Czy w Sportage odsuwa się fotel przy wysiadaniu?

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Czy w Sportage odsuwa się fotel przy wysiadaniu?

Post autor: jaskier »

Mówię rzecz jasna o fotelach elektrycznych. Myślałem że nie ale ten gość z salonu kia od popularnych filmików twierdzi w komentarzu pod jednym filmem że tak. Ja w opcjach nic takiego nie znalazłem. Może dotyczy to tylko foteli z pakietu tzn z pamięcią ustawień?
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Czy w Sportage odsuwa się fotel przy wysiadaniu?

Post autor: fuTer »

Jak robiłem jadę próbna w wersji gt-line, chyba była max. opcja bo przy odpalaniu i gaszeniu silnika fotel kierowcy odpowiedniego się przysuwał i odsuwał od kierownicy w zależności od ustawiania w pamięci.
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Czy w Sportage odsuwa się fotel przy wysiadaniu?

Post autor: jaskier »

no właśnie jak jest pamięć foteli to rozumiem, ale autor filmiku na YT twierdzi że tak jest w zwykłej BL bez pakietu z fotelami co wg mnie jest nieprawdą, przeklikałem się nawet przed chwilą przez opcje auta i nie ma tam nic związanego z fotelami. Jak to się mawia na wschodzie - zaufaj i sprawdź ;)
dario37
Posty: 339
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Czy w Sportage odsuwa się fotel przy wysiadaniu?

Post autor: dario37 »

jaskier pisze: 26 lis 2022, 21:06 no właśnie jak jest pamięć foteli to rozumiem, ale autor filmiku na YT twierdzi że tak jest w zwykłej BL bez pakietu z fotelami co wg mnie jest nieprawdą, przeklikałem się nawet przed chwilą przez opcje auta i nie ma tam nic związanego z fotelami. Jak to się mawia na wschodzie - zaufaj i sprawdź ;)
Bez pakietu premium taka opcja nie występuje.
Kejton
Posty: 65
Rejestracja: 24 mar 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V HEV BL AWD

Re: Czy w Sportage odsuwa się fotel przy wysiadaniu?

Post autor: Kejton »

jaskier pisze: 26 lis 2022, 19:56 Mówię rzecz jasna o fotelach elektrycznych. Myślałem że nie ale ten gość z salonu kia od popularnych filmików twierdzi w komentarzu pod jednym filmem że tak. Ja w opcjach nic takiego nie znalazłem. Może dotyczy to tylko foteli z pakietu tzn z pamięcią ustawień?
Potwierdzam, że w wersji BL jest pamięć ustawień foteli po wykupieniu pakietu premium LHT, która zawierała w cenniku ze stycznia 2022:
Elektryczną regulację foteli przednich z funkcją pamięci ustawień fotela kierowcy
wentylowane fotele przednie
tapicerkę skórzaną

Warto dokupić ten pakiet, bo jest bardzo wygodny, zwłaszcza jak jeździ na zmianę 2 kierowców, bo ma pamięć ustawień fotela (odległość, oparcie i wysokość) dla 2 prowadzących.
komoornik
Posty: 38
Rejestracja: 25 lip 2022, 22:30
model samochodu: Sportage V HEV FWD BL AE+

Re: Czy w Sportage odsuwa się fotel przy wysiadaniu?

Post autor: komoornik »

Ale nie ma pamięci lusterek, co jest nieśmiesznym żartem :roll:
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czy w Sportage odsuwa się fotel przy wysiadaniu?

Post autor: nagdob »

komoornik pisze: 28 lis 2022, 20:46 Ale nie ma pamięci lusterek, co jest nieśmiesznym żartem :roll:
Lusterka są tak duże, że nie trzeba ich przestawiać, przynajmniej dla mnie i żony. Ale fakt, że to "niedoróbka". Za to są kamerki wsteczne przy włączonym kierunkowskazie ;) Dobrze, że zamawiałem właśnie w styczniu, bo mam pamięć i wentylację. Bez tych dodatków nie kupiłbym tego auta, a w GT Line nie pasuje mi ścięta kierownica i też bym nie kupił.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy w Sportage odsuwa się fotel przy wysiadaniu?

Post autor: Lunar GT »

nagdob pisze: 29 lis 2022, 07:58 Bez tych dodatków nie kupiłbym tego auta, a w GT Line nie pasuje mi ścięta kierownica i też bym nie kupił.
Bez wentylacji, czarnej podsufitki i ściętej kierownicy też bym nie kupił auta. ;)
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czy w Sportage odsuwa się fotel przy wysiadaniu?

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 29 lis 2022, 08:57
nagdob pisze: 29 lis 2022, 07:58 Bez tych dodatków nie kupiłbym tego auta, a w GT Line nie pasuje mi ścięta kierownica i też bym nie kupił.
Bez wentylacji, czarnej podsufitki i ściętej kierownicy też bym nie kupił auta. ;)
I o to chodzi. Z gustami się nie dyskutuje ;)
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: Czy w Sportage odsuwa się fotel przy wysiadaniu?

Post autor: kukuku2 »

Przez czarna podsufitkę nie wziąłem GT tylko BL , chyba mam klaustrofobię, czułem się jak w karawanie na ostatniej drodze 😆😉
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”