Są już nowe mapy do pobrania

forum użytkowników modelu ProCeed
vladi
Posty: 71
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Są już nowe mapy do pobrania

Post autor: vladi »

Czołem!

tak informacyjnie - pojawiły się nowe mapy do pobrania do naszych Kianek. Updater wymaga 32GB pendrive, całą aktualizacja trwa powyżej 30 min i teoretycznie można wyłączyć silnik podczas jej trwania, ale zapłon powinien być włączony cały czas (czego sam nie testowałem, ale na logikę go głupie jest i może się skończyć w serwisie jak samochód przejdzie w tryb oszczędzania energii)

https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeList
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Są już nowe mapy do pobrania

Post autor: shider »

Wszystko zależy od roku produkcji. Przed MY22 aktualizacja powinna odbywać się na włączonym silniku, od MY22 (wersje z OTA) możesz wybrać czy aktualizujesz na włączonym czy nie. Ja w MY22 aktualizuje na zgaszonym, zamkniętym aucie (ekrany też gasną) i wracam do niego gdy dostanę powiadomienie o zakończonej aktualizacji w Kia Connect. Trwało to u mnie 35 minut.

Więcej informacji jest już w innych wątkach, np. tutaj.
Robberto
Posty: 32
Rejestracja: 28 wrz 2021, 22:17
model samochodu: Proceed GT

Re: Są już nowe mapy do pobrania

Post autor: Robberto »

poprzednią aktualizacje z grudnia w MY20 robiłem na wyłączonym zapłonie ,zaryglowanym centralnym, zszedłem do samochodu po otrzymaniu informacji na Kia Connect ze system został zkatualizowany, takze w przed lifcie tez to działa i myśle ze obecna aktualizacja nie zmienia sposobu aktualizacji
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Są już nowe mapy do pobrania

Post autor: shider »

Robberto pisze: 15 cze 2023, 20:40 takze w przed lifcie tez to działa
Czyli duże nawigację od MY20 😉 W MY19 jest mała nawigacja i mapy na karcie SD
JacekK.
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2023, 18:16
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: Są już nowe mapy do pobrania

Post autor: JacekK. »

Witam. A podpowiedziałby ktoś którą dokładnie pozycje wybrać dla tegorocznego Procceda GT. Jestem komputerowym laikiem i czasami się gubię z takimi rzeczami.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Są już nowe mapy do pobrania

Post autor: shider »

JacekK. pisze: 20 cze 2023, 15:46 Witam. A podpowiedziałby ktoś którą dokładnie pozycje wybrać dla tegorocznego Procceda GT. Jestem komputerowym laikiem i czasami się gubię z takimi rzeczami.
Na 99% CEED PE (MY22), ale zweryfikuj to zgodnie z tą instrukcją.
artekk.it
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2023, 09:51
model samochodu: Proceed

Re: Są już nowe mapy do pobrania

Post autor: artekk.it »

Nowa wersja mapy i karygodny błąd !!! Wjeżdzając w ul. Obywatelską w Łodzi ptrzymuje komunikat: ‚Uwaga, jedziesz pod prąd” :shock: Faktycznie, ulica była jednokierunkowa podczas remontu, który skończył się 11.2022 !!!
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Są już nowe mapy do pobrania

Post autor: shider »

artekk.it pisze: 16 lip 2023, 15:27 Nowa wersja mapy i karygodny błąd !!! Wjeżdzając w ul. Obywatelską w Łodzi ptrzymuje komunikat: ‚Uwaga, jedziesz pod prąd” :shock: Faktycznie, ulica była jednokierunkowa podczas remontu, który skończył się 11.2022 !!!
To niestety efekt opóźnienia w publikacji map. Na oko tak 6-9 miesięcy.
Mifamis
Posty: 42
Rejestracja: 22 kwie 2022, 10:43
model samochodu: ProCeed GT Line MY 2022
Lokalizacja: Małopolska

Re: Są już nowe mapy do pobrania

Post autor: Mifamis »

A czy komuś pojawia się komunikat o nowym aneksie dotyczącym kia connect. Gdzieś od tygodnia zaczął mi się pojawiać taki komunikat przy rozruchu auta. Czy ktoś przeczytał ten aneks? Czy ktoś wie jak go można zrzucić na jakiś nośnik aby przeczytać go na komputerze?
RobekK4
Posty: 46
Rejestracja: 18 kwie 2022, 12:01
model samochodu: KIA Proceed GT

Re: Są już nowe mapy do pobrania

Post autor: RobekK4 »

Mifamis pisze: 16 lip 2023, 21:09 A czy komuś pojawia się komunikat o nowym aneksie dotyczącym kia connect.
Kilka dni temu pojawił się. Jak na prawdziwie przezornego i świadomego użytkownika przystało - zaakceptowałem bez czytania za pierwszym razem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”