Asystent ograniczeń prędkości

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Henryk 54
Posty: 102
Rejestracja: 27 cze 2022, 10:08
model samochodu: Sportage 2022 HEV BL 180+HEV

Re: Asystent ograniczeń prędkości

Post autor: Henryk 54 »

Jak ma działać skoro odległość o poprzedzającego auta bierze z radaru więc jeśli auto z przodu stoi to bezpieczna odległość wynosi zero i dopiero czujniki z przodu aktywują awaryjne hamowanie.Ale to tylko moje przemyślenia.Aaa,to awaryjne hamowanie u mnie przynajmniej działa.Sprawdzone.Atrapa uratowana.
Awatar użytkownika
PPPKRK
Posty: 64
Rejestracja: 06 maja 2022, 14:58
model samochodu: Sportage V, 230 KM 6AT 4WD HEV, GT LINE, 2TR/AE+/HAR/LTH/PNS/SUS/HAK

Re: Asystent ograniczeń prędkości

Post autor: PPPKRK »

Henryk 54 pisze: 22 sie 2022, 21:41 Jak ma działać skoro odległość o poprzedzającego auta bierze z radaru więc jeśli auto z przodu stoi to bezpieczna odległość wynosi zero i dopiero czujniki z przodu aktywują awaryjne hamowanie.Ale to tylko moje przemyślenia.Aaa,to awaryjne hamowanie u mnie przynajmniej działa.Sprawdzone.Atrapa uratowana.
Ma działać ( powinno) tak samo jakby ten samochód poruszał się z prędkością 10km/h a ja jadąc z prędkością 90km/h dojeżdżam do niego. (płynne wyrącenie prędkości)
Na twoje rozumowanie, każdorazowe dojechanie na aktywnym tempomacie po sytuacji niewykrycia przeszkody ( co przecież jest częste) powinien nie zwolnić płynnie a doprowadzić do hamowania z piskiem i awaryjnymi, coś tu jest nie tak.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Asystent ograniczeń prędkości

Post autor: shider »

System aktywnego tempomatu ma jak najbardziej "świadomość" tego, że auto przed wami stoi. Zgodnie z instrukcją są to polaczone dane z kamery i radaru. Inaczej tempomat nie umiałby śledzić predkosci aut w zakretach na autostradzie. Czujniki parkowania nie mają tu nic do rzeczy - to niezależny system, który przy jeździe do przodu aktywuje się opcjonalnie przy niewielkich prędkościach, ale rownie dobrze mozna go w ustawieniach wyłączyć.

Co prawda w CEED MY22, ale sam regularnie używam tempomatu aktywnego również do jazdy w korku, czy też do przejazdów przez teren zabudowany. Jedyne co zauważyłem to "ryzykowne" zachowanie systemu gdy dojeżdżamy do innych aut stojących na światłach, prędkość na tempomacie jest relatywnie wysoka a odleglosc do auta poprzedzającego ustawiona na najmniejszą. Wówczas dosyć długo utrzymuję wysoka prędkość a potem auto gwałtownie hamuje. Wniosek jest taki, że warto dostosowywać (ograniczać) prędkość na tempomacie gdy wjeżdżamy w teren zabudowany lub ograniczenia prędkości.
Jacomir1
Posty: 21
Rejestracja: 30 cze 2022, 14:59
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL

Re: Asystent ograniczeń prędkości

Post autor: Jacomir1 »

SLW ostrzeżenie o ograniczeniu prędkości. Mam pytanie czy tylko wyświetla ograniczenia prędkości czy są ostrzeżenia dźwiękowe lub inne. U mnie tylko pokazuje ograniczenia i nic więcej, czy tak ma być. Niech mnie ktoś oświeci. :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”