Kia Sportage V - opony całoroczne

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
mpaszka
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2022, 08:35
model samochodu: Sportage V

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: mpaszka »

A ja zmieniłem letnie na całoroczne w salonie. Letnie sprzedałem a kupiłem Hankook Kinergy 4S2 H750A.
W moim rozmiarze 215/65 R17 według testu w 2021 AutoBild została oceniona na "wzorową". Jak na razie jest OK. Zobaczymy jak będzie po zimie.
eskimos
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2022, 14:43
model samochodu: Kia Sportage V 2022 HEV 1.6/ 230KM FWD Business Line
Experience Green

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: eskimos »

Dzisiaj założyłem Dunlop Sport All Season. Myślałem jeszcze o Pirelli Cinturato All Season Plus ale Dunlopy są asymetryczne i ogólnie nowsza konstrukcja. Jak trochę pojeżdżę (zwłaszcza w zimie) to dam znać jak się sprawują. Moje Dunlopy są Made in France- taka ciekawostka, bo na YouTube słyszałem, że produkowanie u nas w Dębicy (może inne rozmiary).
saron22
Posty: 631
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: saron22 »

Miałem sporo do czynienia z Michelin CrossClimate i jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś był z nich niezadowolony. Oczywiście mówimy tu o świadomych klientach a nie takich, którzy myślą, że kupują dwa w jednym i ogólnie oszukali system bo "tylko frajerzy kupują dwa komplety opon a ja obskakuję to jednym kompletem". Opony wielosezonowe to pójście na pewien kompromis. Ale z pewnością ten kompromis nie jest dla każdego. Jeśli ktoś oczekuje po tej oponie, że latem będzie się zachowywać jak opona letnia z najwyższej półki a zimą jak zimowa z najwyższej półki to jest absolutnie w błędzie. I w tym wypadku kupno opon wielosezonowych nie ma sensu.
Niestety dobre opony wielosezonowe są drogie. A oszczędność polega na oszczędzaniu na wymianie opon oraz oszczędzaniu czasu potrzebnego na wymianę wraz z całą logistyką z tym związaną. I to trzeba sobie uświadomić i nauczyć się z tym żyć.
Dlatego przestrzegam przed zakupem opon wielosezonowych z niższej półki - nie ma to większego sensu.
Aaaaa, i opony wielosezonowe dla osób mieszkających w południowej części kraju też nie mają większego sensu ponieważ często jest tak, że tam optymalnym rozwiązaniem jest samochód z napędem na 4 koła i do tego dobre opony zimowe ponieważ samochód z napędem na jedną oś pomimo założenia bardzo dobrych opon i tak nie daje sobie rady.
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: nagdob »

saron22 pisze: 06 paź 2022, 22:58 ...
Aaaaa, i opony wielosezonowe dla osób mieszkających w południowej części kraju też nie mają większego sensu ponieważ często jest tak, że tam optymalnym rozwiązaniem jest samochód z napędem na 4 koła i do tego dobre opony zimowe ponieważ samochód z napędem na jedną oś pomimo założenia bardzo dobrych opon i tak nie daje sobie rady.
I tu brawo. Właśnie ja jestem w takiej sytuacji. Poza tym mam do domu podjazd do góry, co prawda około 25m, ale w zimie nie jest łatwo. Jak ktoś mieszka na równinach i raz w roku jedzie na narty, to wystarczą mu całoroczne. Dlatego roztrząsanie czy warto zakładać całoroczne czy nie nie ma sensu, bo wszystko zależy od danej sytuacji i potrzeby.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: jarmk »

saron22 pisze: 06 paź 2022, 22:58 Miałem sporo do czynienia z Michelin CrossClimate..
Nie są głośne..? Bo tylko tego się obawiam, choć decyzje już podjąłem o zakupie Michelinów CC2 i mam nadzieję, że nie będę żałował..
kawosz
Posty: 34
Rejestracja: 06 paź 2022, 17:16
model samochodu: SportageNQ5 HEV GTline Sorento PHEV Prestige L bez panoramy

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: kawosz »

Dzień dobry.
W kwietniu przed odbiorem założyłem crossclimate a oryginalne spieniężyłem. Drugi raz zrobiłbym to samo, ponieważ czekam na sorento i opony crossclimate już czekają. Bardzo ciche i dobrze wyglądające opony. Wyglądem nie przypominają zimówek. Jestem zadowolony i polecam.
saron22
Posty: 631
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: saron22 »

jarmk pisze: 07 paź 2022, 11:31

Nie są głośne..? Bo tylko tego się obawiam, choć decyzje już podjąłem o zakupie Michelinów CC2 i mam nadzieję, że nie będę żałował..
W moim odczuciu nie są głośniejsze niż dobra letnia opona natomiast jakoś bardzo nie zwracałem na to uwagi ponieważ dla mnie nie ma to aż takiego znaczenia.
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: jaskier »

u mnie weszły kilka tygodni temu michelinki cc2 i jestem zadowolony, nie zauważyłem żeby były głośne chociaż są nieco głośniejsze niż letnie continentale na których auto wyjechało z salonu.
Black-end
Posty: 46
Rejestracja: 29 lis 2021, 09:09
model samochodu: Sportage V 1.6 T-GDI 150KM L

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: Black-end »

Dziś w ASO zamontowali mi Micheliny Crossclimate 2. Przejechałem ~85km. Jest cicho. Nie odniosłem wrażenia, że są głośniejsze od letnich Michelin Primacy4. Zobaczymy co będzie w zimie.
Teraz ciekawe czy pozbędę się letnich.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Kia Sportage V - opony całoroczne

Post autor: jarmk »

No ja jutro zmieniam na Micheliny CC2.
Letnie Continentale oddam za 1000 zł., nie chce ktoś..? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”