Sportage V - wizualny stan chłodnicy w nowym samochodzie

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Tailsy
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2022, 10:49

Sportage V - wizualny stan chłodnicy w nowym samochodzie

Post autor: Tailsy »

Hej, moja niedawno zamówiona KIA Sportage jest już w salonie. Na oględzinach generalnie nie miałem zastrzeżeń - lakier, tapicerka wyglądały ok, wszystko jeszcze ofoliowane i świeże.

Jeżeli jednak spojrzeć przez przedni czarny plastik na chłodnicę samochodu, widać na niej bardzo dużo drobnych wgnieceń. Te drobne żeberka są lekko pogięte, przez co w niektórych miejscach chłodnica jest jakby bardziej srebrna i inaczej odbija światło.
Porównywałem z innymi nowymi samochodami stojącymi na placu i o ile nie były nieskazitelnie czyste od defektów, było ich jednak znacznie mniej. W mojej chłodnicy wgniecenia są rozsiane praktycznie na całej powierzchni.

Samochodu jeszcze nie odebrałem. Generalnie moje pytanie - czy to normalne w nowym samochodzie? Czy jakiś praktykant w fabryce miał gorszy dzień i pogiął, czy może było coś grzebane i mogą być jakieś długoterminowe konsekwencje?
Byłbym wdzięczny jakby jakiś forumowicz zerknął na swoją sportage i ocenił wizualny stan chłodnicy w swoim aucie ;)
dario37
Posty: 336
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Sportage V - wizualny stan chłodnicy w nowym samochodzie

Post autor: dario37 »

Tailsy pisze: 06 lip 2022, 23:05 Hej, moja niedawno zamówiona KIA Sportage jest już w salonie. Na oględzinach generalnie nie miałem zastrzeżeń - lakier, tapicerka wyglądały ok, wszystko jeszcze ofoliowane i świeże.

Jeżeli jednak spojrzeć przez przedni czarny plastik na chłodnicę samochodu, widać na niej bardzo dużo drobnych wgnieceń. Te drobne żeberka są lekko pogięte, przez co w niektórych miejscach chłodnica jest jakby bardziej srebrna i inaczej odbija światło.
Porównywałem z innymi nowymi samochodami stojącymi na placu i o ile nie były nieskazitelnie czyste od defektów, było ich jednak znacznie mniej. W mojej chłodnicy wgniecenia są rozsiane praktycznie na całej powierzchni.

Samochodu jeszcze nie odebrałem. Generalnie moje pytanie - czy to normalne w nowym samochodzie? Czy jakiś praktykant w fabryce miał gorszy dzień i pogiął, czy może było coś grzebane i mogą być jakieś długoterminowe konsekwencje?
Byłbym wdzięczny jakby jakiś forumowicz zerknął na swoją sportage i ocenił wizualny stan chłodnicy w swoim aucie ;)
U mnie nic takiego nie zauważyłem.Osobiście jestem w szoku,ponieważ jescze nie znalazłem żadnego defektu wizualnego ,zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pojazdu. :)
sztyk
Posty: 65
Rejestracja: 17 mar 2022, 18:46
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1.6 T-GDI (180) MHEV 7DCT, L + AEB, FWD

Re: Sportage V - wizualny stan chłodnicy w nowym samochodzie

Post autor: sztyk »

to raczej nie jest normalne i takie pogięte lamelki chłodnicy mogą być również od zbyt bliskiego mycia myjką wysokociśnieniową
https://www.youtube.com/watch?v=gpr4RXNcDYo
Tailsy
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2022, 10:49

Re: Sportage V - wizualny stan chłodnicy w nowym samochodzie

Post autor: Tailsy »

Salon się zarzeka że nie nic z samochodem nie robił, wliczając to mycia myjką.
Proponują żeby w protokole odbioru opisać fakt że lamelki są pogięte, a później reklamować. Ale obawiam się że KIA powie że to defekt nieistotny i nic z tym nie zrobi.
fuTer
Posty: 202
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Sportage V - wizualny stan chłodnicy w nowym samochodzie

Post autor: fuTer »

Sprawdzałem dziś u siebie, proste jak struna.
dario37
Posty: 336
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Sportage V - wizualny stan chłodnicy w nowym samochodzie

Post autor: dario37 »

fuTer pisze: 07 lip 2022, 17:39 Sprawdzałem dziś u siebie, proste jak struna.
Niektórzy mają jakiegoś pecha.Współczuję.
Angy
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2022, 14:09
model samochodu: KIA SPORTAGE IV

Re: Sportage V - wizualny stan chłodnicy w nowym samochodzie

Post autor: Angy »

Nie radzę odbierać takiego samochodu. Osobiście mieliśmy problem z nieszczelna chłodnicą klimatyzacji. Pojechalismy na diagnostyke. Kia obciazyla nas kosztami diagnostyki i stwierdzila uszkodzenie mechaniczne najprawdopodobniej od kamienia. Koszt naprawy 3000 plus koszty koszty diagnostyki 400 pln. Oczywiscie samochod jest na gwarancji.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Sportage V - wizualny stan chłodnicy w nowym samochodzie

Post autor: nagdob »

Angy pisze: 18 lip 2022, 14:17 Nie radzę odbierać takiego samochodu. Osobiście mieliśmy problem z nieszczelna chłodnicą klimatyzacji. Pojechalismy na diagnostyke. Kia obciazyla nas kosztami diagnostyki i stwierdzila uszkodzenie mechaniczne najprawdopodobniej od kamienia. Koszt naprawy 3000 plus koszty koszty diagnostyki 400 pln. Oczywiscie samochod jest na gwarancji.
Jeżeli to kamień to na pewno nie naprawią w ramach gwarancji.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Angy
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2022, 14:09
model samochodu: KIA SPORTAGE IV

Re: Sportage V - wizualny stan chłodnicy w nowym samochodzie

Post autor: Angy »

Diagnostyka stwierdzila "najprawdopodobniej kamien". Na kratce ochronnej nie mam zadnych zarysowan od kamieni, natomiast chlodnica jest rozszczelniona. Kia Sportage ma po prostu kratke ochoronna do ozdoby a nie do ochrony chlodnicy, skoro do takich uszkodzen dochodzi przy zwyklej jezdzie po miescie. Pozostaje nam miec nadzieje, ze mielismy strasznego pecha (tak stwierdzil serwis) i ta chlodnica nie bedzie musiala byc wymieniana co 3 lata
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Sportage V - wizualny stan chłodnicy w nowym samochodzie

Post autor: nagdob »

Angy pisze: 18 lip 2022, 14:30 Diagnostyka stwierdzila "najprawdopodobniej kamien". Na kratce ochronnej nie mam zadnych zarysowan od kamieni, natomiast chlodnica jest rozszczelniona. Kia Sportage ma po prostu kratke ochoronna do ozdoby a nie do ochrony chlodnicy, skoro do takich uszkodzen dochodzi przy zwyklej jezdzie po miescie. Pozostaje nam miec nadzieje, ze mielismy strasznego pecha (tak stwierdzil serwis) i ta chlodnica nie bedzie musiala byc wymieniana co 3 lata
Jeszcze nie widziałem, żeby samochody miały specjalne osłony na chłodnicach. Przecież zawsze jest pełno much, brudu itp. To i kamień może czasami trafić. Ale wtedy jest to wyraźnie widoczne. Także nie daj się nabić w butelkę.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”