Wygłuszenie

forum użytkowników modelu ProCeed
marlew8707
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2022, 17:20

Wygłuszenie

Post autor: marlew8707 »

Cześć,
Planuję kupić Proceed'a GT. Ogólnie fajne auto ale szumy z nadkoli i hałas wydechu mogą denerwować. Pytanie czy ktoś z Was wygłuszał bagażnik i/lub nadkola. Ciekawi mnie czy powoduje to odczuwalną różnicę?
Marek3003
Posty: 611
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Wygłuszenie

Post autor: Marek3003 »

Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
marlew8707
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2022, 17:20

Re: Wygłuszenie

Post autor: marlew8707 »

Dzięki za linka. Sporo wyjaśnione. Pytanie tylko czy może ktoś może ocenić wpływ konkretnie w Proceed'zie (w tamtej dyskusji wszystko było o Xceed):
  • Czy wyciszenie bagażnika redukuje hałas wydechu w kabinie (w trybie normal, w sporcie może być głośny)?
  • Wyciszenie nadkoli od zewnątrz - czy jest tam wystarczająco dużo przestrzeni żeby nic nie obcierało?
SzaryKot
Posty: 22
Rejestracja: 13 gru 2021, 11:58
model samochodu: Proceed GT MY22

Re: Wygłuszenie

Post autor: SzaryKot »

Ja konkretnie wygłuszałem bagażnik, tylnią kanapę oraz pionową przestrzeń tóż przed nią. Jakieś 2 dni roboty i sporo przeklinania :lol: ...Ogólnie myślę że jest lepiej, choć przy wyższych prędkościach (120+) to już hałas z nad koli staje się dość odczuwalny. W nie dalekiej przyszłości mam zamiar je ogarnąć, być może wraz z drzwiami. W trybie Comfort wydaje mi się że wyeliminowało wiele rezonansów oraz inne tego rodzaju dźwięki. Natomiast tryb Sport to nadal brzmi jak brzmiał :D

Trudno mi się po prawie roku wyrazić jak duża różnica rzeczywiście jest - chętnie bym się przejechał egzemplarzem w stanie fabrycznym, lub porównał test przy użyciu miernika dźwięku.
marlew8707
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2022, 17:20

Re: Wygłuszenie

Post autor: marlew8707 »

No własnie po jazdach próbnych też mi sie zdawało że sam bagażnik to może być za mało i że nadkola też warto zrobić. Podpytałem też w warsztacie który zajmuje się wygłuszeniami... Generalnie oni proponują pójście po całości czyli bagażnik, nadkola, drzwi i podłoga. Ale jak łatwo sobie wyobrazić te dwa ostatnie elementy wiążą się z konkretnym pruciem wnętrza do czego jestem nastawiony raczej sceptycznie.
tomaszko
Posty: 116
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Wygłuszenie

Post autor: tomaszko »

Jakieś jeszcze subiektywne opinie, odczucia po wygłuszeniu bagażnika i/lub tylnych nadkoli? Tłumi trochę wydech w trybie normal i szum spod kół?
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Wygłuszenie

Post autor: Tolinek »

Proponuję poszukac cichszych opon i cichszego tłumka. Efekt będzie gwarantowany w przeciwieństwie do wygłuszania. SzaryKot napisał to na okrętkę ale wygłuszenie bagażnika nic mu nie dało, a jeżeli dało to nie było warto bo cel nie został wogóle osiągnięty. Nie trzeba się specjalnie przyglądać jego postowi aby przeczytać to między wierszami. Nie ma co się oszukiwać.
ProCee_d56
Posty: 529
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Wygłuszenie

Post autor: ProCee_d56 »

Tolinek, zorientuj się w serwisie, czy wymiana układu wydechowego nie będzie skutkować utratą gwarancji na elementy wydechu lub na inne elementy konstrukcji, włącznie z silnikiem.
Czy serwis lub importer podpiszą się pod taką wymianą.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Wygłuszenie

Post autor: Tolinek »

ProCee_d56 pisze: 12 cze 2023, 09:11 Tolinek, zorientuj się w serwisie, czy wymiana układu wydechowego nie będzie skutkować utratą gwarancji na elementy wydechu lub na inne elementy konstrukcji, włącznie z silnikiem.
Czy serwis lub importer podpiszą się pod taką wymianą.
Myślę, że się nie podpiszą... Tak czy innaczej standardowe metody wygłuszenia tutaj nic* nie dadzą.


*nic - efekt niewspółmierny do poniesiocnych kosztów w czaso-pieniądzu.

A nie ma żadnych DB killerów do Proceed? szukaliście?
https://www.youtube.com/watch?v=Fzs8b5Xs0MQ

Zamocował bym to byle jak choćby na trasy wakacyjne. Jak to będzie 7db na minus przy obciążeniu autostradowym to jest dramatycznie dużo za bardzo niewiele fatygi i pieniędzy. Spróbował bym.

"exhaust baffle" to się nazywa po angielsku. Może gdzieś ktoś już montował i opisał wrażenia z Proceed.

EDIT: w sumie to najtaniej wyjdzie stanąć z tyłu samochodu i lekko przytkać butem wylot z tłumika. Zobaczycie od razu czy to dobry kierunek ;)
Marek3003
Posty: 611
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Wygłuszenie

Post autor: Marek3003 »

Jednak wygłuszenie też coś daje. Ta cienka blacha tak nie rezonuje po wyklejeniu. Ja najpierw zrobiłem bagażnik ale szybko się przyzwyczaiłem. Potem były nadkola, zdjąłem każde koło po kolei potem nadkola, na blachę przyszły maty butylowe a na nadkola od wewnątrz pianka. Potem drzwi i kanapa oraz tyle ile dałem rady podłogi pod nogami pasażerów z tylu. Co ciekawe wygłuszyłem maskę pod oryginalna matą dałem butyl i piankę i wygłuszenie wróciło na swoje miejsce - zmieściło się bez problemu.
Tak ten tłumik to przekleństwo taki agro tuning
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”