Stonic na autostradzie

forum użytkowników Kia Stonic
Jagoda
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2022, 13:29
model samochodu: Stonic

Re: Stonic na autostradzie

Post autor: Jagoda »

krositinka pisze: 20 maja 2023, 00:38 Hej :) Czy często zdarza Wam się ruszać Waszymi Stonkami na autostrady czy w dłuższą trasę po krajówkach? Jak wrażenia z jazdy, czy 100KM daje radę? Czy można wyruszyć w trasę z Zakopanego do Gdańska w miarę komfortowo?
Zdecydowanie tak.
Na samochód czekałam prawie rok i od momentu odebrania (listopad 2022) praktycznie nie rozstaję się z nim :)
Jeżdżę dużo - na trasach lokalnych, po mieście, oraz autostradami i dla mnie to czysta przyjemność.
Kilka razy byłam już w Gdańsku ( z Krk ) i samochód świetnie daje sobie radę na lewym pasie autostrady przyspieszając bez wysiłku 140/150 km/h.
Dodam tylko, że mam automat co podwaja przyjemność z jazdy 8-)
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Stonic na autostradzie

Post autor: MarRa »

Odświeżę temat.
Zostawiłem ceeda w garażu, dzieci w domu i ruszyłem Stonikiem z małżonką na południe Europy. W sumie w tydzień 2 tysiące kilometrów.
Szału nie było , ale rozczarowania też nie. Auto daje radę w takiej trasie i tyle. Jadąc przepisowo więcej nie trzeba.
Po zdemontowaniu podwójnej podłogi bagażnika okazuje się, że mieszczą się tam dwie torby podróżne i plecak z SUP-em, a nawet wiosło. Czyli tragedii nie ma. Reszta "ekwipunku" na tylnym siedzeniu, ale przy podróży w dwie osoby to bez znaczenia.
Nie czułem jakiegoś mega zmęczenia, ale niewątpliwie komfort niższy niż w ceedzie.
W trasie "do" przy prędkości autostradowej rzędu 110-120 spalanie około 5.3.
W drodze powrotnej spore zaskoczenie. Z powodu deszczu a czasem ulewy przez 3/4 drogi prędkość rzędu 80-100 km/h i spalanie 4.6. Wskazania z kompa w 100% zgodne z przeliczeniami na stacji benzynowej.
Silnik 1.0 100 KM.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”