Android Auto

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

nagdob pisze: 31 sie 2022, 20:31 Stawia się jakiś hotspot, czy co?
Może być hotspot, czy co ale wygodniej jest mieć niezależną kartę sim do Carlinka, po co chcesz przekładać tę z telefonu i życie sobie utrudniać.
nagdob pisze: 31 sie 2022, 20:31 bo zaczyna mnie to wqu...iać.
Już bez napinania się,wyobraź sobie że mnie też jak widzę że się komuś nie chce przeczytać kilku wpisów wstecz gdy chce się czegoś dowiedzieć, mam wredny charakter i bardzo nie lubię czegoś, komuś tłumaczyć dwa/trzy razy, szkoda życia. Czasem zakładam chyba błędnie że rzeczy dla mnie oczywiste są też takie dla innych.
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 303
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT
KIA CEED 2023 1.5 T-GDI 160KM 7DCT
Lokalizacja: Niebocko

Re: Android Auto

Post autor: KoLoLoLo »

Twoje urządzenie jest na Android 9.0 tu znalazłem na Android 11. Brałeś go pod uwagę czy jak kupowałeś swoje to jeszcze tego nie było na rynku?
https://carlinkitcarplay.com/products/tbox-plus
KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT
KIA CEED 2023 1.5 T-GDI 160KM 7DCT
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

Ten model na Andku 11 też widziałem ale go odrzuciłem bo sądzę że może być gorszy pod względem odprowadzania ciepła(brak perforacji w górnej pokrywie), wygląd mojej wersji bardziej mi pasuje, A9 nie jest gorszy od A11 i będzie działał na różnych urządzeniach jeszcze wiele lat. No i w dzisiejszych czasach ciut starsza elektronika ta sprzed czy też początku światowych zawirowań może być lepsza/trwalsza od tej z czasów kryzysu (ale to tylko takie moje widzimisię).
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 303
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT
KIA CEED 2023 1.5 T-GDI 160KM 7DCT
Lokalizacja: Niebocko

Re: Android Auto

Post autor: KoLoLoLo »

Zgodzę się z Tobą odnośnie jakości "dzisiejszych" sprzętów więc pewnie pójdę w Twój wybór.
Dziekuwa :?
KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT
KIA CEED 2023 1.5 T-GDI 160KM 7DCT
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Android Auto

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 31 sie 2022, 20:48
nagdob pisze: 31 sie 2022, 20:31 Stawia się jakiś hotspot, czy co?
Może być hotspot, czy co ale wygodniej jest mieć niezależną kartę sim do Carlinka, po co chcesz przekładać tę z telefonu i życie sobie utrudniać.
...
Ale chciałbym też mieć WhatsApp, a ten jest w telefonie.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

nagdob pisze: 01 wrz 2022, 09:54 Ale chciałbym też mieć WhatsApp, a ten jest w telefonie.
Na T-Boxa też możesz zainstalować WhatsApp choć z innym numerem jak włożysz sim albo skorzystać z tych porad poniżej, ale tu nie pomogę bo sam nie testowałem klonowania , może ktoś coś podpowie jeżeli się tym bawił, może ktoś wie jak przekazywać wiadomości na inne urządzenie.
https://www.pcworld.pl/porada/Jak-korzy ... 29032.html
https://androidayuda.com/pl/aplicacione ... s-moviles/
https://pliki.wiki/blog/jak-korzystac-z ... noczesnie/
Brzydal
Posty: 39
Rejestracja: 14 cze 2022, 10:06
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor USG (Yuka Steel Gray), AE+, HAR, LTH

Re: Android Auto

Post autor: Brzydal »

A czy da radę korzystając z Android Auto wyłączyć niektóre aplikacje które działają jakby "w tle".
O co mi chodzi. Podłączam telefon, uruchamia się Android Auto. Od razu mam uruchomiony Spotify i AutoMape. Na pierwszym planie Spotify, Słuchając muzyki ze ciągle w tle działa Automapa i co chwila przerywa muzykę bo ostrzega o parkingach i innych punktach które mam ustawione żeby ostrzegała. Ale jak z niej korzystam a nie zawsze.
Czy da radę tak zrobić żeby działały tylko te aplikacje które chcę?

Druga rzecz. Zauważyłem ze w trakcie działania AA i słuchania muzyki, jak odbiorę jakiś telefon to oczywiście ścisza muzykę ale już później nie podgłaśnia. Pomaga tylko odłącznie i podłączenie telefonu ponownie co w trakcie jazdy jest utrudnione.
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 303
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT
KIA CEED 2023 1.5 T-GDI 160KM 7DCT
Lokalizacja: Niebocko

Re: Android Auto

Post autor: KoLoLoLo »

@Lunar GT

Przyszło mi to urządzenie które polecałeś Carlinkit AI BOX CarPlay.
Na razie nie powaliło na kolana po pół h zabawy z nim, może z czasem będzie lepiej :roll:

Mam kilka pytań odnośnie użytkowania:

1. Czy u Ciebie urządzenie jest widziane też jako Car Play? Da się jakoś zmienić aby było widziane jako Android Auto?
2. Czy dodanie konta Google którego używam na telefonie będzie bezpieczne na takim "chińskim" urządzeniu?
Czy bezpieczniej stworzyć tylko jakieś pod to urządzenie.
3. Próbowałem przesłać pliki przez BT z telefonu i ni hu hu nie chciał transfer ruszyć, masz podobnie?
4. Czy polecasz jakąś nakładkę na system aby mieć możliwość większej konfiguracji wizualnej pulpitu?
5. Nie mogłem nigdzie znaleźć sprawdzenia czy nie ma nowszego Androida dla tego urządzenia, nie ma w tym samym miejscu co na telefonie. Znalazłeś
może gdzie to wrzucili?
KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT
KIA CEED 2023 1.5 T-GDI 160KM 7DCT
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

1. Tak już jest i raczej nic nie poradzisz(też mnie to drażniło bo nie lubię Apple ale teraz to olewam)
2. A jak myślisz, przecież 90% telefonów i innych sprzętów gdzie się logujesz Ty i inni ludzie są chińskie(ja mam akurat osobne)
3. Nie próbowałem(to co potrzebuję wrzuciłem na micro sd)
4. Nie korzystam z żadnej, nie widzę potrzeby(nigdy nie zaśmiecam sprzętów niepotrzebnymi dodatkami)
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 303
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT
KIA CEED 2023 1.5 T-GDI 160KM 7DCT
Lokalizacja: Niebocko

Re: Android Auto

Post autor: KoLoLoLo »

@Lunar GT

Dzięki za odpowiedzi.

5. Nie mogłem nigdzie znaleźć sprawdzenia czy nie ma nowszego Androida dla tego urządzenia, nie ma w tym samym miejscu co na telefonie. Znalazłeś
może gdzie to wrzucili?
6. Polecisz jakieś dodatkowe apki które Ci się przydały? Czy nie zaśmiecasz jak pisałeś;)
KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT
KIA CEED 2023 1.5 T-GDI 160KM 7DCT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”