Raport spalania Kia Sportage V.

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: nagdob »

dario37 pisze: 12 sie 2022, 13:36 @nagdob ;) dla Ciebie.Mam przebieg 1600 ,więc spalanie m/w tak:Wrocław-Kraków A4 ,powrót 94,spalanie w/g kompa 6,7.Na A 4 nie przekraczałem 140 km/h.Natomiast w mieście spala ok.8,5-9 l/100.To tyle.
Możesz jeszcze sprawdzić dokładnie wyliczając, bo wydaje mi się, że komp zaniża? Pisałem o tym wcześniej u mnie. Teraz nie stoję już na postojach z włączonym silnikiem, to zobaczymy za jakiś tydzień, po kolejnym tankowaniu. Na trasie chyba nieźle Ci pali, ale w mieście mógłby troszkę mniej, tak mi się wydaje. No ale silnik na dotarciu i zależy też od techniki. Dzisiaj przekroczę 1000 km. ;) Po dwóch tysiącach wymieniam filtr i olej. No i 22 sierpnia umówiłem się na oklejenie newralgicznych miejsc (przód, pianobleki drzwi i lusterka), a na reszcie auta będzie ceramika. Zastanawiałem się nad nią, ale jednak zrobię. Dużo jeżdżę, około 2500 km miesięcznie tylko do pracy.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
dario37
Posty: 335
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: dario37 »

nagdob pisze: 12 sie 2022, 14:44
dario37 pisze: 12 sie 2022, 13:36 @nagdob ;) dla Ciebie.Mam przebieg 1600 ,więc spalanie m/w tak:Wrocław-Kraków A4 ,powrót 94,spalanie w/g kompa 6,7.Na A 4 nie przekraczałem 140 km/h.Natomiast w mieście spala ok.8,5-9 l/100.To tyle.
Możesz jeszcze sprawdzić dokładnie wyliczając, bo wydaje mi się, że komp zaniża? Pisałem o tym wcześniej u mnie. Teraz nie stoję już na postojach z włączonym silnikiem, to zobaczymy za jakiś tydzień, po kolejnym tankowaniu. Na trasie chyba nieźle Ci pali, ale w mieście mógłby troszkę mniej, tak mi się wydaje. No ale silnik na dotarciu i zależy też od techniki. Dzisiaj przekroczę 1000 km. ;) Po dwóch tysiącach wymieniam filtr i olej. No i 22 sierpnia umówiłem się na oklejenie newralgicznych miejsc (przód, pianobleki drzwi i lusterka), a na reszcie auta będzie ceramika. Zastanawiałem się nad nią, ale jednak zrobię. Dużo jeżdżę, około 2500 km miesięcznie tylko do pracy.
Ok.Kiedyś sprawdzę po swojemu spalanie.Jesli chodzi o miasto,wydaję mi się ,że w tych okolicach będzię spalał.Przy;omnę,że jest to mHEV.Ja niczym nie oklejam piano-plastiku.Miałem go trochę w poprzednich autach i radziłem sobie miękkim pędzelkiem oraz szmatką.Jak zrobię 2,500 tyś.również jadę na wymianę oleju i filtra.Mam to za free,dostałem przy odbiorze tzw."certyfikat bezpłatnej,po dotarciu wymiany oleju"Miły gest od sprzedawcy.
wlodio5
Posty: 123
Rejestracja: 08 lut 2022, 09:54
model samochodu: KIA SPORTAGE V MHEV FWD 180KM DELUXE WHITE L-30.06.2022

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: wlodio5 »

dario37 pisze: 12 sie 2022, 15:21
nagdob pisze: 12 sie 2022, 14:44
dario37 pisze: 12 sie 2022, 13:36 @nagdob ;) dla Ciebie.Mam przebieg 1600 ,więc spalanie m/w tak:Wrocław-Kraków A4 ,powrót 94,spalanie w/g kompa 6,7.Na A 4 nie przekraczałem 140 km/h.Natomiast w mieście spala ok.8,5-9 l/100.To tyle.
Możesz jeszcze sprawdzić dokładnie wyliczając, bo wydaje mi się, że komp zaniża? Pisałem o tym wcześniej u mnie. Teraz nie stoję już na postojach z włączonym silnikiem, to zobaczymy za jakiś tydzień, po kolejnym tankowaniu. Na trasie chyba nieźle Ci pali, ale w mieście mógłby troszkę mniej, tak mi się wydaje. No ale silnik na dotarciu i zależy też od techniki. Dzisiaj przekroczę 1000 km. ;) Po dwóch tysiącach wymieniam filtr i olej. No i 22 sierpnia umówiłem się na oklejenie newralgicznych miejsc (przód, pianobleki drzwi i lusterka), a na reszcie auta będzie ceramika. Zastanawiałem się nad nią, ale jednak zrobię. Dużo jeżdżę, około 2500 km miesięcznie tylko do pracy.
Ok.Kiedyś sprawdzę po swojemu spalanie.Jesli chodzi o miasto,wydaję mi się ,że w tych okolicach będzię spalał.Przy;omnę,że jest to mHEV.Ja niczym nie oklejam piano-plastiku.Miałem go trochę w poprzednich autach i radziłem sobie miękkim pędzelkiem oraz szmatką.Jak zrobię 2,500 tyś.również jadę na wymianę oleju i filtra.Mam to za free,dostałem przy odbiorze tzw."certyfikat bezpłatnej,po dotarciu wymiany oleju"Miły gest od sprzedawcy.
Ja robiłem ten przegląd w okolicach 1500 km przebiegu. Powiedzieli że robi się między 1500 1 2000. Spalanie według kompa u mnie przy 2000 km przebiegu nadal 6,5. Może zbyt piękne ;) Rzeczywiście muszę sprawdzić jeszcze inaczej. Ciekawe czy te aplikacje się sprawdzają?
MARCO46
Posty: 284
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: MARCO46 »

Ja robiłem ten przegląd w okolicach 1500 km przebiegu. Powiedzieli że robi się między 1500 1 2000. Spalanie według kompa u mnie przy 2000 km przebiegu nadal 6,5. Może zbyt piękne ;) Rzeczywiście muszę sprawdzić jeszcze inaczej. Ciekawe czy te aplikacje się sprawdzają?
[/quote]

Mi powiedzieli że najlepiej 2500 - 3000.
Mam wrażenie, że serwisy są beznadziejne.
To szczyt by facet, który naprawiać auto nie umie / nie zna wszystkich jego funkcji i odsyła do handlowca....., który nie zna wszystkich funkcji.

Sugeruję WSZYSTKIM sprawdzać spalanie za każdym razem na kalkulatorze. Już widzę te zdziwione miny. Nie wierzcie, że tak spore auto pali poniżej 6l.
Jak pojedziesz 70-90 bez wyprzedzeń to tak.
Celowo mając nowe auto odebrane w maju sportage 150KM tankowałem po 70 - 120 km i spr spalanie. Czasem okłamywał o 2 l! Teraz mam 4600 i tylko kilka razy było praktycznie dobrze tj. 0,1-0,3 różnicy.
Mając taki przebieg średnią mam chyba 6,8 i oczywiście w ogóle w to nie wierzę.

Gdybym przytoczył Wam rozmowy z moim serwisem / dealerem to byłby to materiał na najlepszy program rozrywkowy w kraju.
Serwis - Sprawdziliśmy i układ jest szczelny.
Ja - To jakim cudem poziom płynu chłodzącego jest poniżej minimum?
S - Może uciekł małą dziurką i odparował?
J - To układ nie jest szczelny.
S - Jest tylko może być mała dziurka.
itd.

Ponoć przy ok. 3000km stan był sprawdzany zrobione 1600-1700 km i brakuje?! To gdzie ten płyn się pytam.


WSZYSTKO TRZEBA SPRAWDZAĆ , WERYFIKOWAĆ I ZGŁASZAĆ.
I NIE BAĆ SIĘ TEGO.
W KOŃCU WYDALIŚMY NA TO AUTO PONAD 100 000 ZŁ ; KAŻDY WIE ILE.
Elemele
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2022, 23:25
model samochodu: Sportage V 1.6 T-GDi HEV 230KM 6AT 2WD, Business Line + PNS + AE+, Sparkling Silver

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: Elemele »

Po przejechaniu 2600 km spalanie u mnie wygląda tak:
Obrazek
Następnie była wymiana oleju i z tego co widzę, to spalanie mi wzrosło, ale to chyba przez to, że skończyłem "okres ochronny" związany z dotarciem silnika :lol:
zbigniew312
Posty: 88
Rejestracja: 06 lut 2022, 17:38
model samochodu: Sportage _150 KM MHEW_7 DCT

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: zbigniew312 »

Według mnie komputer zaniża zużycie paliwa nie mniej niż 0,5 l/100 km.To nic szczególnego bo inne marki też tak mają .Ford Cmax 1,5 , benzyna ,ecoboost 182 KM zaniżał o około 0,7 l , i tyle palił więcej niż KIA 1,6 150 KM mhew , którą teraz jeżdzę.
MARCO46
Posty: 284
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: MARCO46 »

Elemele pisze: 19 sie 2022, 20:30 Po przejechaniu 2600 km spalanie u mnie wygląda tak:
Obrazek
Następnie była wymiana oleju i z tego co widzę, to spalanie mi wzrosło, ale to chyba przez to, że skończyłem "okres ochronny" związany z dotarciem silnika :lol:
Ale jakie były warunki jazdy?
90 km/h i tempomat?
Miasto?
Małe to spalanie. Jakaś hybryda?

Mi przekłamuje cały czas i to sporo - kilka razy było ok ale zdecydowana większość to spora różnica oczywiście na niekorzyść.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: Lunar GT »

MARCO46 pisze: 20 sie 2022, 10:47 Małe to spalanie. Jakaś hybryda?
Przecież w opisie kolega ma napisane czym jeździ w przeciwieństwie do Ciebie. Takie spalanie jest realne bo ja w 4WD mam podobnie póki kręcę się spokojnie po miastach Śląska ale jak autostradą skoczyłem do Krakowa to było 8( no może momentami zbyt szybko ale trzeba sprawdzić jak sobie radzi nowy samochód)
tomkal
Posty: 12
Rejestracja: 12 sie 2022, 16:07
model samochodu: KIA Sportage V, HEV FWD, wersja L

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: tomkal »

Cześć
Po przejechaniu 780km od zatankowania komputer pokazuje średnie spalanie 4,9l.
Głównie pokonuję odcinki ok 20-30km po mieście i po drogach podmiejskich przy prędkości do 70km/h.
Parę razy autostrada do 130km/h (15km odcinek z pracy do domu).
Spalaniem tego auta jestem jak dotychczas pozytywnie zaskoczony.
mav
Posty: 19
Rejestracja: 12 lip 2022, 08:18

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: mav »

GT-Line, HEV, AWD: trasa ~400 km (północ - południe, głównie S3, tempomat 120) - spalanie 7,4 (komputer) 7,2 (zmierzone przy tankowaniu), trasa powrotna - 6,9 (komputer) 6,8 (zmierzone przy tankowaniu) - chyba mniej bo z górki ;) Ogólnie z 1300km średnia 6,8 (głównie trasa, w mieście może 200km zrobione).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”