Hałas ze sprzęgła na biegu jałowym - Ceed 3 1.4 T-GDi

forum użytkowników modelu Ceed
MarRa
Posty: 275
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Hałas ze sprzęgła na biegu jałowym - Ceed 3 1.4 T-GDi

Post autor: MarRa »

Czyli Kia nie uporała się że starą bolączką. Miałem to samo w Ceedzie II 1.6 GDI. Sprzęgło na gwarancji robione chyba trzy razy m.in. ze względu na problemy z łożyskiem oporowym.
Bart88
Posty: 17
Rejestracja: 06 gru 2021, 09:09
model samochodu: KIA CEED 3 SW 1.4T-GDI 2020 BL

Re: Hałas ze sprzęgła na biegu jałowym - Ceed 3 1.4 T-GDi

Post autor: Bart88 »

Czyli kolejna bolączka Ceed-a do dopisania do listy... Ciekaw jestem co będzie przy większych przebiegach... Obsługa w ASO niestety pozostawia wiele do życzenia i mam wrażenie, że dopóki samochód jeździ lub nie złapie check-a to mają klienta gdzieś.
Gielu
Posty: 170
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Hałas ze sprzęgła na biegu jałowym - Ceed 3 1.4 T-GDi

Post autor: Gielu »

Bart88 pisze: 23 lis 2022, 15:27 Sam to sugerowałeś w serwisie czy sami na to wpadli? Byłem w ASO i wg nich może być to kwestia sprzęgła (o skrzyni biegów nie wspomniano) a że jestem po dużym przeglądzie to już wyczuwałem kręcenie nosem i naprawe na moj a nie ich koszt (sprzęgło) mimo stosunkowo niewielkiego przebiegu
Hehe sami to oni moga wpasc ale na siebie nawzajem. Zglosilem konkretna usterke konkretnej czesci...laskawie to potwierdzili i wymienili na gwarancji bez szemrania.
Gielu
Posty: 170
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Hałas ze sprzęgła na biegu jałowym - Ceed 3 1.4 T-GDi

Post autor: Gielu »

wajkii pisze: 23 lis 2022, 16:58 Łożysko oporowe jest przy sprzęgle, nie w skrzyni.
"W skrzyni" = skrot myslowy...ale dziekuje szeryfie :D
Gielu
Posty: 170
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Hałas ze sprzęgła na biegu jałowym - Ceed 3 1.4 T-GDi

Post autor: Gielu »

MarRa pisze: 23 lis 2022, 17:45 Czyli Kia nie uporała się że starą bolączką. Miałem to samo w Ceedzie II 1.6 GDI. Sprzęgło na gwarancji robione chyba trzy razy m.in. ze względu na problemy z łożyskiem oporowym.
Raczej sie nie uporala bo po wymianie dalej slychac lozysko, co prawda juz mniej ale slychac :)
Sagan07
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2022, 11:45

Re: Hałas ze sprzęgła na biegu jałowym - Ceed 3 1.4 T-GDi

Post autor: Sagan07 »

Mam w rodzinie Astrę ze skrzynią M32. Skrzynia po rozgrzaniu hałasowała na luzie, po wciśnięciu sprzęgła cisza. Działo się tak od nowości. Po batalii z ASO wymieniono mi na gwarancji skrzynie na nową. Nowa dokładnie tak samo stukała. Po przestudiowaniu wielu tematów w internecie postanowiłem wymienić w skrzyni olej na zalecany przez speców od skrzyń. Starego oleju zleciało 2 litry, ja wlałem zalecane 2,3 litra. Wszelkie odgłosy ze strony skrzyni biegów ustały.

Ciekawostka: zlewany olej ze skrzyni to była czarna woda (skrzynia miała 7000 km). Przed wymianą przejechałem około 20 km i jakbym nie był przy wymianie to nigdy bym nie uwierzył, że takie rzadkie i czarne g***o może zlatywać z praktycznie nowej skrzyni. Nowy olej według parametrów był gęstszy od oryginalnego i prawdopodobnie to wyciszyło skrzynie. Może w przypadku Kia olej też będzie dobrym tropem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”