Czy Proceed 1.6 GT 204 KM ma zbyt twarde zawieszenie?

forum użytkowników modelu ProCeed
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Proceed 1.6 GT 204 KM ma zbyt twarde zawieszenie?

Post autor: ProCee_d56 »

Bo nie ma wad... Ma dodatki i systemy, za które wielu kupujących dopłaca żeby je mieć jako wyposażenie. I co ciekawe, działa im to wszystko. :D :D :D
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
dam9an
Posty: 364
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Czy Proceed 1.6 GT 204 KM ma zbyt twarde zawieszenie?

Post autor: dam9an »

ProCee_d56 pisze: 26 cze 2023, 07:14 W mojej stopce (podpisie), jest zawarta precyzyjna odpowiedź na takie posty jakie pisze ,,dam9an" i jemu podobni, którzy nieodróżniają awarii lub uszkodzenia od projektu samochodu, według którego został on zbudowany oraz wyposażony.
Swój zły wybór co do zakupionego samochodu, swoją frustrację, starają się teraz przerzucić na producenta, na projektantów, a może i na salon sprzedaży.
Wierzę w to, że ci, którzy dokonali złego wyboru przez swoje nieudacznictwo w ocenie (lub jej brak), są w nieistotnym odsetku wobec zadowolonych z zakupu Proceed 1.6 GT.
Nieudacznik to sie cieszy ze łaskawa kia sprzedała mu auto i nie widzi zadnych wad. Niemozliwe zeby ktos pisal takie brednie nie majac w tym interesu. Zapewne jesyes pracownikiem kii
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Czy Proceed 1.6 GT 204 KM ma zbyt twarde zawieszenie?

Post autor: saron22 »

Marek3003 pisze: 27 cze 2023, 11:02 Wiec użytkuje samochód na co dzień.
Co do cechy …. Fotel kierowcy stuka i rusza się oparcie. To odpowiedz Kia Polska :
Weryfikacja mocowań i wszystkich elementów odpowiedzialnych za stabilność fotela przeprowadzona przez ASO KIA HADM nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości. Luz wyczuwalny przy nienaturalnym obciążeniu (np. bujanie fotelem na siłę). Jest to więc cecha a nie jego wada.
Ale w Interbis w Gdańsku stwierdzili że fotele naprawiali nie raz. Wyciągnęli go i skręcili oraz podłożyli podkładki. Tak mi powiedzieli. Operacja około 2h. W Kia Hadm 5 minut. Fotel dalej puka i się rusza ale mniej. Maile trzymam jak będę sprzedawał samochód …. Nie wada a cecha
To jedź do Interbis i niech ci to naprawią skoro znają temat. W czym tu tkwi problem?
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Proceed 1.6 GT 204 KM ma zbyt twarde zawieszenie?

Post autor: ProCee_d56 »

dam9an pisze: 01 lip 2023, 18:10
ProCee_d56 pisze: 26 cze 2023, 07:14 W mojej stopce (podpisie), jest zawarta precyzyjna odpowiedź na takie posty jakie pisze ,,dam9an" i jemu podobni, którzy nieodróżniają awarii lub uszkodzenia od projektu samochodu, według którego został on zbudowany oraz wyposażony.
Swój zły wybór co do zakupionego samochodu, swoją frustrację, starają się teraz przerzucić na producenta, na projektantów, a może i na salon sprzedaży.
Wierzę w to, że ci, którzy dokonali złego wyboru przez swoje nieudacznictwo w ocenie (lub jej brak), są w nieistotnym odsetku wobec zadowolonych z zakupu Proceed 1.6 GT.
Nieudacznik to sie cieszy ze łaskawa kia sprzedała mu auto i nie widzi zadnych wad. Niemozliwe zeby ktos pisal takie brednie nie majac w tym interesu. Zapewne jesyes pracownikiem kii
Zapewne, to nie myślisz logicznie i nie wyciągasz wniosków.
Mądry rozumie, a głupiemu nie wytłumaczy.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
dam9an
Posty: 364
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Czy Proceed 1.6 GT 204 KM ma zbyt twarde zawieszenie?

Post autor: dam9an »

ProCee_d56 pisze: 02 lip 2023, 07:36
dam9an pisze: 01 lip 2023, 18:10
ProCee_d56 pisze: 26 cze 2023, 07:14 W mojej stopce (podpisie), jest zawarta precyzyjna odpowiedź na takie posty jakie pisze ,,dam9an" i jemu podobni, którzy nieodróżniają awarii lub uszkodzenia od projektu samochodu, według którego został on zbudowany oraz wyposażony.
Swój zły wybór co do zakupionego samochodu, swoją frustrację, starają się teraz przerzucić na producenta, na projektantów, a może i na salon sprzedaży.
Wierzę w to, że ci, którzy dokonali złego wyboru przez swoje nieudacznictwo w ocenie (lub jej brak), są w nieistotnym odsetku wobec zadowolonych z zakupu Proceed 1.6 GT.
Nieudacznik to sie cieszy ze łaskawa kia sprzedała mu auto i nie widzi zadnych wad. Niemozliwe zeby ktos pisal takie brednie nie majac w tym interesu. Zapewne jesyes pracownikiem kii
Zapewne, to nie myślisz logicznie i nie wyciągasz wniosków.
Mądry rozumie, a głupiemu nie wytłumaczy.
Myśle bardzo logicznie wiec widze wady tu gdzie one sa a nie chodzę podjarany bo mam "ekskluzywne " piano black i auto ktore nie żadnych wad bo wszystko jest w nim idealnie zaprojektowane
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Proceed 1.6 GT 204 KM ma zbyt twarde zawieszenie?

Post autor: ProCee_d56 »

Przez ostatni czas zwróciłem większą uwagę podczas jazdy na twardość zawieszenia i prowadzenie samochodu.
Muszę potwierdzić swoje wcześniejsze wypowiedzi, że jest ono dobrane bardzo dobrze do charakteru samochodu, jaki ma Proceed 1.6 GT.
Zaznaczę, że nie ,,tłukę" się tym samochodem po polnych i leśnych drogach, torowiskach, dziurawych asfaltach, szutrowych tarkach i tym podobnych drogach.
Zawieszenie jest sprężyste, cicho pracuje i zapewnia precyzyjne kierowanie samochodem.
A przecież o to chodzi w wersji usportowionej.
Piano Black też mi się nie porysowało od patrzenia i czyszczenia - nie bawią się dzieci w samochodzie i nie jem tam pizzy oraz KFC, które później trzeba zeskrobywać widelcem albo kluczem do mieszkania.
Jak się dba, tak się ma - jak mówi stare porzekadło.
Tak więc wszystko jest, jak być powinno.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Czy Proceed 1.6 GT 204 KM ma zbyt twarde zawieszenie?

Post autor: Marek3003 »

ProCee_d56 pisze: 12 cze 2023, 20:39 Założyłem ten temat, ponieważ część użytkowników Proceed'a 1.6 twierdzi, że nie da się normalnie jeździć tym samochodem, ponieważ jest ,,zbyt twardy'' i zbyt głośny na fabrycznych oponach, do codziennego użytku.
Tak więc jest duża prośba do tych, którzy niedawno odebrali swoje zamówione Proceed'y 1.6 GT, aby opowiedzieli o swoich doznaniach, odczuciach i doświadczeniu dotyczącym zawieszenia.
Chodzi o tych, którzy dosyć krótko użytkują ten samochód, ponieważ nie są nim jeszcze znudzeni, a więc będą najbardziej obiektywni w swojej ocenie.
Niech na podstawie swojego krótkiego doświadczenia z tym samochodem opowiedzą, jak według nich wygląda to w praktyce.
Uważam, że będzie to cenny przekaz.
Bardzo się cieszę, że założyłeś temat a teraz po 2 miesiącach sam sobie odpowiedziałeś na pytanie bo „ …ostatnio zwróciłeś większą uwagę na twardość zawieszenia”. Orwell? Czyli możesz temat zamknąć,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Czy Proceed 1.6 GT 204 KM ma zbyt twarde zawieszenie?

Post autor: ProCee_d56 »

Marek3003 pisze: 10 sie 2023, 15:12
ProCee_d56 pisze: 12 cze 2023, 20:39 Założyłem ten temat, ponieważ część użytkowników Proceed'a 1.6 twierdzi, że nie da się normalnie jeździć tym samochodem, ponieważ jest ,,zbyt twardy'' i zbyt głośny na fabrycznych oponach, do codziennego użytku.
Tak więc jest duża prośba do tych, którzy niedawno odebrali swoje zamówione Proceed'y 1.6 GT, aby opowiedzieli o swoich doznaniach, odczuciach i doświadczeniu dotyczącym zawieszenia.
Chodzi o tych, którzy dosyć krótko użytkują ten samochód, ponieważ nie są nim jeszcze znudzeni, a więc będą najbardziej obiektywni w swojej ocenie.
Niech na podstawie swojego krótkiego doświadczenia z tym samochodem opowiedzą, jak według nich wygląda to w praktyce.
Uważam, że będzie to cenny przekaz.
Bardzo się cieszę, że założyłeś temat a teraz po 2 miesiącach sam sobie odpowiedziałeś na pytanie bo „ …ostatnio zwróciłeś większą uwagę na twardość zawieszenia”. Orwell? Czyli możesz temat zamknąć,
Założyłem ten temat, ponieważ ciągle się czepiasz, że za twardo, za głośno, że nie tak... Wczułem się, wysłuchałem i nic takiego nie zauważyłem.
Już kiedyś napisałem, że może innymi samochodami jeździmy... :D
Ale też jestem ciekawy jakie inni mają odczucia w/w kwestiach.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Czy Proceed 1.6 GT 204 KM ma zbyt twarde zawieszenie?

Post autor: lethaljelly »

Jak dla mnie to zawieszenie jest bardzo komfortowe, sprawia uczucie najlepszego w segmencie (i solidnego). W aucie można sie do wszystkiego przyczepić ale nie do zawieszenia.

Wielowahacz z tyłu trzyma sie perfekcyjnie przy zakrętach na dziurawej drodze, a całość mimo bardzo dobrego prowadzenia nie sprawia ze plomby wylatują

Może to nie jest BMW 4 gran coupe, za to w tej cenie praktycznie deklasuje wszystkie kompakty

MQB od VAGa to przy tym nieśmieszny żart, widzę jak przejeżdżają obok mnie takie auta przez próg zwalniający to praktycznie każdy VAG jak łajba jeszcze się chwilę buja po hopce. Niby w VAGu można dokupić DCC ale w segmencie kompaktowym ludzie mocno narzekają że daje uczucie zużytych amortyzatorów i jest gorsze niż standardowe zawieszenie

Jeszcze dodając do tego te pilot sporty w GT to zakręty nawet na kiepskiej jakości pofalowanej drodze to przyjemność.
Jedyny problem jaki miałem to gdy jadę zbyt wolno i są uskoki w nawierzchni lub dziury z ostrą krawędzią - te potrafią walnąć ale to jest praktycznie rzadkość i nic w porównaniu do przyjemności prowadzenia tego auta na autostradzie przy wyższych prędkościach i również na polnych drogach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”