1 przegląd/ wymiana oleju HEV

forum użytkowników modelu Sorento
Robertos
Posty: 16
Rejestracja: 19 paź 2022, 12:43
model samochodu: KIA Sorento IV

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: Robertos »

100% racji, jak się tego nie widziało wcześniej to i nie bolało, ale jak się zobaczyło raz, to już teraz razi ;-)
Ja już wsiadam przez drzwi pasażera żeby tego nie oglądać i w lusterko też staram się nie patrzeć :D :D
MHZ
Posty: 79
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: MHZ »

U mnie też odstaje, choć mam wrażenie, że czasem mniej, czasem bardziej.Z nadzieją gmerałem korkiem zgodnie z zaleceniami kolegi raku, ale nie pomogło. Chyba po pierwszej zimie zaczęła odstawać. Kiedyś jak jeszcze nie skumałem, że ona się też blokuje po zaryglowaniu zamków o mało jej nie urwałem bo myślałem że mi przymarzła. Dojechałem na stację benzynową na rezerwie, wysiadłem z auta i w sumie nie wiem dlaczego ale wyjątkowo zaryglowałem zamki. Naciskam i nic. Odchylam, szarpię, podważam - dalej nic. Kolejka się za mną zrobiła więc odjechałem żeby dystrybutora nie blokować, pewnie ubaw ze mnie mieli, że nowy samochód a klapka się już zablokowała albo że nie umiem w klapkę od wlewu paliwa. Otworzyłem instrukcję czytam a tam info że ryglowanie zamków uniemożliwia otwarcie klapki wlewu paliwa 🤣 Po drodze jeszcze szukałem jakiejś linki w bagażniku do awaryjnego otwierania, ale no nie było.
Jakby co odstawała już przed tym incydentem, to podważanie nie spowodowało, że odstaje bardziej.
Sorento05/09/2021
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2022, 14:15
model samochodu: Sorento

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: Sorento05/09/2021 »

Pytanie, czy jest sens wymieć olej po 1kkm? Po bagnecie widać że olej jest czysty jak łza?
Załączniki
IMG-b61a2ebf20c6e52e7b57c16f247c9a7a-V.jpg
Soplus
Posty: 328
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: Soplus »

Przy wymianie po pierwszym 100 0 chodzi o to, żeby wywalić wraz z olejem ew. syf i opiłki pozostałe po produkcji i składaniu silnika i jego tzw. dotarciu, czystość oleju nie ma nic do tego. Ale jak zwykle, jeden rabin mówi robić, drugi nie robić.
Sorento05/09/2021
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2022, 14:15
model samochodu: Sorento

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: Sorento05/09/2021 »

Ech umówiłem się w ASO już na wymiana koszt to razem 700zł i trwa to max 1h...
tamrof
Posty: 33
Rejestracja: 28 lis 2021, 09:42
model samochodu: Kia Sorento IV AWG 1.6 XL

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: tamrof »

Sorento05/09/2021 pisze: 27 sty 2023, 16:14 Ech umówiłem się w ASO już na wymiana koszt to razem 700zł i trwa to max 1h...
Wczoraj wymieniałem w ASO 536 zł - z racji zakupu nie doliczali za usługę
MHZ
Posty: 79
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: MHZ »

To ja mam cene 712 zł za pierwszy przegląd po 15000 km… (faktura z 11.2021)

EDIT - znalazlem FV za wymiane oleju te pierwsza po dotarciu silnika zaplacilem 533 zł. (06.2021). Robocizna wowczas 127 zl brutto. Olej Total 0W20 334 zł brutto. Filtr i uszczelka to jakies grosze.

Inflacja…
tslonik
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2022, 11:08
model samochodu: Sorento IV 2.2crdi PL

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: tslonik »

Zapłaciłeś mniej bo miałeś tylko wymianę oleju i filtra, bez usługi "przeglądu gwarancyjnego" po 15kkm, chociaż pewnie inflacja też swoje robi. Swoją drogą kwota ok. 700-800pln za przegląd gwarancyjny z olejem to i tak chyba nie dużo.
BTW, nie wychwyciłem z wątku, jaki w końcu olej do Sorento MQ4 2.2crdi leją w serwisach (tj. jaka specyfikacja, 0W20 czy 0W30 czy 5W30 (ten ostatni to ciężko powyżej ACEA C3/4 dostać). Pytam bo mam zamiar z własnym olejem do nich jechać na wymianę po dotarciu silnika.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: BrzydkiWacek »

Po co Wy wymieniacie ten olej tak wcześnie? Przecież samochody już wstępnie "docierane" są w fabryce i trzeba tylko przez pierwsze 1000-1500km pohamować się przed szaleństwami z pedałem w podłodze włącznie... Dawno temu za czasów Poloneza, Syrenki czy 126p można było się w toto bawić bo silnik "pasował i układał się" dopiero pracując(i trąc niemiłosiernie każdym podzespołem ruchomym o siebie aż się wygładziło :P) bo nie było tak dokładnych maszyn i obróbki jak obecnie. Zamierzacie tymi autami startować w konkursie najczystszego oleju? (Bo niczego innego mierzalnego to nie daje).

Każdy opiłek, nawet jak już się trafi, to zostanie wyłapany przez filtr oleju bo po to on tam jest, a jeśli nie dotrze do filtra to zostanie na dnie miski olejowej - i nie, nie zostanie poderwany z niej przez pracę silnika, nie usuniecie go wymieniając olej bo się przykleił do jej powierzchni i trzeba by zdemontować i wyczyścić miskę aby się go pozbyć... Jak już chcecie chuchać i dmuchać, to najwyżej kupcie sobie nowy filtr oleju i wymieńcie go za grosze, a nie za pół tysiaka co najmniej. Jak dla mnie bezsensu wyrzucana kasa i nie zdziwiłbym się gdyby serwis zrobił dokładnie to co powiedziałem, wymienił Wam filtr, a olej zostawił bo szkoda i kasy, i środowiska i czasu.

To moja opinia po kilkudziesięciu już autach w życiu(głównie służbówkach gdzie każdym nieco ponad 100k km rocznie w trasie robiłem) i powiem tylko, że ja wymieniam olej według zaleceń serwisu i jak dotąd w żadnym nie miałem problemu ani z mocą ani kulturą pracy czy spalaniem - tak to też dla mnie ważne bo prywatne wyjazdy to już za swoją kasę na paliwa są więc im mniej pali tym taniej na wakacje jadę :)
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: inquis »

BrzydkiWacek pisze: 07 lut 2023, 16:07 Po co Wy wymieniacie ten olej tak wcześnie? Przecież samochody już wstępnie "docierane" są w fabryce i trzeba tylko przez pierwsze 1000-1500km pohamować się przed szaleństwami z pedałem w podłodze włącznie... Dawno temu za czasów Poloneza, Syrenki czy 126p można było się w toto bawić bo silnik "pasował i układał się" dopiero pracując(i trąc niemiłosiernie każdym podzespołem ruchomym o siebie aż się wygładziło :P) bo nie było tak dokładnych maszyn i obróbki jak obecnie. Zamierzacie tymi autami startować w konkursie najczystszego oleju? (Bo niczego innego mierzalnego to nie daje).

Każdy opiłek, nawet jak już się trafi, to zostanie wyłapany przez filtr oleju bo po to on tam jest, a jeśli nie dotrze do filtra to zostanie na dnie miski olejowej - i nie, nie zostanie poderwany z niej przez pracę silnika, nie usuniecie go wymieniając olej bo się przykleił do jej powierzchni i trzeba by zdemontować i wyczyścić miskę aby się go pozbyć... Jak już chcecie chuchać i dmuchać, to najwyżej kupcie sobie nowy filtr oleju i wymieńcie go za grosze, a nie za pół tysiaka co najmniej. Jak dla mnie bezsensu wyrzucana kasa i nie zdziwiłbym się gdyby serwis zrobił dokładnie to co powiedziałem, wymienił Wam filtr, a olej zostawił bo szkoda i kasy, i środowiska i czasu.

To moja opinia po kilkudziesięciu już autach w życiu(głównie służbówkach gdzie każdym nieco ponad 100k km rocznie w trasie robiłem) i powiem tylko, że ja wymieniam olej według zaleceń serwisu i jak dotąd w żadnym nie miałem problemu ani z mocą ani kulturą pracy czy spalaniem - tak to też dla mnie ważne bo prywatne wyjazdy to już za swoją kasę na paliwa są więc im mniej pali tym taniej na wakacje jadę :)
"Ale jak zwykle, jeden rabin mówi robić, drugi nie robić" 8-) . Ja zrobię po 5 tysiącach. Wziąłem pakiet przeglądów, więc ten "zerowy" dostałem w gratisie:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”