Luzowanie tylniego zacisku

forum użytkowników modelu Optima
Avaxus
Posty: 50
Rejestracja: 27 lis 2021, 20:09
model samochodu: Kia optima gt line

Luzowanie tylniego zacisku

Post autor: Avaxus »

Witam. Podpowie ktoś jak zluzowac (cofnac)zacisk elektryczny. Chcę wymienić tarcze i klocki w mojej optimie. Dzięki za pomoc
Johny27
Posty: 55
Rejestracja: 21 wrz 2021, 20:48
model samochodu: Optima 1.7 crdi 141km rocznik 2017 sedan L

Re: Luzowanie tylniego zacisku

Post autor: Johny27 »

Po podłączeniu kompa jest program do serwisu
ryszard1225
Posty: 20
Rejestracja: 30 sie 2022, 09:15
model samochodu: Optima 1,7 crdi 141kM

Re: Luzowanie tylniego zacisku

Post autor: ryszard1225 »

Witam robiłem to wczoraj nie zaciągaj recznego ,zostaw na biegu ,otwórz korek wlewu płynu hamilcowego,przyrządem krecisz w prawo tłoczek się wkręca jak poczujesz opór popuszczasz i dalej wkręcasz lekko idzie jak poskładasz popompuj troche odpal i popompuj poczujesz opór potem zaciągnij reczny u mnie działa powodzenia ps mam skaner przed wymianą się łączył mam opcje cofanie tłoczka przed wymianą po wymianie ale w trakcie wymiany mu odbiło i nie chciał się połączyc tak ze zrobiłem bez niego
ryszard1225
Posty: 20
Rejestracja: 30 sie 2022, 09:15
model samochodu: Optima 1,7 crdi 141kM

Re: Luzowanie tylniego zacisku

Post autor: ryszard1225 »

ryszard1225 pisze: 01 wrz 2022, 20:52 Witam robiłem to wczoraj nie zaciągaj recznego ,zostaw na biegu ,otwórz korek wlewu płynu hamulcowego,przyrządem krecisz w prawo tłoczek się wkręca jak poczujesz opór popuszczasz i dalej wkręcasz lekko idzie jak poskładasz popompuj troche odpal i popompuj poczujesz opór potem zaciągnij reczny u mnie działa powodzenia ps mam skaner przed wymianą się łączył mam opcje cofanie tłoczka przed wymianą po wymianie ale w trakcie wymiany mu odbiło i nie chciał się połączyc tak ze zrobiłem bez niego
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Luzowanie tylniego zacisku

Post autor: Widerski »

Avaxus pisze: 07 sie 2022, 22:21 Witam. Podpowie ktoś jak zluzowac (cofnac)zacisk elektryczny. Chcę wymienić tarcze i klocki w mojej optimie. Dzięki za pomoc
Na pewno to chcesz robić sam, to są hamulce. Masz wszystkie potrzebne narzędzia do tego ??
Są różne optimy i różne układy hamulcowe w nich.
Avaxus
Posty: 50
Rejestracja: 27 lis 2021, 20:09
model samochodu: Kia optima gt line

Re: Luzowanie tylniego zacisku

Post autor: Avaxus »

ryszard1225 Dzięki za info :D Widziałem w Peugeocie ze jak nie zaciągniesz ręcznego to wymieniasz jak w tradycyjnym ręcznym.

Widerski jak nigdy nie wymieniałeś tarcz i klocków to sam tego nie rób. Ja sam naprawiam swoje samochody od x czasów i nigdy nie byłem w serwisie na wymianie hamulców.
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Luzowanie tylniego zacisku

Post autor: Widerski »

Avaxus pisze: 08 wrz 2022, 22:20 ryszard1225 Dzięki za info :D Widziałem w Peugeocie ze jak nie zaciągniesz ręcznego to wymieniasz jak w tradycyjnym ręcznym.

Widerski jak nigdy nie wymieniałeś tarcz i klocków to sam tego nie rób. Ja sam naprawiam swoje samochody od x czasów i nigdy nie byłem w serwisie na wymianie hamulców.
Wymieniłem więcej tarcz i klocków niż sobie wyobrażasz, prowadzę niezależny warsztat, miedzy innymi marki kia/hundai.
Od x czasów stosuje się momenty dokręcenia, czym to będziesz dokręcał? Z jaką siłą? Świadectwa kalibracji od x czasu te same?
Avaxus
Posty: 50
Rejestracja: 27 lis 2021, 20:09
model samochodu: Kia optima gt line

Re: Luzowanie tylniego zacisku

Post autor: Avaxus »

To jak masz warsztat to fajnie aby Tobie wiodło sie jak najlepiej. Jak bym nie miał pojecia o tym to bym raczej nie pytał sie. Pozdrawiam
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Luzowanie tylniego zacisku

Post autor: Widerski »

Avaxus pisze: 09 wrz 2022, 13:56 To jak masz warsztat to fajnie aby Tobie wiodło sie jak najlepiej. Jak bym nie miał pojecia o tym to bym raczej nie pytał sie. Pozdrawiam
OK
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”