Problem z układem hybrydowym

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Dodek
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2022, 15:32
model samochodu: KIA XCEED PHEV

Problem z układem hybrydowym

Post autor: Dodek »

Witajcie , dziś jak jechałem podczas jazdy włączył się komunikat sprawdź układ hybrydowy. Zapaliła się żółta kontrolka układu hybrydowego i check engine . Po zgaszeniu i odpaleniu ponownie kontrolka układu hybrydowego zgasła ale pali się check engine i wyświetliło komunikat awaria systemu sterowania silnikiem. Czy miał ktoś podobny problem?
Samochod to KIA XCEED PHEV z 2021 roku.
Aviator
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2022, 20:45

Re: Problem z układem hybrydowym

Post autor: Aviator »

:shock: :shock: A auto działa normalnie czy jakieś przytulone?
saron22
Posty: 656
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Problem z układem hybrydowym

Post autor: saron22 »

Dodek pisze: 10 gru 2022, 15:37 Witajcie , dziś jak jechałem podczas jazdy włączył się komunikat sprawdź układ hybrydowy. Zapaliła się żółta kontrolka układu hybrydowego i check engine . Po zgaszeniu i odpaleniu ponownie kontrolka układu hybrydowego zgasła ale pali się check engine i wyświetliło komunikat awaria systemu sterowania silnikiem. Czy miał ktoś podobny problem?
Samochod to KIA XCEED PHEV z 2021 roku.
Ja miałem podobne problemy.
Cocosh
Posty: 263
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Problem z układem hybrydowym

Post autor: Cocosh »

saron22 pisze: 14 gru 2022, 01:53
Dodek pisze: 10 gru 2022, 15:37 Witajcie , dziś jak jechałem podczas jazdy włączył się komunikat sprawdź układ hybrydowy. Zapaliła się żółta kontrolka układu hybrydowego i check engine . Po zgaszeniu i odpaleniu ponownie kontrolka układu hybrydowego zgasła ale pali się check engine i wyświetliło komunikat awaria systemu sterowania silnikiem. Czy miał ktoś podobny problem?
Samochod to KIA XCEED PHEV z 2021 roku.
Ja miałem podobne problemy.
To może byś napisał co z z tym zrobiłeś? Twój oznajmiający wpisy niewiele wnosi.
saron22
Posty: 656
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Problem z układem hybrydowym

Post autor: saron22 »

Cocosh pisze: 14 gru 2022, 06:34
saron22 pisze: 14 gru 2022, 01:53
Dodek pisze: 10 gru 2022, 15:37 Witajcie , dziś jak jechałem podczas jazdy włączył się komunikat sprawdź układ hybrydowy. Zapaliła się żółta kontrolka układu hybrydowego i check engine . Po zgaszeniu i odpaleniu ponownie kontrolka układu hybrydowego zgasła ale pali się check engine i wyświetliło komunikat awaria systemu sterowania silnikiem. Czy miał ktoś podobny problem?
Samochod to KIA XCEED PHEV z 2021 roku.

Ja miałem podobne problemy.
To może byś napisał co z z tym zrobiłeś? Twój oznajmiający wpisy niewiele wnosi.
A jak myślisz co mogłem z tym zrobić? Podpiąłem pod kompa żeby odczytać błąd ze sterownika. Co innego możesz z tym zrobić?
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 618
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Problem z układem hybrydowym

Post autor: Tolinek »

Jaki błąd odczytałeś?
saron22
Posty: 656
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Problem z układem hybrydowym

Post autor: saron22 »

Tolinek pisze: 14 gru 2022, 10:18 Jaki błąd odczytałeś?
A co to ma za znaczenie jaki błąd? Czy jak mnie boli lewa trójka to ciebie na pewno też? Czy najpierw trzeba sprawdzić który ząb u ciebie ma dziurę?
Przecież w tym rozważaniu nie ma żadnej logiki - jest komunikat o usterce to trzeba odczytać pamięć usterek a nie pisać o tym na forum.
Jak ucieknie ci powietrze z koła to jedziesz napompować czy piszesz że uciekło i czy komuś też uciekło? Ja napiszę że mi uciekło a ty się spytasz które koło. Ja napiszę że w zapasowym a ty się zapytasz czy miałem gwóźdź czy śrubę w kole ( twoj caly czas stoi bez powietrza w którymś kole ). Ja napiszę że ani to ani to tylko coś innego. A ty napiszesz że byles na wulkanizacji i uciekło z prawego przedniego. Przecież to jest bez sensu.
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Problem z układem hybrydowym

Post autor: rabi22 »

Bez sensu to Twoje porównanie. Kolega nie pyta o gwoździe w oponie. Pyta się o konkretny błąd po odczytaniu błędów z kompa. Bo wielce prawdopodobne przy tym samym kodzie błędu, że to ten sam problem.
Skoro jesteś już po temacie tego błędu i sprawa załatwiona to możesz pomóc innym. Jeżeli błąd będzie inny wiadomo, że trzeba szukać osoby, która dobrze to zdiagnozuje.
Najważniejsza jest zawsze diagnoza. Sama naprawa to pikuś.
Po co Ci to forum skoro wszystko wiesz i wulkanizatora znasz ?
Sam szukasz i czytasz co inni wypisują. Może się przydać czasem coś ?
saron22
Posty: 656
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Problem z układem hybrydowym

Post autor: saron22 »

rabi22 pisze: 14 gru 2022, 10:56 Bez sensu to Twoje porównanie. Kolega nie pyta o gwoździe w oponie. Pyta się o konkretny błąd po odczytaniu błędów z kompa. Bo wielce prawdopodobne przy tym samym kodzie błędu, że to ten sam problem.
Skoro jesteś już po temacie tego błędu i sprawa załatwiona to możesz pomóc innym. Jeżeli błąd będzie inny wiadomo, że trzeba szukać osoby, która dobrze to zdiagnozuje.
Najważniejsza jest zawsze diagnoza. Sama naprawa to pikuś.
Po co Ci to forum skoro wszystko wiesz i wulkanizatora znasz ?
Sam szukasz i czytasz co inni wypisują. Może się przydać czasem coś ?
Jestem tu tylko i wyłącznie dla rozrywki. I bawią mnie takie problemy jak ten opisany w tym temacie. Poziom merytoryczny tego forum jest bliski zero więc wielu przydatnych informacji tutaj nie znalazłem. To po pierwsze.
Po drugie sam piszesz ze najważniejsza jest diagnoza - na jakiej diagnozie byl autor tematu? Bo o tym problemie rozmiawiamy. Nie zauważylem zeby napisał: mam taki i taki błąd i nie moge sobie z tym poradzić - czy ktoś mial podobny problem?
Napisał jedynie, że pali mu sie komunikat o usterce i czy ktoś miał podobny problem. Będąc skrupulatnym to podobny problem miała więkoszość użytkowników jakichkolwiek samochodów - zapala im się kontrolka albo komunikat o awarii. Dlatego porównalem to do braku powietrza w kole - i to nie jest bez sensu. Tak dokładnie wygląda logika tych waszych problemow: pali się kontrolka ale nic nie zrobilem, nic na ten temat nie wiem, ale napisze na forum. Może ktoś ma czarodziejską kulę i pomoże.
Jest takie jedno forum internetowe: nazywa się Elektroda.pl. Tam wszelkie tego typu tematy idą do kosza bo są bez sensu. Aby móc tam napisać jakiś konkretny temat i oczekiwać pomocy musisz napisać jaki samochód, jakie błędy, jaki problem, co już zrobiłeś, co sprawdziłeś, z czym nie możesz sobie poradzić i dlaczego. Jeśli tego nie ma i brak w tym temacie merytorycznej treści albo temat zaniża poziom forum (tak jak np ten temat czyli mam kontrolkę, co to moze być) to temat albo do poprawki albo do kosza. Mało tego: tam wszystkie posty muszą być napisane bez błędów ortograficznych i poprawną polszczyzną.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2022, 12:14 przez saron22, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 618
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Problem z układem hybrydowym

Post autor: Tolinek »

Interesuje mnie jaki kod/kody zostały odczytane z pojazdu. Zbiorowa świadomość też pomaga w z definicji nierównej walce z serwisem.
Tutaj zawsze jest to samo: "Nikt więcej tego nie zgłaszał. jest Pan pierwszy..." A w tle takiej wypowiedzi zgłoszenie na 5 tysięcy komponentów
lub taką samą usterkę. Oponę nadmuchasz sam. Baterię hybrydową i układ jezdny ja naprawię sobie sam, ale ty nie, i będziesz szukał po forach
jak cię będą wodzić za nos. Pobłogosławisz wtedy takie znalezisko młody.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”