Swist powietrza

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Croopi443
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2024, 12:09
model samochodu: Xceed

Re: Swist powietrza

Post autor: Croopi443 »

Mam podobny świst. Też mi się wydaje że pochodzi z szyby lub nadkola/źle ustawione lub słabo wtyknieta gąbka wygluszajaca
PanKawowy
Posty: 22
Rejestracja: 06 lis 2023, 19:28
model samochodu: Kia xCeed 1,6 XL BL 2020

Re: Swist powietrza

Post autor: PanKawowy »

Croopi443 pisze: 27 sty 2024, 20:20 Mam podobny świst. Też mi się wydaje że pochodzi z szyby lub nadkola/źle ustawione lub słabo wtyknieta gąbka wygluszajaca
czekam na kontakt od ASO, zapewne będą dzwonić do mnie w poniedziałek i umówię wizytę. Dam znać jak się skończyło.
Marek3003
Posty: 611
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Swist powietrza

Post autor: Marek3003 »

W Proceed nic takiego nie ma. Ale w innych autach.....np. Tiguan ma otwory technologiczne w relingach dachowych do mocowania oryginalnych belek. Przy bocznym wietrze i dużej prędkości wyją i piszczą. Miałem taki przypadek wycia- buczenia w Mercedesie. Okazało się winne podszybie. Do diagnozy potrzebne było zdjęcie wycieraczek. Powietrze przy dużej prędkości było kierowane na podszybie przez wycieraczki i podszybie drgało.

Jest też wada fabryczna np. Mazda CX5 - opisana na stronach w Stanach. Dopiero po kilku latach Mazda przyznała się do błędu w konstrukcji uszczelek w drzwiach przednich i szybie przedniej. Na gwarancji robią to bezpłatnie, po gwarancji można kupić zestaw takich klocków gumowych w Aso za 500,- i zamontować samemu.

https://www.youtube.com/watch?v=aWYr69B-TYc

https://www.youtube.com/watch?v=IyBc-XghRUU

https://www.youtube.com/shorts/9DEe2ciPRyA
Ostatnio zmieniony 28 sty 2024, 11:20 przez Marek3003, łącznie zmieniany 1 raz.
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
PanKawowy
Posty: 22
Rejestracja: 06 lis 2023, 19:28
model samochodu: Kia xCeed 1,6 XL BL 2020

Re: Swist powietrza

Post autor: PanKawowy »

aż tak drastycznie to nie wygląda jak Maździe. Trochę jakby tylna szyba była dosłownie uchylona na milimetr i słychać szum wpadającego wiatru, acz dźwięk sam w sobie dobiega jakby z tylnej szyby. ASO mam w zasadzie po sąsiedzku, także mogę tam jeździć i jeździć :)
Dzisiaj jest bezwietrznie i przejadę się kawałek, acz nie liczę, że to akurat przez silniejsze wiatry, bo wcześniej też wiało i było normalnie. Skłaniałbym się chyba ku uszczelkom, bo faktycznie auto włączając uszczelki było zamarznięte kilkukrotnie tej zimy.
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Swist powietrza

Post autor: mcy »

PanKawowy pisze: 27 sty 2024, 18:25
mcy pisze: 22 maja 2023, 23:30 Na moje to fatalnie wygłoszona część tylu auta. Będę coś z tym działał wedle tutaj umieszczonych poradników.
udało się coś ustalić? Bo albo jestem przewrażliwiony i to prostu przez wiatry albo mi też się wydaje, jakby faktycznie z "bagażnika" byłby słyszalny lekki świst od 70km/h
No szumi, może na wiosnę wezmę się za wygłuszanie. Przypominam sobie zawsze o tym jak wracam z jakiejś trasy.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
PanKawowy
Posty: 22
Rejestracja: 06 lis 2023, 19:28
model samochodu: Kia xCeed 1,6 XL BL 2020

Re: Swist powietrza

Post autor: PanKawowy »

mcy pisze: 28 sty 2024, 10:58
PanKawowy pisze: 27 sty 2024, 18:25
mcy pisze: 22 maja 2023, 23:30 Na moje to fatalnie wygłoszona część tylu auta. Będę coś z tym działał wedle tutaj umieszczonych poradników.
udało się coś ustalić? Bo albo jestem przewrażliwiony i to prostu przez wiatry albo mi też się wydaje, jakby faktycznie z "bagażnika" byłby słyszalny lekki świst od 70km/h
No szumi, może na wiosnę wezmę się za wygłuszanie. Przypominam sobie zawsze o tym jak wracam z jakiejś trasy.
Skontaktuj się z ASO, skoro auto w zasadzie niedawno wyjechało z salonu. Moje w tej chwili ma 3 lata i to chyba nie może być zbieg okoliczności, że coś takiego się wydarzyło i w zasadzie nie jest to pojedynczy przypadek. Trochę się zastanawiam, że w takiej cenie trochę za dużo kompromisów. Bo przy okazji na zimnym i przy temperaturze do około 6 stopni rezonują mi plastiki, jakby od strony "nóg pasażera". ASO wymieniło plastiki przy słupku B, lecz dalej nie pomogło i jak się umówię jutro na wizytę, to odświeżę temat , bo faktycznie przy starcie gdy auto ma wysokie obroty to czuć faktycznie rezonowanie gdzieś z silnika i doszukałem się, że może to być luźna osłona silnika lub od turbo , także poproszę o poprawienie i tego. Idę posprawdzać uszczelki i może te "lotki" na tylnej klapie, być może źle przekierowują powietrze. Skrzypienie plastików miałem na gwarancji, także wal do ASO i nie wydawaj swoich pieniędzy na wygłuszanie.
PanKawowy
Posty: 22
Rejestracja: 06 lis 2023, 19:28
model samochodu: Kia xCeed 1,6 XL BL 2020

Re: Swist powietrza

Post autor: PanKawowy »

trochę wyszedłem na głupka, ale miałem na szczęście problem prawdziwy i wymyślony :)
otóż te świsty, to na 95% z opon, tylko nie zwróciłem na nie uwagi przez to , że jeżdżę z muzyką i też było dość wietrzenie przez nieco dłuższy czas.
Również trochę popadłem w paranoje, bo plastiki mi rezonowały przez luźną osłonę turbo, ale ten problem został rozwiązany i nic już nie stoi na przeszkodzie, aby auto ponownie sprawiało mi wielką przyjemność :)
sparrow777
Posty: 120
Rejestracja: 27 lip 2013, 17:21
model samochodu: Kia Pro_Cee'd 1.6 07. 2012-
Kia Xceed 1.5 BLP+ 01.23-10.23
Kia Xceed 1.6 BLP+ 10.23-

Re: Swist powietrza

Post autor: sparrow777 »

Xceed nie jest za dobrze wygłuszony, to po 1. Po 2. moim zdaniem te szumy wiatru słychać m. in. z powodu słabo przyklejonych plastików na szybie przedniej, tzn. tych czarnych po bokach trzymających szybę w ryzach, że tak powiem. Miałem wymianę przedniej szyby i zauważyłem, że bardziej zaczęło szumieć. Poszedłem do gościa od klejenia szyb, który mocniej przykleił górną końcówkę i hałas się zmniejszył. Oni w ogóle od nowego tak robią, że można końcówkę mocowania podważyć zwyczajnie, lipa. Sprawdzone w drugim, posiadanym przeze mnie modelu.
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Swist powietrza

Post autor: marcinek82 »

Jak wymienisz szybe w ASO to wymieniaja tez te plastiki.
sparrow777
Posty: 120
Rejestracja: 27 lip 2013, 17:21
model samochodu: Kia Pro_Cee'd 1.6 07. 2012-
Kia Xceed 1.5 BLP+ 01.23-10.23
Kia Xceed 1.6 BLP+ 10.23-

Re: Swist powietrza

Post autor: sparrow777 »

No i właśnie słabiej mi je przykleili, chyba jasno napisałem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”