Kia Sportage V HEV - auto bez reakcji po dłuższym postoju

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
mariuszzar
Posty: 30
Rejestracja: 07 gru 2022, 12:07
model samochodu: Sportage MY22 HEV 230KM + w oczekiwaniu na "żądło"

Kia Sportage V HEV - auto bez reakcji po dłuższym postoju

Post autor: mariuszzar »

Czesc.
Pisze albowiem mam problem z moja tygodniowa(!) Kia Sportage HEV. Wlasciwie chodzi o 2 samochody. Ja i moja mama mamy nowe Sportage w wersji hybrydowej. Auto po dluzszym postoju np. doba, dwie, nie reaguje na pilota. Nic, zero reakcji. Po awaryjnym wejsciu kluczykiem do samochodu, auto nie chce odpalic. Musze zresetowac baterie i dopiero auto budzi sie i reaguje na pilot i zaplon.
Mojej mamy samochod byl juz w serwisie, moj jest obecnie. Niestety serwis nie wie co jest tego przyczyna.
Czy ktos z Was spotkal sie z podobnym problem.
Auto ma tydzien a ja mam juz go powoli dosyc...
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V HEV - auto bez reakcji po dłuższym postoju

Post autor: nagdob »

Najpierw bym sprawdził (wymienił) baterie w pilocie lub skorzystał z drugiego.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
tomkal
Posty: 12
Rejestracja: 12 sie 2022, 16:07
model samochodu: KIA Sportage V, HEV FWD, wersja L

Re: Kia Sportage V HEV - auto bez reakcji po dłuższym postoju

Post autor: tomkal »

Cześć
Ja mam podobny problem, jest on opisany w wątku awaria asystentów jazdy wraz z filmami.
Auto po dłuższym postoju nie reaguje na pilota i konieczne jest awaryjne wejście z kluczyka.
Ale u mnie normalnie odpala i po uruchomieniu informuje o błędach asystentów.
Dopóki wyświetlane błędy asystentów nie znikną auto się nie zamyka z pilota, Czasami musiałem jechać pół godziny, aby błędy zniknęły.
Później jest wszystko w porządku auto się zamyka i otwiera z pilota. I tak do następnego dłuższego postoju. Czasem błędy pojawiały się podczas jazdy.
Auto stoi w serwisie od połowy listopada z małą przerwą i czeka na wymianę części, która jest niedostępna.
Kupiłem nowe auto, żeby mieć parę lat spokoju i komfortowego użytkowania, a też mam go dosyć.
Pozdrawiam
mariuszzar
Posty: 30
Rejestracja: 07 gru 2022, 12:07
model samochodu: Sportage MY22 HEV 230KM + w oczekiwaniu na "żądło"

Re: Kia Sportage V HEV - auto bez reakcji po dłuższym postoju

Post autor: mariuszzar »

Czy wiadomo o jaki czujnik chodzi?
Serwis (rzekomo) nic złego w samochodzie nie znalazł.
Dziś dowiedziałem się z serwisu, że za mało jeżdżę. To jest wina tego, że auto nie odpala... Bez komentarza.
komoornik
Posty: 38
Rejestracja: 25 lip 2022, 22:30
model samochodu: Sportage V HEV FWD BL AE+

Re: Kia Sportage V HEV - auto bez reakcji po dłuższym postoju

Post autor: komoornik »

Jakieś dodatkowe elementy zamontowane? Wideorejestrator?

To wygląda jakby coś kradło prąd.
adam12kia
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2022, 08:30
model samochodu: Kia Sportage 2022

Re: Kia Sportage V HEV - auto bez reakcji po dłuższym postoju

Post autor: adam12kia »

Witam. Posiadam model HEV i ja nie mam takiego problemu a auto ostatnio stało bez odpalania 6 tygodni.
Czesc.
Pisze albowiem mam problem z moja tygodniowa(!) Kia Sportage HEV. Wlasciwie chodzi o 2 samochody. Ja i moja mama mamy nowe Sportage w wersji hybrydowej. Auto po dluzszym postoju np. doba, dwie, nie reaguje na pilota. Nic, zero reakcji. Po awaryjnym wejsciu kluczykiem do samochodu, auto nie chce odpalic. Musze zresetowac baterie i dopiero auto budzi sie i reaguje na pilot i zaplon.
Mojej mamy samochod byl juz w serwisie, moj jest obecnie. Niestety serwis nie wie co jest tego przyczyna.
Czy ktos z Was spotkal sie z podobnym problem.
Auto ma tydzien a ja mam juz go powoli dosyc...
[/quote]
adam12kia
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2022, 08:30
model samochodu: Kia Sportage 2022

Re: Kia Sportage V HEV - auto bez reakcji po dłuższym postoju

Post autor: adam12kia »

Witam. Mam model HEV i nie miałem takiego problemu z odpalaniem a auto stało 6 tygodni.
adam12kia
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2022, 08:30
model samochodu: Kia Sportage 2022

Re: Kia Sportage V HEV - auto bez reakcji po dłuższym postoju

Post autor: adam12kia »

Powiem tylko że przed długim wyjazdem na 6 tygodniu naładowałem baterie na 3 kreski i po tym okresie spadło do 2. Mam też zamontowany CanLock.
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V HEV - auto bez reakcji po dłuższym postoju

Post autor: nagdob »

Żony Niro HEV stało w nieogrzewanym garażu przez tydzień. Było to tydzień temu. Przy próbie otworzenia przyciskiem przy klamce nic, pilotem też nie otworzyła. W końcu wyciągnęła kluczyk i mechanicznie otworzyła drzwi. Magiczny przycisk z ikonką akumulatora załatwił problem. I to mi się podoba. :) Jest zabezpieczenie przed drenowaniem baterii, które odcina całą elektrykę. Nadmieniam, że jest tylko bateria trakcyjna, bez tradycyjnego akumulatora. Moje Sportage od soboty stoi koło domu. Poczekam do jutra i spróbuję odpalić. To będzie już tydzień, a ciepło nie było. Zobaczymy jaki będzie efekt ;)
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
mariuszzar
Posty: 30
Rejestracja: 07 gru 2022, 12:07
model samochodu: Sportage MY22 HEV 230KM + w oczekiwaniu na "żądło"

Re: Kia Sportage V HEV - auto bez reakcji po dłuższym postoju

Post autor: mariuszzar »

Przeszukałem angielskie fora. Problem jest znany choć nie aż tak powszechny.

Problemem jest mały akumulator 12V, który jest wydzielony z baterii trakcyjnej.

"Pojazd nie posiada zwykłego akumulatora 12 V, który wymagałby okresowej wymiany. Jest to akumulator litowo-jonowy zintegrowany z akumulatorem wysokonapięciowym HEV. Pojazd wyposażony jest w układ ochrony akumulatora 12 V, który odcina akumulator 12 V od poboru zasilania przez pojazd, by zapobiec jego pełnemu rozładowaniu".

Akumulator jest mały, szybko się rozładowuje i komputer odcina go elektronicznie. Niestety takie rozwiązanie u mnie nie sprawdza się zima. Auto, z racji pracy, sporo stoi na dworze.
Czego ja tego nie wiedziałem jak zamawiałem samochód... Zobaczę co będzie wiosna/latem. Jeśli problem będzie się utrzymywał będę go sprzedawać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”