Przegląd - 15tys

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: Tolinek »

Nie znasz się. Przepłacić za wymianę oleju można na każdym etapie życia pojazdu :p ;)
MARCO46
Posty: 291
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: MARCO46 »

Dziś byłem na przeglądzie po roku. Przejechane niespełna 10 500 km.....choć jeżdżone od maja.
Olej, filtr paliwa i oleju dawał dealer.
Serwis klimatyzacji plus filtr kabinowy dawał dealer.
Dolewka 300ml płynu chłodzącego.
Poprawione spasowanie wlewu paliwa.

Kwota do zapłaty 0 pln.......ale to efekt rozmów związanych ze sprzedażą poprzedniego ksv i zakupu nowego.
😁

....przy okazji serwisu skasował się licznik od tankowania, hałasu dobiegajacego z tylnej klapy nie słyszeli, powietrza napompowali za dużo.....bylo uzupełnianie bo miałem 2,3 a nie 2,4.
Oleju miało być na miarce 3/4 ale jeszcze tego nie spr.
sportageKRK
Posty: 20
Rejestracja: 26 sty 2024, 08:36
model samochodu: Sportage V BL AE+DWP HEV 2WD 2024r

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: sportageKRK »

tu tak wrzucam informacyjnie... że niby Toyota jest super i serwis rewelacja ... jakość serwisu uzależniona jest od osób zatrudnionych w tym serwisie :D
https://www.youtube.com/watch?v=mee_q7LQFME
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: inquis »

sportageKRK pisze: 14 mar 2024, 10:00 tu tak wrzucam informacyjnie... że niby Toyota jest super i serwis rewelacja ... jakość serwisu uzależniona jest od osób zatrudnionych w tym serwisie :D
https://www.youtube.com/watch?v=mee_q7LQFME
Podobną sytuację miałem we wrocławskim ASO Kia w 2022 r. z nowym autem z 3 tys. przebiegu, z tą różnicą, że w pojemniku oprócz czarnego oleju na dnie pojawił się biały osad. Po zbadaniu w laboratorium okazało się, że olej został zanieczyszczony wodą i glikolem (czyli najpewniej zmieszany z płynem chłodniczym). ASO stwierdziło, że nie pobrałem próbki protokolarnie i zagroziło sądem za pomówienie. Kurtyna.
Pulcpio
Posty: 90
Rejestracja: 29 mar 2023, 21:23
model samochodu: Kia Sportage 2023 benzyna manual

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: Pulcpio »

Komentując filmik o wymianie oleju. 500 km temu wymieniłem olej w ASO. Przywiozłem swój Millers 0w20 EE Performance. Po wymianie olej na bagnecie byl ledwo dostrzegalny i tak jest do teraz. Przed wymianą byl dużo ciemniejszy. Jednak ASO zalalo minimalnie za duzo, wiec postanowiłem odciągnąć 300 ml. I co sie okazało? Olej jest nieprzezroczysty i w barwie ciemno brazowy. To byla dopiero druga wymiana od nowości po przebiegu 7300. Jak ktos twierdzi, ze jego olej jest super, bo na bagnecie ledwo go widać, to niech go odciągnie strzykawką do słoika - będzie opad szczęki.
sportageKRK pisze: 14 mar 2024, 10:00 tu tak wrzucam informacyjnie... że niby Toyota jest super i serwis rewelacja ... jakość serwisu uzależniona jest od osób zatrudnionych w tym serwisie :D
https://www.youtube.com/watch?v=mee_q7LQFME
Kijankax
Posty: 48
Rejestracja: 11 sty 2023, 14:28

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: Kijankax »

Pulcpio pisze: 14 mar 2024, 11:51 Komentując filmik o wymianie oleju. 500 km temu wymieniłem olej w ASO. Przywiozłem swój Millers 0w20 EE Performance. Po wymianie olej na bagnecie byl ledwo dostrzegalny i tak jest do teraz. Przed wymianą byl dużo ciemniejszy. Jednak ASO zalalo minimalnie za duzo, wiec postanowiłem odciągnąć 300 ml. I co sie okazało? Olej jest nieprzezroczysty i w barwie ciemno brazowy. To byla dopiero druga wymiana od nowości po przebiegu 7300. Jak ktos twierdzi, ze jego olej jest super, bo na bagnecie ledwo go widać, to niech go odciągnie strzykawką do słoika - będzie opad szczęki.
sportageKRK pisze: 14 mar 2024, 10:00 tu tak wrzucam informacyjnie... że niby Toyota jest super i serwis rewelacja ... jakość serwisu uzależniona jest od osób zatrudnionych w tym serwisie :D
https://www.youtube.com/watch?v=mee_q7LQFME
wiem, ze to poboczne pytanie ale dlaczego performance a nie premium?
Pulcpio
Posty: 90
Rejestracja: 29 mar 2023, 21:23
model samochodu: Kia Sportage 2023 benzyna manual

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: Pulcpio »

Sklep Galon miał chwilowo tylko ten, a chciałem z pewnego źródła. Następnym razem chyba jednak wezmę XF Premium, bo ma ochronę przed LSPI.
Kijankax pisze: 14 mar 2024, 12:29
Pulcpio pisze: 14 mar 2024, 11:51 Komentując filmik o wymianie oleju. 500 km temu wymieniłem olej w ASO. Przywiozłem swój Millers 0w20 EE Performance. Po wymianie olej na bagnecie byl ledwo dostrzegalny i tak jest do teraz. Przed wymianą byl dużo ciemniejszy. Jednak ASO zalalo minimalnie za duzo, wiec postanowiłem odciągnąć 300 ml. I co sie okazało? Olej jest nieprzezroczysty i w barwie ciemno brazowy. To byla dopiero druga wymiana od nowości po przebiegu 7300. Jak ktos twierdzi, ze jego olej jest super, bo na bagnecie ledwo go widać, to niech go odciągnie strzykawką do słoika - będzie opad szczęki.
sportageKRK pisze: 14 mar 2024, 10:00 tu tak wrzucam informacyjnie... że niby Toyota jest super i serwis rewelacja ... jakość serwisu uzależniona jest od osób zatrudnionych w tym serwisie :D
https://www.youtube.com/watch?v=mee_q7LQFME
wiem, ze to poboczne pytanie ale dlaczego performance a nie premium?
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: inquis »

Pulcpio pisze: 14 mar 2024, 12:39 Sklep Galon miał chwilowo tylko ten, a chciałem z pewnego źródła. Następnym razem chyba jednak wezmę XF Premium, bo ma ochronę przed LSPI.
Kijankax pisze: 14 mar 2024, 12:29
Pulcpio pisze: 14 mar 2024, 11:51 Komentując filmik o wymianie oleju. 500 km temu wymieniłem olej w ASO. Przywiozłem swój Millers 0w20 EE Performance. Po wymianie olej na bagnecie byl ledwo dostrzegalny i tak jest do teraz. Przed wymianą byl dużo ciemniejszy. Jednak ASO zalalo minimalnie za duzo, wiec postanowiłem odciągnąć 300 ml. I co sie okazało? Olej jest nieprzezroczysty i w barwie ciemno brazowy. To byla dopiero druga wymiana od nowości po przebiegu 7300. Jak ktos twierdzi, ze jego olej jest super, bo na bagnecie ledwo go widać, to niech go odciągnie strzykawką do słoika - będzie opad szczęki.
wiem, ze to poboczne pytanie ale dlaczego performance a nie premium?
Według mnie Galon to wcale nie jest pewne źródło, więc nie przesadzaj z tą reklamą. Mają tak tanio, że aż zbyt tanio. Moi znajomi z Petrobazy stwierdzili, iż nie ma możliwości zrobić takiej ceny na tzw. "legalu". I pewnie coś jest na rzeczy, bo auto żony chodzi na ich oleju jak muł...
Pulcpio
Posty: 90
Rejestracja: 29 mar 2023, 21:23
model samochodu: Kia Sportage 2023 benzyna manual

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: Pulcpio »

inquis pisze: 14 mar 2024, 14:26
Pulcpio pisze: 14 mar 2024, 12:39 Sklep Galon miał chwilowo tylko ten, a chciałem z pewnego źródła. Następnym razem chyba jednak wezmę XF Premium, bo ma ochronę przed LSPI.
Kijankax pisze: 14 mar 2024, 12:29
wiem, ze to poboczne pytanie ale dlaczego performance a nie premium?
Według mnie Galon to wcale nie jest pewne źródło, więc nie przesadzaj z tą reklamą. Mają tak tanio, że aż zbyt tanio. Moi znajomi z Petrobazy stwierdzili, iż nie ma możliwości zrobić takiej ceny na tzw. "legalu". I pewnie coś jest na rzeczy, bo auto żony chodzi na ich oleju jak muł...
Pokaż certyfikat dla Petrobazy od Millersa z tego roku, to pogadamy. A tak w ogóle, to wszyscy, którzy mają certyfikaty autoryzowanych punktów sprzedaży podrabiają oleje, a oryginalne trzymają w piwnicy. A Millers się głupi cieszy, że mu idzie sprzedaż, bo do tej piwnicy go nie wpuszczają.
PS A samochód żony zalej olejem napędowym. Na olejach silnikowych się nie jeździ.
Wiara niektórych ludzi w zjawiska nadprzyrodzone, jak znaczący wpływ oleju na moc silnika, jest tak magiczna, że witki opadają.
Orin
Posty: 226
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: Orin »

inquis pisze: 14 mar 2024, 14:26
Pulcpio pisze: 14 mar 2024, 12:39 Sklep Galon miał chwilowo tylko ten, a chciałem z pewnego źródła. Następnym razem chyba jednak wezmę XF Premium, bo ma ochronę przed LSPI.
Kijankax pisze: 14 mar 2024, 12:29
wiem, ze to poboczne pytanie ale dlaczego performance a nie premium?
Według mnie Galon to wcale nie jest pewne źródło, więc nie przesadzaj z tą reklamą. Mają tak tanio, że aż zbyt tanio. Moi znajomi z Petrobazy stwierdzili, iż nie ma możliwości zrobić takiej ceny na tzw. "legalu". I pewnie coś jest na rzeczy, bo auto żony chodzi na ich oleju jak muł...
Od wielu lat kupuję Millersa w Galonie i nigdy się nie zawiodłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”