Sportage V PHEV

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
jestemtu
Posty: 8
Rejestracja: 12 lip 2022, 16:50
model samochodu: Sportage

Re: Sportage V PHEV

Post autor: jestemtu »

Sam czekam na Sportage 5 i miałem dylemat czy PHEV czy HEV i jednak padło na HEV a głównie z powodu skrzyni biegów bo jezdziłem autem z bezstopniową skrzynią i denerwowało mnie takie szumy , czułem się jak w tramwaju , a ta AT jest ponoć zajefajna w tym aucie, ale zobaczymy z czasem.
Pozdrawiam
Oczekiwanie na Sportage HEV z dodatkami
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Sportage V PHEV

Post autor: nagdob »

A ja uważam, że jeżeli ktoś kupuje Pheva i ma zamiar jeździć tylko na silniku elektrycznym, bo dziennie robi np. do 40 - 50 km to jest bez sensu. Do takiej jazdy tylko elektryk. Auto musi jeździć zarówno na silniku elektrycznym jak i benzynowym. I wtedy albo ładować taki samochód co drugi dzień, żeby też co drugi jeździło na benzynie, albo robić dzienne przejazdy powyżej 60 km. Nawet jazda Hevem tylko na krótkich odcinkach niestety nie jest zalecana (silnik się nie rozgrzeje, a powinien), a co dopiero Phevem. Zaraz ktoś napisze: no ale też jeździ czasem w trasę. No to pytanie ile razy w tą trasę jeździ. Bo jak raz w tygodniu to ok. Silnik się rozgrzeje, spali paliwo zgromadzone w oleju i jest cacy. Ale jak tylko raz czy dwa razy w roku na wczasy to za mało. Wtedy najlepszy jest Hev. Już nie będę pisał, że Phev to w dużej mierze marketing skierowany w emisję CO2.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
komoornik
Posty: 38
Rejestracja: 25 lip 2022, 22:30
model samochodu: Sportage V HEV FWD BL AE+

Re: Sportage V PHEV

Post autor: komoornik »

jestemtu pisze: 26 lip 2022, 10:05 Sam czekam na Sportage 5 i miałem dylemat czy PHEV czy HEV i jednak padło na HEV a głównie z powodu skrzyni biegów bo jezdziłem autem z bezstopniową skrzynią i denerwowało mnie takie szumy , czułem się jak w tramwaju , a ta AT jest ponoć zajefajna w tym aucie, ale zobaczymy z czasem.
Pozdrawiam
Przecież HEV i PHEV mają tą samą skrzynie hydrokinetyczną 🤔
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sportage V PHEV

Post autor: Lunar GT »

komoornik pisze: 26 lip 2022, 10:37 Przecież HEV i PHEV mają tą samą skrzynie hydrokinetyczną
Ano maja taką samą.
NOEtatnik
Posty: 12
Rejestracja: 31 maja 2022, 15:46
model samochodu: Kia Sportage

Re: Sportage V PHEV

Post autor: NOEtatnik »

Czy ktoś z użytkowników PHEV-a dokupował kabel do ładownia w ładowarkach AC? W komplecie jest ładowarka z końcówką do zwykłego gniazdka, która ładuje PHEV-a w ciągu 5 godzin, więc żeby ładować się z ładowarek AC trzeba dokupić specjalny kabel. Możecie coś polecić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”