Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

forum użytkowników modelu Ceed
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: saron22 »

MarRa pisze: 19 lis 2022, 10:09
Z Twoich postów wynika, że jednak porównujesz standardy obsługi różnych marek. A ja tylko napisałem, że Kia to Kia i tyle. Dla mnie fajerwerków nie ma. Jest adekwatnie do marki. Tyle tylko. Więc nie za bardzo rozumiem czemu wyskakujesz z tymi ch....
A co do iPhonów się nie wypowiadam,bo to nie te forum.
Z moich postów wynika, że napisałem, że sprzedawca powiedział mi co innego niż było w rzeczywistości. I że ja mam z tym problem ponieważ nie lubię jak mnie ktoś okłamuje. Ja nie usłyszałem: "Proszę Pana, ma Pan taką wersję nawigacji jak wgrała fabryka. Takie tu mamy standardy. Ale może sobie Pan wgrać nowszą wersję (jeśli taka jest oczywiście) we własnym zakresie. Proszę wejść na stronę taką i taką i tam jest wszystko napisane" I dla mnie to jest w porządku. Natomiast ja dostałem odpowiedź, że wszystko wgrali najnowsze co jest niezgodne z prawdą.
To po pierwsze.
Na to dostałem odpowiedź jak już napisałem wyżej, że jestem idiotą i w ogóle nie wiadomo o co mi chodzi. Kia to Kia i powinienem o tym widzieć bo to są podstawy.
I że pozostali producenci też tak robią.
Na co ja napisałem, że nie jest to prawdą bo nie wszyscy tak robią i że znam takich, którzy tak nie robią. I, że moim zdaniem klient powinien otrzymywać produkt wraz z najnowszym softem na co dostałem odpowiedź, że to jest tylko moje zdanie i że u innych producentów jest podobnie i w przypadku zakupu sprzętu elektronicznego też tak jest.
I że u innych jest tak i tak zresztą nie będę tego drugi raz pisał. Każdy może sobie cofnąć na poprzednią stronę i to przeczytać.
Na co znów dostałem odpowiedź, że to są tylko pobożne życzenia i teoria a życie życiem. I, że w ogóle to nie wiadomo o co mi chodzi. I że w sumie Kia to Kia i tak już u nich jest.
Można to odczytać w taki sposób, że jak np pójdę do Biedronki to nie mam prawa domagać się aby na półce towar był z aktualnym terminem przydatności bo jestem tylko w Biedronce. Jak chce towar który nie jest po terminie to mam iść do Lidla. I, że mogę sobie podawać dalej argumenty "z czapy" i "pomstowanie na cały świat" niczego nie zmieni bo cały czas jestem tylko w Biedronce i tu są takie standardy. Przecież to jest idiotyczna argumentacja.

Co do porównywania do standardów innych marek to dlaczego mam nie porównywać? Skoro chcąc kupić samochód porównywałem różne modele różnych marek ze sobą po to by wyłonić faworyta biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw to dlaczego mam nie porównywać standardów obsługi i serwisu? P
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: MarRa »

Skończmy tą dyskusję bo szkoda energii. Inaczej patrzymy na temat obsługi i tyle. Każdy ma prawo do swojego zdania. Poza tym nikt nie napisał, że jesteś idiotą. Za to niestety Ty w swoich komentarzach - także do innych tematów - lubisz robić sobie bekę z innych, a chyba nie o to na tym forum chodzi, tylko o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Mimo wszystko - miłego dnia Ci życzę!
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: adam12116 »

a czy wgranie ogólnodostępnej aktualizacji to taki problem? jak kupujemy np telefon to po odpakowaniu nieraz już jest nowy soft do pobrania, wiec co mam mieć pretensje do sprzedawcy że nie wgrał :mrgreen:
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: saron22 »

adam12116 pisze: 19 lis 2022, 13:12 a czy wgranie ogólnodostępnej aktualizacji to taki problem? jak kupujemy np telefon to po odpakowaniu nieraz już jest nowy soft do pobrania, wiec co mam mieć pretensje do sprzedawcy że nie wgrał :mrgreen:
Następny…
Czy wy nie rozumiecie naprawdę o co chodzi? Czy ja napisałem, że wgranie to problem? Chodzi o to, że mówił, że wgrali a nie wgrali. I tylko i wyłącznie o to chodzi. Gdyby powiedział, że nie wgrali i muszę wgrać sam to ja to rozumiem - niech Pan wejdzie tu i tu i tam jest do pobrania. I byłby koniec tematu.
Co do telefonu to już pisałem wcześniej, że jest to przykład wyjęty z dupy. Bo produkują ci telefon w styczniu, przypływa w kwietniu a kupujesz w czerwcu. W dodatku dostajesz go w zaplombowanym pudełku, które sam w domu otwierasz. Rozpakowany telefon nie przechodzi przez niczyje łapy. To jak ma sprzedawca ci wgrać nowy soft?! I różnica polega jeszcze na tym, że jak tylko go włączysz to zaraz masz komunikat, że jest dostępny nowy soft. Czy jak włączysz navi to masz taki komunikat? Nie masz.
Lunar GT
Posty: 1137
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: Lunar GT »

Skoro jesteś pewien o co chodzi powtarzając to kolejny raz
saron22 pisze: 19 lis 2022, 16:31 Chodzi o to, że mówił, że wgrali a nie wgrali. I tylko i wyłącznie o to chodzi.
to udaj się w poniedziałek do salonu gdzie sprzedawca zrobił Cię w ciu... i zostaw tam swój ból dupy i im wylej swe żale
a nie zawracaj gitary wszystkim i wszędzie na forum.
Dodam tylko że jak odbierałem swój samochód to miałem pen z aktualizacją już przygotowany bo wiedziałem co kupuję i z czym mam do czynienia,
nie szedłem do salonu z pobożnymi życzeniami i oczekiwaniem nie wiadomo czego.
dam9an
Posty: 364
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: dam9an »

Specjalista od zbednych wpisów wylewa swoje żale na forum, bo go w salonie oklamali... Urzekajaca historia.
Zamiast zasmiecac forum wpisami jaki to zly sprzedawca w tej kii jedz do niego i sie z nim rozmow w jezyku, ktory masz dobrze opanowany. Bedziesz mial kolejny sukces na koncie
dam9an
Posty: 364
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: dam9an »

gisio pisze: 17 lis 2022, 21:37
gummi.cezar pisze: 17 lis 2022, 21:12 Nie ma konieczności utrzymywać silnik na chodzie...
Do momentu aż akumulator to wytrzyma następnym razy nie może być tak sprawnie a potem żale do Kia bo niby do kogo/czego?
Nie ma sie co bac rozladowania aku. Jak aku jest za slaby to wtskakuje powiadomienie. U mnie tak bylo. Po podłączeniu pojawil sie komunikat, że akumulator jest za slaby do przeprowadzenia aktualizacji
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: saron22 »

dam9an pisze: 19 lis 2022, 23:57 Specjalista od zbednych wpisów wylewa swoje żale na forum, bo go w salonie oklamali... Urzekajaca historia.
Zamiast zasmiecac forum wpisami jaki to zly sprzedawca w tej kii jedz do niego i sie z nim rozmow w jezyku, ktory masz dobrze opanowany. Bedziesz mial kolejny sukces na koncie
Odezwał się ten co raczy nas informacjami, że zatankował 43 litry w momencie jak komp pokazywał mu 11 km zasięgu. Faktycznie twoja historia ciekawsza. Następnym razem spróbuj zatankować jak będzie ci pokazywać 10km. I koniecznie napisz o tym tutaj na forum.
Doszedłeś już do tego czy tankować do pierwszego czy do drugiego odbicia?
dam9an
Posty: 364
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: dam9an »

saron22 pisze: 20 lis 2022, 01:25
dam9an pisze: 19 lis 2022, 23:57 Specjalista od zbednych wpisów wylewa swoje żale na forum, bo go w salonie oklamali... Urzekajaca historia.
Zamiast zasmiecac forum wpisami jaki to zly sprzedawca w tej kii jedz do niego i sie z nim rozmow w jezyku, ktory masz dobrze opanowany. Bedziesz mial kolejny sukces na koncie
Odezwał się ten co raczy nas informacjami, że zatankował 43 litry w momencie jak komp pokazywał mu 11 km zasięgu. Faktycznie twoja historia ciekawsza. Następnym razem spróbuj zatankować jak będzie ci pokazywać 10km. I koniecznie napisz o tym tutaj na forum.
Doszedłeś już do tego czy tankować do pierwszego czy do drugiego odbicia?
Caly czas ustalam. Jak pojade do aso i bede wiedzial to dam ci znać. Chyba ze moze bys mi pomogl i zapytal swojego sprzedawcy podczas wizyty w sprawie najnowszej navi xd
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 305
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT
KIA CEED 2023 1.5 T-GDI 160KM 7DCT
Lokalizacja: Niebocko

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: KoLoLoLo »

W jaki sposób się aktualizuje Navi w MY23 bo widzę w opisie aktualizacji że brak tego modelu?
Screenshot_20240416_223337_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20240416_223337_Samsung Internet.jpg (105.05 KiB) Przejrzano 195 razy
KIA OPTIMA II 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT
KIA CEED III 2023 1.5 T-GDI 160KM 7DCT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”