Awaria skrzyni 7dct

forum użytkowników modelu ProCeed
ProCee_d56
Posty: 526
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: ProCee_d56 »

Kijankax pisze: 02 lip 2023, 23:23
Nieumiejętna? Czyli jaka? Jak można nieumiejętnie jechać automatem? I do tego takim bez łopatek ?
[/quote]

Co znaczy nieumiejętna? Jeździć ze skrzynią DCT trzeba umieć. Wystarczy wyszukać w Googlach jak jeździć z DCT albo jak nie należy jeździć, co niszczy skrzynię DCT. Wszystko jest opisane, tylko trzeba chcieć to znaleźć i przyswoić sobie tę wiedzę.
[/quote]
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ProCee_d56
Posty: 526
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: ProCee_d56 »

ProCee_d56 pisze: 02 lip 2023, 23:33
Kijankax pisze: 02 lip 2023, 23:23
Nieumiejętna? Czyli jaka? Jak można nieumiejętnie jechać automatem? I do tego takim bez łopatek ?
Co znaczy nieumiejętna? Jeździć ze skrzynią DCT trzeba umieć. Wystarczy wyszukać w Googlach jak jeździć z DCT albo jak nie należy jeździć, co niszczy skrzynię DCT. Wszystko jest opisane, tylko trzeba chcieć to znaleźć i przyswoić sobie tę wiedzę.
[/quote]
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
mlody_grabek
Posty: 24
Rejestracja: 17 maja 2023, 22:55

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: mlody_grabek »

Kijankax pisze: 02 lip 2023, 23:23 Nieumiejętna? Czyli jaka? Jak można nieumiejętnie jechać automatem? I do tego takim bez łopatek ?
Przecież 7-DCT ma łopatki. Jeżeli według Ciebie nie da się nieumiejętnie korzystać z automatu, to nie mamy specjalnie o czym dyskutować.
ProCee_d56
Posty: 526
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: ProCee_d56 »

Kijankax pisze: 02 lip 2023, 23:23
Nieumiejętna? Czyli jaka? Jak można nieumiejętnie jechać automatem? I do tego takim bez łopatek ?

Co znaczy nieumiejętna? Jeździć ze skrzynią DCT trzeba umieć. Wystarczy wyszukać w Googlach jak jeździć z DCT albo jak nie należy jeździć, co niszczy skrzynię DCT. Wszystko jest opisane, tylko trzeba chcieć to znaleźć i przyswoić sobie tę wiedzę.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Kijankax
Posty: 48
Rejestracja: 11 sty 2023, 14:28

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: Kijankax »

mlody_grabek pisze: 02 lip 2023, 23:35
Kijankax pisze: 02 lip 2023, 23:23 Nieumiejętna? Czyli jaka? Jak można nieumiejętnie jechać automatem? I do tego takim bez łopatek ?
Przecież 7-DCT ma łopatki. Jeżeli według Ciebie nie da się nieumiejętnie korzystać z automatu, to nie mamy specjalnie o czym dyskutować.
Nie ma. Też mam napisać ze nie mamy o czym gadać skoro nie wiesz, ze nie każde dct nie ma łopatek ? Proste pytanie zadalem. Jak można nieumiejętnie jechac dct. Czy tak trudno odpowiedzieć ?
mlody_grabek
Posty: 24
Rejestracja: 17 maja 2023, 22:55

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: mlody_grabek »

Kijankax pisze: 02 lip 2023, 23:42 Nie ma. Też mam napisać ze nie mamy o czym gadać skoro nie wiesz, ze nie każde dct nie ma łopatek ? Proste pytanie zadalem. Jak można nieumiejętnie jechac dct. Czy tak trudno odpowiedzieć ?
7-DCT nie ma łopatek? :lol:


Obrazek

Rozumiem że te łopatki autorzy recenzji auta dołożyli sobie na poczekaniu? Zresztą co to za różnica jak masz wersje bez łopatek, skoro i tak masz tryb manualny w tej skrzyni.

Co do nieumiejętnej jazdy, to np:

- Zmiana z "D" na "P" podczas postoju na światłach
- "toczenie" się na "D" bez używania gazu (fura jedzie na pół-sprzęgle)
- używanie hamulca oraz gazu jednocześnie (częste podczas jakiś manewrów parkingowych lub dojazdów)
- jechanie na "hamulcu"
- "zabawy" ze zmianą biegów łopatkami (sic! lub jak ich nie masz to w trybie manualnym xD).

Można wymieniać i wymieniać, kolega już Ci wyżej pisał, że masz dostępne informacje na ten temat w internecie, wystarczy poszukać.
Rafal91
Posty: 23
Rejestracja: 29 sty 2020, 11:38
model samochodu: Kia Proceed gt

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: Rafal91 »

mlody_grabek pisze: 02 lip 2023, 20:35
Marek3003 pisze: 30 cze 2023, 10:31
Rafal91 pisze: 29 cze 2023, 07:23 Jakie 7 lat gwarancji ? Przecież to fikcja, w skrzyni sypią się sprzęgła i nawet nie chcą słyszeć o wymianie gwarancyjnej. Gwarancje na sprzęgła masz 15 lub 20 tys km. To nie jest pytanie czy się rozleci tylko kiedy
20 tys gwarancji na skrzynie to wydaje się bardzo mało
A skrzynia automatyczna składa się tylko ze sprzęgła? Przecież gwarancja na sprzęgła a na skrzynię automatyczną to dwie różne rzeczy. Sprzęgła to jest element który się zużywa, i KIA postanowiła że sprzęgła mają gwarancję do 20k km. Nie dotyczy to innych elementów skrzyni. Co ciekawe, MY19 ma ten zapis w umowie trochę inny, bo nic tam nie piszę o 20k km więc podejrzewam że być może wprowadzili to dopiero od MY2020 a jaka przyczyna - nie wiem, chociaż widziałem tu wpisy że ludzie z serwisów twierdzili że sporo osób pali te sprzęgła na potęgę poprzez nieumiejętną jazdę automatem - i nie chodzi tu tylko o nasz kraj, ale było to zjawisko globalne. Jaka jest prawda nie wiem, ale wątpię żeby te sprzęgła faktycznie byłyby tak słabe, bo fora byłyby zalane wiadomościami o tych skrzyniach - a jak na topową sprzedaż w Polsce, wpisów jak na lekarstwo.

To jest trochę na zasadzie:

Wie Pan, podsunęli, podpisałem, i się okazało że mam kredyt. Przecież ktoś kto kupuje nowe auta, ma wszystkie możliwe opcje, żeby dokładnie się zapoznać co jest objęte gwarancją a co nie.

Mi np. pasowało że turbo-sprężarka oraz cały silnik i jego osprzęt jest objęty gwarancją 150k km lub 7 lat. Kupując DCT liczyłem się że sprzęgła będą się zużywać i będzie trzeba je wymienić.

Rozumiem że inni producencie w swoich samochodach z automatyczną skrzynią sprzęgieł nie mają wyjętych z gwarancji? ;)

Ja rozumiem że każdy chciałby super auto, super tanio i najlepiej gwarancje na wszystko do końca życia. No niestety tak to nie działa, każda firma ma swoje wady i zalety, a to my swoimi pieniędzmi decydujemy jaką opcje wybrać.

Ja miałem wcześniej KIE z 2007r, i w 2019 roku miałem dalej na to auto akcje serwisową (konserwacja i przegląd podwozia) która została zrobiona bez żadnego problemu - byłem tym potężnie zdziwiony. Dlatego między innymi mój wybór padł na Kia, jak na razie się nie zawiodłem.
Głupoty opowiadasz chłopie, żebyś się nie przejechał na tej gwarancji jeszcze. Jak byś nie jeździł nie ma prawa sprzęgło rozsypać się po 40 czy 60 tys. A co do skrzyni co masz więcej szczególnego takiego w niej ? Na co ta gwarancja ?
ProCee_d56
Posty: 526
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: ProCee_d56 »

Powielę częściowo to, co napisał ,,młody_grabek'', co szkodzi skrzyniom DCT:

- cofanie się pojazdu przy ruszaniu ze wzniesienia,
- utrzymywanie pojazdu na wzniesieniu z włączonym biegiem żeby nie cofał się (przytrzymywanie go biegiem),
- przełączanie w czasie postoju lub w czasie jazdy na ,,N’’,
- tzw. ,,pełzanie’’,
- jednoczesne naciskanie pedałów gazu i hamulca,
- brak regularnej wymiany oleju.

Tylko tyle i aż tyle. Dużo jest informacji na temat eksploatacji skrzyń DCT.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ProCee_d56
Posty: 526
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: ProCee_d56 »

Owszem, ze względu na to jak jeździsz, skrzynia biegów ma prawo uszkodzić się, a tym bardziej mają prawo uszkodzić się sprzęgła.
Skutkować to będzie wyłączeniem z napraw gwarancyjnych.
Niestety, wielu użytkowników czegokolwiek, nie czyta instrukcji eksploatacji, nie rozumie warunków gwarancji, nie stosuje się do wymogów eksploatacji i do tego myśli, że wszystko co kupili jest ,,pancerne'', a gwarancja dla nich jest ,,wieczna''.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Rafal91
Posty: 23
Rejestracja: 29 sty 2020, 11:38
model samochodu: Kia Proceed gt

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: Rafal91 »

Może inaczej, możemy się zgodzić, ale jeśli od odbioru auta zgłaszam, że coś jest nie tak i jestem zbywany w 2 serwisach po czym po 40 tys rozlatują się sprzęgła to nie jest ok. Nie jest to moje pierwsze auto z automatem więc umiem jeździć i wcześniej nie miałem problemów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”