Zabezpieczenie antykradzieżowe

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Dziadek
Posty: 74
Rejestracja: 19 maja 2022, 19:17
model samochodu: Kia Sportage V BL HEV

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: Dziadek »

wlodio5 pisze: 25 lip 2022, 22:07
granat pisze: 25 lip 2022, 19:56 Odbieram Sportage wersja L z normalnym kluczykiem.
Zastanawiałem się nad montażem CarnGuard24 ale sprzedawca w salonie mówi że bez sensu bo wystarczy to co w standardzie.

Co o tym myslicie
Jeszce jeden powód żeby nie brać Business Line tylko L. ;)
Oczywiście każdy ma swoje gusta i potrzeby oraz budżet jaki może przeznaczyć na samochód.
Według mnie BL nie straci tak szybko na wartości, jego multimedia i możliwości ekranu po upływie lat nadal będą cieszyły.
Samochód powyżej 120.000 który ma
* twarde plastikowe boczki
* brak elektrycznych foteli
* nie ma inteligentnych adaptacyjnych reflektorów --> według mnie bardzo ważny punkt pod kontem bezpieczeństwa
* brak indukcyjnej ładowarki, może banał ale kupuję samochód na kolejne 7 lat i nie chce plątać się koleje lata w kablach.
* nie wiem może wersja L ma kamery 360stopni (ale to też atut)

Ja osobiście zdecydowałem się na BL dla tych atutów.

Gdybym miał kupować wersję L to już bym rozważał inny samochód
* Nissan Qashqai 2022 --> to był mój drugi typ, albo i nawet pierwszy. Ale smaczki wersji Business Line przekonały mnie do Sportage
* Mazda Cx-5 --> fajna sprawdzona konstrukcja
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: nagdob »

Dziadek pisze: 26 lip 2022, 09:41 ....

Oczywiście każdy ma swoje gusta i potrzeby oraz budżet jaki może przeznaczyć na samochód.
Według mnie BL nie straci tak szybko na wartości, jego multimedia i możliwości ekranu po upływie lat nadal będą cieszyły.
Samochód powyżej 120.000 który ma
* twarde plastikowe boczki
* brak elektrycznych foteli
* nie ma inteligentnych adaptacyjnych reflektorów --> według mnie bardzo ważny punkt pod kontem bezpieczeństwa
* brak indukcyjnej ładowarki, może banał ale kupuję samochód na kolejne 7 lat i nie chce plątać się koleje lata w kablach.
* nie wiem może wersja L ma kamery 360stopni (ale to też atut)

Ja osobiście zdecydowałem się na BL dla tych atutów.

Gdybym miał kupować wersję L to już bym rozważał inny samochód
* Nissan Qashqai 2022 --> to był mój drugi typ, albo i nawet pierwszy. Ale smaczki wersji Business Line przekonały mnie do Sportage
* Mazda Cx-5 --> fajna sprawdzona konstrukcja
To nie ten wątek, ale dołożę swoje 3 grosze.
Zgadzam się w pełni z powyższymi argumentami. Uważam, że goła lub prawie goła wersja jest trochę za droga i wersja wyposażenia dla mnie nie do przyjęcia. Tak wyposażonego auta, nawet innej marki, bym nie kupił, po prostu lubię duuuże wyposażenie, a przede wszystkim bezpieczeństwo. I tu jest clou wyboru, bo najbardziej doposażona w dodatki wersja BL bardzo dobrze cenowo wypada wśród konkurencji. Na etapie zamówienia rozważałem różne marki, które tak doposażone kosztowały co najmniej 25 - 30% więcej.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Kejton
Posty: 65
Rejestracja: 24 mar 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V HEV BL AWD

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: Kejton »

Całkowicie zgadzam się z przedmówcami. Porównanie BL do L to jak porównanie motyla do muchy :lol: Bida wersji do full wersji.
Jak zamawiałem auto w styczniu różnica w cenie była tylko 17 000 zł (HEV AWD), która po kilku podwyżkach się zniwelowała.
W L: brak tylnych świateł w technologii LED, brak możliwości zamówienia skórzanej tapicerki, ma małe felgi i opony tylko 17 calowe, brak możliwości zamówienia dodatkowych systemów bezpieczeństwa, kameralnego oświetlenia wnętrza, automatycznego otwierania pokrywy bagażnika, elektrycznej regulacji foteli przednich oraz wysokości fotela pasażera, nie ma systemu kamer 360 stopni i zdalnego parkowania przy użyciu pilota. A przede wszystkim brakuje 12,3 calowego wyświetlacza zestawu wskaźników kierowcy zintegrowanego z 12,3 calowym centralnym ekranem nawigacji, systemu otwierania i uruchomiania pojazdu bez kluczyka i mój numer jeden inteligentnych świateł adaptacyjnych w technologii LED.
Rozumiem, że ktoś nie ma pieniędzy na kupienie droższej wersji ale mówienie, że to są mało przydatne wodotryski to przesada.
dario37
Posty: 338
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: dario37 »

To jaka cena tego Twojego "cudeńka" w wersji el? ;)
dario37
Posty: 338
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: dario37 »

dario37 pisze: 26 lip 2022, 13:28 To jaka cena tego Twojego "cudeńka" w wersji el? ;)@wlodio5
sztyk
Posty: 73
Rejestracja: 17 mar 2022, 18:46
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1.6 T-GDI (180) MHEV 7DCT, L + AEB, FWD

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: sztyk »

Matko jedyna.... jaka racjonalizacja podjętych decyzji. Dajcie spokój.... to nie ten wątek :D
wlodio5
Posty: 123
Rejestracja: 08 lut 2022, 09:54
model samochodu: KIA SPORTAGE V MHEV FWD 180KM DELUXE WHITE L-30.06.2022

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: wlodio5 »

dario37 pisze: 26 lip 2022, 13:32
dario37 pisze: 26 lip 2022, 13:28 To jaka cena tego Twojego "cudeńka" w wersji el? ;)@wlodio5
Odezwał się etatowy złośliwiec. 🤣 Już widzę jak wjeżdżacie z kluczyka do garażu. 🤣 różnica między nami Panowie polega na tym że ja nie atakuję Was za wasze wybory i argumenty. Coś niepewnie musicie się czuć skoro wybór innej opcji budzi takie emocje. 😝🤣
Black-end
Posty: 46
Rejestracja: 29 lis 2021, 09:09
model samochodu: Sportage V 1.6 T-GDI 150KM L

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: Black-end »

Zamówiłem Omega Car Guard 24. Sprzedawca sam ma Omegę i polecał, aż zrobił upust na cenie 8-)
Ale samochód odbieram dopiero po 10 sierpnia.
wlodio5
Posty: 123
Rejestracja: 08 lut 2022, 09:54
model samochodu: KIA SPORTAGE V MHEV FWD 180KM DELUXE WHITE L-30.06.2022

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: wlodio5 »

Kejton pisze: 26 lip 2022, 12:55 Całkowicie zgadzam się z przedmówcami. Porównanie BL do L to jak porównanie motyla do muchy :lol: Bida wersji do full wersji.
Jak zamawiałem auto w styczniu różnica w cenie była tylko 17 000 zł (HEV AWD), która po kilku podwyżkach się zniwelowała.
W L: brak tylnych świateł w technologii LED, brak możliwości zamówienia skórzanej tapicerki, ma małe felgi i opony tylko 17 calowe, brak możliwości zamówienia dodatkowych systemów bezpieczeństwa, kameralnego oświetlenia wnętrza, automatycznego otwierania pokrywy bagażnika, elektrycznej regulacji foteli przednich oraz wysokości fotela pasażera, nie ma systemu kamer 360 stopni i zdalnego parkowania przy użyciu pilota. A przede wszystkim brakuje 12,3 calowego wyświetlacza zestawu wskaźników kierowcy zintegrowanego z 12,3 calowym centralnym ekranem nawigacji, systemu otwierania i uruchomiania pojazdu bez kluczyka i mój numer jeden inteligentnych świateł adaptacyjnych w technologii LED.
Rozumiem, że ktoś nie ma pieniędzy na kupienie droższej wersji ale mówienie, że to są mało przydatne wodotryski to przesada.
Chcesz sie tak bawić? ;)

"Porównanie BL do L to jak porównanie motyla do muchy :lol: Bida wersji do full wersji." To samo mógłby napisać właściciel GT line'a o twoim "wypasie" :D . Na co komu 17 calowe felgi na polskich drogach? Ale w kazdej chwili można zmienić jeśli taka wola. Bezkluczykowy system po to żeby szybko zakładać dodatkowe zabezpieczenie przeciwkradzieżowe? Ciekawe czy chociaż raz użyjesz pilota do parkowania? Po co elektryczna regulacja foteli jedynemu kierowcy? Kto lubi skórzaną tapicerkę? Ta która jest jest ładna i miła w dotyku. :P 12 calowy wyświetlacz jest w L także. Rzeczywiście bez tylnych świateł led moje życie legło w gruzach. Podobnie bez kamery 360. :lol: BTW można za grosze wymienić wszystkie żarówki na ledy. Tylko po co? Niespodzianka - można zamówić i zamówiłem dodatkowe systemy bezpieczeństwa. Po co adaptacyjne światła skoro mam automatyczne przełączanie świateł nie tylko kiedy z naprzeciwka jedzie pojazd ale nawet wtedy gdy kończą się i zaczynają latarnie? I na koniec pytanie: po co bezprzewodowe ładowanie skoro i tak trzeba podłączyć kablem Android Auto :?: Faktycznie 17000 to drobne . Tyle że nie dla każdego. I może cię to zadziwi ale teraz po podwyżkach różnica między BL a L jest nadal taka sama więc niczego nie zniwelowała. Argument o łatwiejszym sprzedaniu samochodu który kosztował 17000 więcej przemilczę. Swojego prostego wolnossącego Ceeda z 2018 m+smart sprzedałem po 3,5 roku praktycznie bez straty.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;) Pozdrawiam
dario37
Posty: 338
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: dario37 »

wlodio5 pisze: 26 lip 2022, 13:49
dario37 pisze: 26 lip 2022, 13:32
dario37 pisze: 26 lip 2022, 13:28 To jaka cena tego Twojego "cudeńka" w wersji el? ;)@wlodio5
Odezwał się etatowy złośliwiec. 🤣 Już widzę jak wjeżdżacie z kluczyka do garażu. 🤣 różnica między nami Panowie polega na tym że ja nie atakuję Was za wasze wybory i argumenty. Coś niepewnie musicie się czuć skoro wybór innej opcji budzi takie emocje. 😝🤣
Jesteś frajer i tyle,nawet nie wiesz,że mhev nie ma wjazdu czy wyjazdu z kluczyka.Bzdury piszesz i tyle w temacie. :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”