nic ująć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”