Czy Proceed 1.6 GT 204 KM ma zbyt twarde zawieszenie?

forum użytkowników modelu ProCeed
Niko123
Posty: 520
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Czy Proceed 1.6 GT 204 KM ma zbyt twarde zawieszenie?

Post autor: Niko123 »

Mam wersje gt 3.3
Na fabrycznych oponach 19 gdzie z tylu jest opona lalesnik 35 wysoki to auto bardziej komfortowe jak poprzednia mazda 6 na balonach ale stinger w trybie sport juz mega usztywniony.
Co do procredda to nie jechalem ale zona pyta sie czemu nissan juke jest tak sztywny i opony balony na zime wiele nie zmieniaja, wiele aut ma taka charakterysteke a takie krosouwery to raczej dla kobiet, co to za polityja ?
Procreed to bynajmniej auto dla faceta, niskie i wyglad sportowy i dzwiek to usztywnione zawieszenie mozna jakos wytłumaczyć, a w nissan juke ?
tomaszko
Posty: 116
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Czy Proceed 1.6 GT 204 KM ma zbyt twarde zawieszenie?

Post autor: tomaszko »

Obstawiam że w przypadku podniesionych aut czasami sztywność musi wynikać z konieczności, żeby przy ostrym skręcaniu jak np test łosia, auto nie stawało na dwóch kołach i się nie przechylało niebezpiecznie.
Jutrzejszy
Posty: 274
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Czy Proceed 1.6 GT 204 KM ma zbyt twarde zawieszenie?

Post autor: Jutrzejszy »

Niko123 pisze: 26 cze 2023, 16:56 Procreed to bynajmniej auto dla faceta
Sądząc z kontekstu, napisałeś coś przeciwnego niż zamierzałeś napisać.
Słowo 'bynajmniej' wzmacnia przeczenie, ma podobne znaczenie do 'wcale nie'.
ProCee_d56
Posty: 527
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Proceed 1.6 GT 204 KM ma zbyt twarde zawieszenie?

Post autor: ProCee_d56 »

Ktoś napisał, że KIA ,,nie chwali się" szczegółami zawieszenia w Proceed 1.6 GT.
Poniżej link do opisu między innymi zawieszenia.

https://press.kia.com/pl/pl/home/press- ... -funk.html
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Czy Proceed 1.6 GT 204 KM ma zbyt twarde zawieszenie?

Post autor: Marek3003 »

Przeczytałem i się rozpłakałem. Teraz do mnie dotarło jak wspaniały mam samochód. Tak bardzo dziękuje za uświadomienie mi, że jestem właścicielem cudu techniki. Jak mogłem być tak ograniczony, przecież mogłem zepsuć kulki od łożysk. Jeszcze raz dziękuje.
Po tym artykule ten temat jak i większość tu poruszanych uważam za bezcelowe. Do zamknięcia.
Po co się pytać czy ma zbyt twarde zawieszenie? Bezsens,
„ProCeed GT potrafi pokonywać zakręty szybciej niż hot-hatche z mocniejszymi silnikami. Jednocześnie, ProCeed zachował komfort jazdy typowy dla samochodów klasy „gran turismo”, którym mogą pochwalić się wszystkie modele marki Kia spod znaku GT.”
Tak mam typowe gran turismo jak np. Maserati Gran Turismo
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 527
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Proceed 1.6 GT 204 KM ma zbyt twarde zawieszenie?

Post autor: ProCee_d56 »

Marek3003, nie żartuj, przeczytałeś? A sprawiasz wrażenie faceta, który umie tylko pisać. I to w samych negatywach (to odwrotnie niż w superlatywach). :D
I bez urazy, ale Ty nie tylko kulki w łożyskach popsułeś, Ty już wszystko (albo prawie), w opisywanym przez siebie Proceed zepsułeś, a kulki w łożyskach pewnie na samym końcu (czytając Twoje posty). Trzeba tylko poczekać na informację od Ciebie o zepsutych kulkach :D.
No i napisz do działu prasowego KIA, bo pewnie nie wiedzieli co pisali, pewnie ciemno było i tak im wyszło. Długopis sam po papierze się ślizgał. Ale Ty ich oświecisz, pisząc samą prawdę i tylko prawdę. 24 godziny na dobę.
Myślałeś, że jeździsz czym innym, innym samochodem...
Pewnie dlatego tak myślałeś, bo być może nie przeczytałeś nazwy samochodu, z tyłu, na pokrywie bagażnika (znowu ta sztuka czytania), który kupiłeś, a do tego nie zajrzałeś do faktury, gdzie też jest jego nazwa. :o
I pamiętaj Marek3003, bez urazy i złośliwości. Wszystko da się wyjaśnić, no prawie. :D
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Czy Proceed 1.6 GT 204 KM ma zbyt twarde zawieszenie?

Post autor: Marek3003 »

Normalne z Twojej strony uszczypliwości. Brak poszanowania dla opinii drugiej osoby. Po co był zakładany ten temat? By udowodnić Twoją tezę? To trzeba było napisać od razu Proceed nie ma za twardego zawieszenia a jak ktoś nie wierzy niech przeczyta co na ten temat pisze Kia w materiale reklamowym. Musisz jednak pracować dla Kia Polska. Niemożliwe byś jeździł Kia no chyba, że służbową. Napisz normalnie o swoim doświadczeniu bez obrażania i bez frazesów z Kia Polska.
Odpisz Koledze który ma kłopoty z automatem coś sensownego. Coś sensownego bez kulek w łożyskach. Ale nie w stylu Aso Kia, że to nie wada a cecha tego automatu,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 527
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Proceed 1.6 GT 204 KM ma zbyt twarde zawieszenie?

Post autor: ProCee_d56 »

Temat założyłem po to, aby wypowiedzieli się ci użytkownicy, którzy na co dzień doświadczają jazdy Proceed 1.6 GT. To proste.
Marek3003, napisałem żeby było bez urazy z Twojej strony. A Ty jednak zadąłeś się i nie wiem po co. Bądź obiektywny i jeszcze raz przeczytaj swoje posty, od początku. Pewnie sam się przerazisz... Bez urazy znowu.
Nikt, nigdy, w żadnym ASO nie powiedział mi lub nie przypominam sobie - że to cecha albo, że ten typ tak ma. Właściwie dawno temu był jeden taki przypadek, ale zabrali samochód i oddali pieniądze. Jednak teraz już nie jest to możliwe, w czasach, kiedy wszystko można naprawić lub wymienić każdy podzespół na sprawny.
Nic koledze nie doradzę, ponieważ musi sam działać - zmienić ASO, napisać do KIA Polska, zrobić ekspertyzę przez rzeczoznawcę samochodowego albo wnieść sprawę do sądu. O ile jeszcze jest ważna gwarancja na ten podzespół.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Czy Proceed 1.6 GT 204 KM ma zbyt twarde zawieszenie?

Post autor: Marek3003 »

Wiec użytkuje samochód na co dzień.
Co do cechy …. Fotel kierowcy stuka i rusza się oparcie. To odpowiedz Kia Polska :
Weryfikacja mocowań i wszystkich elementów odpowiedzialnych za stabilność fotela przeprowadzona przez ASO KIA HADM nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości. Luz wyczuwalny przy nienaturalnym obciążeniu (np. bujanie fotelem na siłę). Jest to więc cecha a nie jego wada.
Ale w Interbis w Gdańsku stwierdzili że fotele naprawiali nie raz. Wyciągnęli go i skręcili oraz podłożyli podkładki. Tak mi powiedzieli. Operacja około 2h. W Kia Hadm 5 minut. Fotel dalej puka i się rusza ale mniej. Maile trzymam jak będę sprzedawał samochód …. Nie wada a cecha
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Czy Proceed 1.6 GT 204 KM ma zbyt twarde zawieszenie?

Post autor: dorious »

To auto nie ma wad! Ma same ficzery!... Których nikt nie chce :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”