Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

forum użytkowników modelu Ceed
saron22
Posty: 636
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: saron22 »

Nie dotyczy ważnych tylko wszystkich sterownikow zamontowanych w aucie. Wszystkich.
To, że do tych ważniejszych sterowników producent potrafi wypuścić 5 update’ów w miesiącu a do innych przez 3 lata wcale to inna para butów. Ale odbierając samochod zawsze odbierasz samochód z najnowszym dostępnym softem. Tym bardziej jako nowy. To co ty pozniej bedzisz sobie z nim robil to twoja sprawa. Czy zaktualizujesz do kolejnej wersji czy nie twoj problem ale odbierając pojazd z salonu powinieneś mieć wgrany najnowszy jaki jest dostępny.
szajba
Posty: 27
Rejestracja: 22 mar 2022, 09:05
model samochodu: kia ceed III GT LINE+AEB 1,5-GDI /6 MT

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: szajba »

Witam. Czy może ktoś wie jak włączyć radio w czasie korzystania z nawigacji z android auto? Na podzielonym ekranie po prawej stronie nie mam radia. Jak włączę AA to radio nie gra
Załączniki
Videoframe_20221118_204459_com.huawei.himovie.overseas.jpg
gzyms
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:34
model samochodu: Kia Cee'd, SW (SportWagen, kombi) M SmartPlus, 1.6 GDI, 99 kW

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: gzyms »

A to przy odbiorze samochodu aso teraz nie robi wstępnego przeglądu, w tym podlqcza do kompa i ściąga wszystkie dostępne aktualizację? Ja tak przynajmniej miałem - przygotowanie samochodu do przekazania klientowi, w tym soft. Ale to było w 2018 może teraz standardy się zmieniły. Inna sprawa, że przy każdym przeglądzie również tak, do tej pory, robili. Wymiana oleju i przy okazji sprawdzanie czy czegoś nowego nie ma.
szajba pisze: 18 lis 2022, 20:41 Witam. Czy może ktoś wie jak włączyć radio w czasie korzystania z nawigacji z android auto? Na podzielonym ekranie po prawej stronie nie mam radia. Jak włączę AA to radio nie gra
Ja wyłączam aa, włączam radio i przechodzę znowu na aa. Ewentualnie włączam aa, a przyciskiem fizycznym włączam radio. Ale mam starszą wersję navi.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2022, 21:20 przez gzyms, łącznie zmieniany 1 raz.
Kia Ciyapostrofd
Lunar GT
Posty: 1137
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: Lunar GT »

Wasze pobożne życzenia to jedno, możecie o nich pisać w nieskończoność i podawać argumenty z czapy a życie Was weryfikuje i tylko fakty się liczą.
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: MarRa »

Dokładnie! Zgadzam się z przedmówcą w 100%. To co pisze kolega saron22, to jest tak zwane "wishfull thinking" , które ma się nijak do rzeczywistości. Prawda jest taka, że jak dealerowi będzie się chciało wgrywać update navi to wgra, a jak mu się nie będzie chciało to tego nie zrobi. Takie są niestety standardy Kia i niestety "pomstowanie na świat cały" tego nie zmieni. Jak kupiłeś Kia to żyj w realiach tej marki, a nie innej. Niestety...
saron22
Posty: 636
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: saron22 »

Aaaaa rozumiem. Czyli jak kupiłem KIA to mogą mi wydać samochód z jednym kołem bez powietrza bo tego nie sprawdzili bo im się nie chcialo. I to jest w porządku. Gdybym kupił Mercedesa to mam prawo domagać się, żeby we wszystkich kołach było powietrze bo zapłaciłem. Już rozumiem.
Głupszej argumentacji dawno nie słyszałem.

Coś tam wasz kolega GT pisał, że w innych markach jest podobnie - to jak to w końcu jest? Kia ma w dupie i olewa bo taki standard Kia a inne droższe marki robią to od a do z czy u nich jest podobnie? Bo się teraz pogubiłem w tych standardach. Wszystko wam się pomieszało - jeden pisze ze inni też w chuja lecą a drugi że tylko Kia w chuja wali bo to tania marka i nie wiadomo w ogóle o co mi chodzi.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: kon »

Niezależnie od naszych wyobrażeń, w uniwersum Kia można spodziewać się niezbyt aktualnej nawigacji, absurdalnego ciśnienia w oponach i nieustawionych świateł w samochodzie przygotowanym do wydania.
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: MarRa »

saron22 pisze: 19 lis 2022, 00:48 Aaaaa rozumiem. Czyli jak kupiłem KIA to mogą mi wydać samochód z jednym kołem bez powietrza bo tego nie sprawdzili bo im się nie chcialo. I to jest w porządku. Gdybym kupił Mercedesa to mam prawo domagać się, żeby we wszystkich kołach było powietrze bo zapłaciłem. Już rozumiem.
Głupszej argumentacji dawno nie słyszałem.

Coś tam wasz kolega GT pisał, że w innych markach jest podobnie - to jak to w końcu jest? Kia ma w dupie i olewa bo taki standard Kia a inne droższe marki robią to od a do z czy u nich jest podobnie? Bo się teraz pogubiłem w tych standardach. Wszystko wam się pomieszało - jeden pisze ze inni też w chuja lecą a drugi że tylko Kia w chuja wali bo to tania marka i nie wiadomo w ogóle o co mi chodzi.
Po pierwsze to bez wulgaryzmów.
Poza tym to przestań tupać nóżkami jak pięciolatek i mówić, że Ci cukierka nie dali, a inni mają i to jeszcze z czekoladą.
Zachowujesz się jak gość, który pojechał do Ustronia Morskiego i ma pretensje do szefa pensjonatu, że nie ma rafy koralowej i widoku na ocean.
Spokojniej trochę, bo coś nerwowy jesteś.
saron22
Posty: 636
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: saron22 »

MarRa pisze: 19 lis 2022, 08:51
saron22 pisze: 19 lis 2022, 00:48 Aaaaa rozumiem. Czyli jak kupiłem KIA to mogą mi wydać samochód z jednym kołem bez powietrza bo tego nie sprawdzili bo im się nie chcialo. I to jest w porządku. Gdybym kupił Mercedesa to mam prawo domagać się, żeby we wszystkich kołach było powietrze bo zapłaciłem. Już rozumiem.
Głupszej argumentacji dawno nie słyszałem.

Coś tam wasz kolega GT pisał, że w innych markach jest podobnie - to jak to w końcu jest? Kia ma w dupie i olewa bo taki standard Kia a inne droższe marki robią to od a do z czy u nich jest podobnie? Bo się teraz pogubiłem w tych standardach. Wszystko wam się pomieszało - jeden pisze ze inni też w chuja lecą a drugi że tylko Kia w chuja wali bo to tania marka i nie wiadomo w ogóle o co mi chodzi.
Po pierwsze to bez wulgaryzmów.
Poza tym to przestań tupać nóżkami jak pięciolatek i mówić, że Ci cukierka nie dali, a inni mają i to jeszcze z czekoladą.
Zachowujesz się jak gość, który pojechał do Ustronia Morskiego i ma pretensje do szefa pensjonatu, że nie ma rafy koralowej i widoku na ocean.
Spokojniej trochę, bo coś nerwowy jesteś.
Ja zachowuję się jak gość nad Morskim Okiem? Czytałeś mój pierwszy post w tym temacie? Ja napisalem tylko że pytałem przy odbiorze czy wszystko jest aktualne wraz z nawigacją i sprzedawca odpowiedział mi „ tak, oczywiście, auta wydajemy zawsze z najnowszą dostępną aktualizacją” czy jakoś tak i ze chyba mnie okłamał bo okazało się, że tak nie było.
Na co dostałem odpowiedź, że jestem idiotą, ale w sumie nie wiadomo dlaczego? Czy dlatego, że pytałem czy dlatego że kupiłem Kia czy dlatego, że nie wiedziałem, że Kia wydaje samochody ze starym softem sprzed kilku miesięcy. I że w ogóle to nie wiadomo o ci mi chodzi?
Aaaa, i że jak kupuję elektronikę typu np iPhone to też dostaję go z softem takim jak wgrała fabryka i później robię sobie aktualizację we własnym zakresie co nie wiem w sumie czego miało dowodzić?
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: MarRa »

saron22 pisze: 19 lis 2022, 09:49
MarRa pisze: 19 lis 2022, 08:51
saron22 pisze: 19 lis 2022, 00:48 Aaaaa rozumiem. Czyli jak kupiłem KIA to mogą mi wydać samochód z jednym kołem bez powietrza bo tego nie sprawdzili bo im się nie chcialo. I to jest w porządku. Gdybym kupił Mercedesa to mam prawo domagać się, żeby we wszystkich kołach było powietrze bo zapłaciłem. Już rozumiem.
Głupszej argumentacji dawno nie słyszałem.

Coś tam wasz kolega GT pisał, że w innych markach jest podobnie - to jak to w końcu jest? Kia ma w dupie i olewa bo taki standard Kia a inne droższe marki robią to od a do z czy u nich jest podobnie? Bo się teraz pogubiłem w tych standardach. Wszystko wam się pomieszało - jeden pisze ze inni też w chuja lecą a drugi że tylko Kia w chuja wali bo to tania marka i nie wiadomo w ogóle o co mi chodzi.
Po pierwsze to bez wulgaryzmów.
Poza tym to przestań tupać nóżkami jak pięciolatek i mówić, że Ci cukierka nie dali, a inni mają i to jeszcze z czekoladą.
Zachowujesz się jak gość, który pojechał do Ustronia Morskiego i ma pretensje do szefa pensjonatu, że nie ma rafy koralowej i widoku na ocean.
Spokojniej trochę, bo coś nerwowy jesteś.
Ja zachowuję się jak gość nad Morskim Okiem? Czytałeś mój pierwszy post w tym temacie? Ja napisalem tylko że pytałem przy odbiorze czy wszystko jest aktualne wraz z nawigacją i sprzedawca odpowiedział mi „ tak, oczywiście, auta wydajemy zawsze z najnowszą dostępną aktualizacją” czy jakoś tak i ze chyba mnie okłamał bo okazało się, że tak nie było.
Na co dostałem odpowiedź, że jestem idiotą, ale w sumie nie wiadomo dlaczego? Czy dlatego, że pytałem czy dlatego że kupiłem Kia czy dlatego, że nie wiedziałem, że Kia wydaje samochody ze starym softem sprzed kilku miesięcy. I że w ogóle to nie wiadomo o ci mi chodzi?
Aaaa, i że jak kupuję elektronikę typu np iPhone to też dostaję go z softem takim jak wgrała fabryka i później robię sobie aktualizację we własnym zakresie co nie wiem w sumie czego miało dowodzić?
Z Twoich postów wynika, że jednak porównujesz standardy obsługi różnych marek. A ja tylko napisałem, że Kia to Kia i tyle. Dla mnie fajerwerków nie ma. Jest adekwatnie do marki. Tyle tylko. Więc nie za bardzo rozumiem czemu wyskakujesz z tymi ch....
A co do iPhonów się nie wypowiadam,bo to nie te forum.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”