komendy głosowe - fabryczna navi

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
eathan
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2022, 12:31
model samochodu: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

komendy głosowe - fabryczna navi

Post autor: eathan »

Na stronie http://webmanual.kia.com/STD_GEN5W/AVNT ... ystem.html jest pełen wykaz komend głosowych do sterowania systemem w Sportage V. Większość działa całkiem dobrze - sprawdziłem. 90% poleceń jest obsługiwanych po polsku. Mam nadzieję, że się przyda ;)

Niestety z kilkoma mam problem. W tym to najważniejsze - ustawianie celu podróży. Wg. instrukcji mamy:

Search address Miasto Ulica Numer

No i wywołuje polecenie:

Search address Katowice ulica Młyńska 3

System nie rozpoznaje polecenia i prosi o ponowną próbę. Niestety zawsze jest tak samo.
Komuś z forumowiczów udało się zmusić system i ustawić głosowo cel podróży? U mnie różne próby kończą się błędem rozpoznania polecenia. Próbowałem też inne polecenia:

prowadź do miasto ulica numer
set address miasto ulica numer
nawiguj do miasto ulica numer
znajdź miasto ulica numer


Dodam, że ustawienie nawigowania np. do Domu (zapisany w systemie) działa poprawnie. Problem jest z adresem, który po prostu mam zaliczyć jeden raz i nie chcę go zapisywać np. jako praca albo ulubiony.

Czy komuś udało się zmusić / odkryć działające polecenie :D

PS
Nie działa to na navi w wersji z czerwca. Nie działało na fabrycznej. Nie działa również na wersji najnowszej.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: komendy głosowe - fabryczna navi

Post autor: Lunar GT »

eathan pisze: 19 lis 2022, 19:50 Nie działa to na navi w wersji z czerwca. Nie działało na fabrycznej. Nie działa również na wersji najnowszej.
Najnowsza póki co to jest właśnie ta z czerwca.
Chyba mało kto korzysta z navi fabrycznej, jak już to tylko z ciekawości.
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: komendy głosowe - fabryczna navi

Post autor: fuTer »

Ja używam fabryczek navi tylko w trasie. W jednej kwestii jest przydatne, mianowicie po podzieleniu ekranu (zakładka wysuwana z prawej strony) widzę ile km jest do najbliższej stacji albo mop-a. Przy podróży z małymi dziećmi całkiem przydatne.
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: komendy głosowe - fabryczna navi

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 19 lis 2022, 20:16
eathan pisze: 19 lis 2022, 19:50 Nie działa to na navi w wersji z czerwca. Nie działało na fabrycznej. Nie działa również na wersji najnowszej.
Najnowsza póki co to jest właśnie ta z czerwca.
Chyba mało kto korzysta z navi fabrycznej, jak już to tylko z ciekawości.
Najnowsza jest z 5 października.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: komendy głosowe - fabryczna navi

Post autor: Lunar GT »

nagdob pisze: 20 lis 2022, 13:10 Najnowsza jest z 5 października.
Czyżby, popatrz na daty
Załączniki
n.gif
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”