Drgania na zimnym silniku

forum użytkowników modelu Ceed
witek690
Posty: 121
Rejestracja: 03 sie 2021, 21:57
model samochodu: Kia creed 1.6 crdi

Drgania na zimnym silniku

Post autor: witek690 »

Mam taki problem, jak auto jest zimne to czuć jak auto drży jak przejade kilka kilometrów to już chodzi idealnie, jakiś czas temu uderzyłem w dziurę, czy może być poduszka któraś, silnik pali od strzała, chodzi równo, tylko czuć drżenie
Kwant
Posty: 40
Rejestracja: 06 gru 2020, 14:25
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDI 100KM L+BL
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Drgania na zimnym silniku

Post autor: Kwant »

Może być to co u mnie, przy dłuższym postoju opony np przez noc odkształcają się i potem biją aż się rozgrzeją
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Drgania na zimnym silniku

Post autor: tomanek »

Kwant pisze: 26 wrz 2022, 18:57 Może być to co u mnie, przy dłuższym postoju opony np przez noc odkształcają się i potem biją aż się rozgrzeją
Faktycznie takie coś jest możliwe, zeby opony po jednej nocy odkształcały się do tego stopnia że aż wibrują??? Jeżdżę dużo, i od dawna, ale jeszcze takiego czegoś nie słyszałem.
MarRa
Posty: 279
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Drgania na zimnym silniku

Post autor: MarRa »

tomanek pisze: 26 wrz 2022, 19:27
Kwant pisze: 26 wrz 2022, 18:57 Może być to co u mnie, przy dłuższym postoju opony np przez noc odkształcają się i potem biją aż się rozgrzeją
Faktycznie takie coś jest możliwe, zeby opony po jednej nocy odkształcały się do tego stopnia że aż wibrują??? Jeżdżę dużo, i od dawna, ale jeszcze takiego czegoś nie słyszałem.
Może coś jest na rzeczy..... U mnie po ostatnim spadku temperatur słyszę ewidentne regularne dudnienie podczas jazdy, szczególnie wieczorem albo rano. Właśnie jakby odkształcenie lub zmniejszenie elastyczności opon. Aczkolwiek mam fabryczne Micheliny i przebieg 9 kkm, więc sam nie wiem...... Dziwne to.
witek690
Posty: 121
Rejestracja: 03 sie 2021, 21:57
model samochodu: Kia creed 1.6 crdi

Re: Drgania na zimnym silniku

Post autor: witek690 »

Auto drży tylko na biegu jałowym, po przejechaniu około kilku kilometrów nic nie czuć na luzie
Lunar GT
Posty: 1138
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Drgania na zimnym silniku

Post autor: Lunar GT »

Odkształcenia po jednym dniu stania, nawet po kilku na normalnym podłożu nie wchodzą w grę. Raz mi się zdarzyło ale to był postój 2 tygodni latem na słońcu i bardzo grubych kamieniach które to były tego przyczyną.
Kwant
Posty: 40
Rejestracja: 06 gru 2020, 14:25
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDI 100KM L+BL
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Drgania na zimnym silniku

Post autor: Kwant »

Rozmawiałem z osobą która wyważała mi opony i dowiedziałem się że to możliwe że opony biją po długim postoju zanim się rozpracują (niektóre opony mogą tak mieć), bo inaczej jak wytłumaczyć to że jak wyjeżdżam rano do pracy to czuć drgania na kierownicy a po około kilku km ustają i pełen komfort?. Po 8godz. pracy z parkingu wyjeżdżam i też żadnych wibracji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”