Wyłączenie dezaktywacja systemu start stop na stałe

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
piowit
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2022, 10:01
model samochodu: KIA Sportage 2022 180KM L FWD DCT

Wyłączenie dezaktywacja systemu start stop na stałe

Post autor: piowit »

Jeśli ktoś chce na stałe wyłączyć system start stop, to polecam zamówić w serwisie KIA oryginalne urządzenie:
https://sklep.szic.pl/pl/p/Modul-automa ... OP-KIA/971

Działa wspaniale, nie trzeba za każdym razem przy odpalaniu wyłączać start stop, a dodatkowo można w nim ustawić, że po odpaleniu silnika włączy się autohold.
Bartek8086
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2022, 11:49
model samochodu: Kia sportage V 1,6 turbo benzyna 150 KM

Re: Wyłączenie dezaktywacja systemu start stop na stałe

Post autor: Bartek8086 »

Sprzedający informował mnie, że rekordziście silnik padł przy 40 000 km bo turbina się rozsypała od tego systemu i poszło dalej. Wymienią jeszcze kilka silników na gwarancji to zrobią akcje serwisowa i moduły bedą za darmo montowane.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyłączenie dezaktywacja systemu start stop na stałe

Post autor: gisio »

Mógłbyś napisać w którym salonie takie bzdury opowiadają?
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Wyłączenie dezaktywacja systemu start stop na stałe

Post autor: nagdob »

piowit pisze: 07 sie 2022, 10:45 ...
Działa wspaniale, nie trzeba za każdym razem przy odpalaniu wyłączać start stop, a dodatkowo można w nim ustawić, że po odpaleniu silnika włączy się autohold.
Akurat w nowej Sportage jak włączysz raz funkcję autohold, to jest ona zapamiętywana w systemie i nie trzeba za każdym razem włączać po odpaleniu silnika. A co do turbiny, to nie wiem jaki związek ma ona ze systemem start-stop. :roll:
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
fuTer
Posty: 202
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Wyłączenie dezaktywacja systemu start stop na stałe

Post autor: fuTer »

Zamontowałem blokadę systemu start-stop jak tylko auto przyjechało, wszystko robił serwis. Działa bez problemu. Polecam.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wyłączenie dezaktywacja systemu start stop na stałe

Post autor: Lunar GT »

nagdob pisze: 08 sie 2022, 07:43 to nie wiem jaki związek ma ona ze systemem start-stop. :roll:
Taki sam jak z nagłym wyłączeniem silnika po ostrej jeździe bez schłodzenia turbiny.
dario37
Posty: 335
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Wyłączenie dezaktywacja systemu start stop na stałe

Post autor: dario37 »

Lunar GT pisze: 08 sie 2022, 12:11
nagdob pisze: 08 sie 2022, 07:43 to nie wiem jaki związek ma ona ze systemem start-stop. :roll:
Taki sam jak z nagłym wyłączeniem silnika po ostrej jeździe bez schłodzenia turbiny.
Bzdury piszesz.System start-stop nigdy nie wyłączy silnika,gdy nie zostaną spełnione pewne warunki,np.zbyt wysoka temp.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wyłączenie dezaktywacja systemu start stop na stałe

Post autor: Lunar GT »

dario37 pisze: 08 sie 2022, 12:52 Bzdury piszesz.System start-stop nigdy nie wyłączy silnika,gdy nie zostaną spełnione pewne warunki,np.zbyt wysoka temp.
Wiesz co Ci powiem, "nie chce mi się z Tobą gadać"
Henryk 54
Posty: 101
Rejestracja: 27 cze 2022, 10:08
model samochodu: Sportage 2022 HEV BL 180+HEV

Re: Wyłączenie dezaktywacja systemu start stop na stałe

Post autor: Henryk 54 »

Może macie rację ale chcę zauważyć że w tych silnikach chłodzenie turbiny jest realizowane płynem chłodzącym a nie olejem jak kiedyś bywało i w systemie chłodzenia jest wstawiona mała pompa płynu chłodzącego wymuszająca przepływ do czasu wstępnego schłodzenia turbiny.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wyłączenie dezaktywacja systemu start stop na stałe

Post autor: Lunar GT »

Henryk 54 pisze: 08 sie 2022, 17:37 w tych silnikach chłodzenie turbiny jest realizowane płynem chłodzącym a nie olejem jak kiedyś bywało i w systemie chłodzenia jest wstawiona mała pompa płynu chłodzącego wymuszająca przepływ do czasu wstępnego schłodzenia turbiny.
No cóż silnika jeszcze nie przeglądałem aż tak dokładnie więc może i tak jest. Masz jakieś materiały na ten temat, bo wiesz tak na słowo to jeszcze się nie znamy na tyle żebym wierzył bez sprawdzenia. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”