Oryginalna ladowarka KIA

Porady, problemy, opinie dotyczące napędów hybrydowych w samochodach Kia
phev_dex
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2023, 21:57
model samochodu: Optima PHEV 2.0 205km

Oryginalna ladowarka KIA

Post autor: phev_dex »

Czesc,

Jezdze od niedawna Optima PHEV i wczoraj padla mi oryginalna ladowarka. Dzis bylem w serwisie i zostalo mi powiedziane, ze to urzadzenie jest do awaryjnego uzytku a nie do pelnego ladowania... ze powinienem kupic sobie wall boxa. Nie mam niestety takiej opcji, dlatego jestem zszokowany tym co mi powiedzial o przeznaczeniu tego urzadzenia.

Model ladowarki to 91887-g5530

Jestem umowiony na wizyte serwisowa ale dopiero za miesiac.

Czy ktos moze potwierdzic/zdementowac to co powiedzial mi gosc w serwisie? Jest to dla mnie dosc szokujaca informacja, bo w takim razie czy wszystkie ladowarki do gniazdka sa tylko awaryjnymi?
Załączniki
l234062a.jpg
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 604
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Oryginalna ladowarka KIA

Post autor: Tolinek »

To takie pierdolenie z jednej strony, z drugiej zaś chyba rozumiem o co im chodzi. Problem w tym że gniazdko gniazdku nierówne. Są takie co bez bólu przyjmują 3 kw i takie ktòre sobie z tym rady nie dają. Kable wallboxa zarabia się na stałe w puszce/rozdzielni więc tematu kiepskiego styku w gniazdku kiepskiej jakości poprostu nie ma. A na te ładowarki jest opisane TSB w ich serwis-portalu. One się psują. Moja też się zepsuła 2 miesiące temu. Miała wtedy 3 miesiące :D kup sobie coś taniego z olx na czas reklamacji bo szybko nie będzie. Będziesz czekał przynajmniej 3 miesiące. Jeżeli masz pv i jeździsz na prądzie, i nie uda Ci się szybko wysępić ładowarki zastępczej w ASO to czekanie na spełnienie roszczenia gwarancyjnego się poprostu nie opłaca. Lepiej kupić se samemu. Gwarancja w tym przypadku jest o kant dupy... niby jest a jej nie ma.

Ja kupiłem u tego człowieka za 400 pln nową ładowarkę kia:
https://m.olx.pl/d/oferta/ladowarka-now ... g%7Cnormal
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hybrydowe”