Przegląd gwarancyjny stanu nadwozia

forum użytkowników modelu Ceed
Matiaz
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2022, 00:44
model samochodu: KIA CEED 3 1.4 T-GDI automat

Przegląd gwarancyjny stanu nadwozia

Post autor: Matiaz »

Witam,

czy przegląd gwarancyjny stanu nadwozia trzeba wykonywać co roku?
Miałem przegląd na 75k km i powiedziano mi, że przeglądu na perforację robić nie trzeba. W instrukcji natomiast napisane jest ze nalezy wykonac ja przy kazdym okresowym przegladzie.
Micha
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2020, 19:45
model samochodu: Kia Ceed SW 1.5 T-GDI 7DCT '21

Re: Przegląd gwarancyjny stanu nadwozia

Post autor: Micha »

Bo przeglądy masz co 30000 km a co 15 000 tylko wymiana oleju.
Pangenitor
Posty: 109
Rejestracja: 15 kwie 2021, 07:46
model samochodu: KIA Ceed C2FL 1.4 100KM

Re: Przegląd gwarancyjny stanu nadwozia

Post autor: Pangenitor »

Matiaz pisze: 06 gru 2022, 22:56 Witam,

czy przegląd gwarancyjny stanu nadwozia trzeba wykonywać co roku?
Nie trzeba, tak jak oleju nie trzeba wymieniać co 15tyś tylko wg.KG co 2lata lub 30tyś. Ale każdy rozsądny wymienia raz w roku lub co 15tyś, jak to napisał kolega wyżej. Nie jest to jakiś duży koszt, a do świętego spokoju masz zapis w KG o takiej czynności i w razie czego, masz podkładkę.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przegląd gwarancyjny stanu nadwozia

Post autor: Lunar GT »

Okresy przeglądu mogą być zmienne zależnie od czasu odbioru auta/silnika/modelu więc najlepiej sprawdzić to w swojej książce gwarancyjnej a nie polegać tylko na podpowiedziach z forum czy tym co ktoś powiedział bo można stracić gwarancję.
Pangenitor
Posty: 109
Rejestracja: 15 kwie 2021, 07:46
model samochodu: KIA Ceed C2FL 1.4 100KM

Re: Przegląd gwarancyjny stanu nadwozia

Post autor: Pangenitor »

Lunar GT pisze: 07 gru 2022, 07:35 Okresy przeglądu mogą być zmienne zależnie od czasu odbioru auta/silnika/modelu więc najlepiej sprawdzić to w swojej książce gwarancyjnej a nie polegać tylko na podpowiedziach z forum czy tym co ktoś powiedział bo można stracić gwarancję.
Zgadza się wersje chyba do do rocznika 19' miały przeglądy według KG co 30tyś lub 24m, potem chyba to skrócili do 15tyś lub 12m. Najlepiej sprawdzić w swojej KG. Jeżeli posiadasz auto ze skróconymi czasami przeglądów, to problem się rozwiązuje sam, bo co roku z automatu przy przeglądzie będą Ci to robili.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Przegląd gwarancyjny stanu nadwozia

Post autor: shider »

Wszystko określa "Harmonogram przeglądów okrsowych dla tego pojazdu". U mnie na 28 stronie ksiązki gwarancyjnej.
Matiaz
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2022, 00:44
model samochodu: KIA CEED 3 1.4 T-GDI automat

Re: Przegląd gwarancyjny stanu nadwozia

Post autor: Matiaz »

Posiadam auto z 2019 roku i naprawdę w książce gwarancyjnej nie mam żadnego harmonogramu przeglądów. No chyba, ze jestem slepy.

https://www.kia.com/content/dam/kwcms/k ... ncyjna.pdf
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Przegląd gwarancyjny stanu nadwozia

Post autor: shider »

W ceed z 2017 miałem wyłącznie przeglądy okresowe co 24m / 30tyś i pomiędzy nimi co 12m / 15 tyś.przeglądy olejowe. Całkiem możliwe, że obowiązuje Cię tutaj 24m / 30 tyś. ale warto dopytać w ASO. Ja według wytycznych z gwarancji / instrukcji powinieniem wówczas olej wymieniać też co 24m / 30 tyś. Na pierwszy przegląd przyjechałem z przebiegiem 18 tyś. i gwarancji nie straciłem, bo 15 tyś to były wytyczne, które weszły później.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przegląd gwarancyjny stanu nadwozia

Post autor: Lunar GT »

Matiaz pisze: 07 gru 2022, 12:36 Posiadam auto z 2019 roku i naprawdę w książce gwarancyjnej nie mam żadnego harmonogramu przeglądów. No chyba, ze jestem slepy.

https://www.kia.com/content/dam/kwcms/k ... ncyjna.pdf
Może to nie mieć formy harmonogramu ale z pewnością masz wpisane co ile przebiegu i czasu (zależnie co nastąpi prędzej) masz wykonywać przeglądy.
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Przegląd gwarancyjny stanu nadwozia

Post autor: dam9an »

Micha pisze: 06 gru 2022, 22:59 Bo przeglądy masz co 30000 km a co 15 000 tylko wymiana oleju.
Dokladnie tak jest. Dodatkowe przeglady te tak zwane male to przeglądy wyłącznie olejowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”