Słabe radio

forum użytkowników modelu Optima
artic82
Posty: 93
Rejestracja: 06 lip 2022, 10:38
model samochodu: Optima GT Line 1.7 CRDI

Słabe radio

Post autor: artic82 »

Witam. Czy posiadacze Optimy kombi mają problemy z odbiorem fal radiowych? Wiem, że sedan ma antenę w tylnej szybie, w kombi to już w płetwie chyba? Jak to jest u was bo u mnie tragedia. Jeszcze w dużym mieście ze dwie, trzy stacje radiowe znajdę ale już kawałek za miastem zero, tylko szum. Jeśli ten typ tak ma to jak sobie radzicie a jeśli to po prostu awaria to dajcie proszę jakieś info jak się dobrać do tej anteny albo jak sprawdzić czy to antena czy może coś na przewodach? Wiem że to wróżenie z fusów ale być może ten problem jest częsty.
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Słabe radio

Post autor: devil1234 »

U mnie nie ma problemu, działa bardzo dobrze na trasach
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
artic82
Posty: 93
Rejestracja: 06 lip 2022, 10:38
model samochodu: Optima GT Line 1.7 CRDI

Re: Słabe radio

Post autor: artic82 »

To lipa. Trzeba będzie rozebrać. Ktoś już zmagał się z tematem? Podsufitka do zdjęcia, może nie całą trzeba?
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Słabe radio

Post autor: Marcin_1976 »

Nie wiem jak w Optimie, ale z doświadczenia w innych autach, spróbuj dobrać się od tyłu, czyli klapy bagażnika. Zacznij od samego końca. Jak będzie ciężko z dostępem to odkręć rączki nad drzwiami, przód i tyl, lampki i zostaw na osłonach przeciwsłonecznych. Przód nad szybą czołową może zostać, bo po pierwsze łatwiej złożyć samemu, a dostęp i tak będziesz mial. Przy odginaniu podsufitki uważaj, żeby jej nie przełamać. Najprawdopodobniej skorodował dół płetwy i brak masy. Przypuszczam, że jak w większości aut płetwa mocowana jest od wewnątrz nakrętka. Jak zdejmiesz obejrzyj kable, bo często ilość ich przy antenie w aucie zależy od wyposażenia czy rodzaju radia.

Jak podsufitka jest przyklejona, to długim nożem, lub szpachelką będziesz musiał powoli odkleić od dachu.
artic82
Posty: 93
Rejestracja: 06 lip 2022, 10:38
model samochodu: Optima GT Line 1.7 CRDI

Re: Słabe radio

Post autor: artic82 »

Już się boję :shock:
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Słabe radio

Post autor: Marcin_1976 »

Nic strasznego. Pamiętaj tylko, żeby nie zagiąć podsufitki, bo zostanie ślad. Reszta to zwykle rozkręcanie i skręcanie. :D i pilnuj czystych rąk, bo zostawisz ślady.
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Słabe radio

Post autor: SnajperGT »

Już 4 osoba w ciągu 3 tygodni ma ten sam problem...u mnie też dramatycznie odbiera. Mam dziwne wrażenie, że stało się to po ostatnim updatecie radia. ASO chce 400zł za diagnostykę i sami nie wiedzą czy pomogą i antena za ponad 1000zł.
Mam serdecznie dość tego gruza a najgorsze jest to, że nikt tego ukraść nie chce...
artic82
Posty: 93
Rejestracja: 06 lip 2022, 10:38
model samochodu: Optima GT Line 1.7 CRDI

Re: Słabe radio

Post autor: artic82 »

Kurcze, ja mam dobre wrażenie jeśli chodzi o to auto. Co prawda mam je tydzień :lol: Ale miałem wcześniej NOWĄ Toyotę Corolle w hybrydzie i powiem szczerze że awarii żadnych, ale mimo przebiegu 27 tyś to bałem się że materiały z których została zrobiona nie dojadą do końca leasingu. Tam wszystko wycierało się od patrzenia a lakier schodził przy każdym deszczu. Więc jak patrzę na używaną KIA to mam więcej zaufania do tego auta mimo przebiegu 120 tyś i takie pierdoły jak antena, owszem są irytujące ale są do zrobienia.
Artoids
Posty: 25
Rejestracja: 13 sie 2021, 19:51
model samochodu: Optima

Re: Słabe radio

Post autor: Artoids »

Ewidentnie coś u Ciebie nie tak. U mnie radio działa bardzo dobrze, nie gubi fal i nie szumi. Nawet po aktualizacji.
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Słabe radio

Post autor: SnajperGT »

U mnie w środku wygląda tak. Może się ktoś wypowiedzieć czy jest OK ?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”