Stuki przy redukcji biegów

forum użytkowników modelu ProCeed
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Stuki przy redukcji biegów

Post autor: dorious »

Hello, miał ktoś może problem taki, przy automacie, że jak hamuje i redukuje skrzynia bieg przy ok 1k obrotów to słychać stuki, czasem jest to mega nieznośne i dość słyszalne. Nie przypominam sobie by tak miał wcześniej. Zapytam w ASO ale może ktoś już coś takiego miał. Dodam, że ma 3k km przejechane :P
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Stuki przy redukcji biegów

Post autor: shider »

Zapytaj w ASO. Ja jak pytałem o stuki w 1.5 T-GDI 7DCT to oczywiście było TTTM. Napisalem trochę więcej o tym w innym wątku więc odsyłam też tam viewtopic.php?p=84755#p84755
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Stuki przy redukcji biegów

Post autor: dorious »

OK dzieki. Dokladnie jest tak jak piszesz. Zobacze jak bedzie jak wycisze. Wkurza to strasznie. Jestem ciekawy czy slychac z zewnatrz. Brzmi jak bieda :D
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Stuki przy redukcji biegów

Post autor: shider »

Mimo wszystko może warto pomęczyć ASO, bo są też osoby, które nic takiego nie słyszą. Może to jest problem tylko części egzemplarzy. U mnie na szczęście bardzo sporadycznie się to pojawią, no chyba, że manualnie staram się to wymusić.
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Stuki przy redukcji biegów

Post autor: dorious »

No u mnie jest to caly czas praktycznie, nie słyszałem tego wcześniej, może nie wsłuchiwałem się tak. Masz też taki metaliczny dźwięk przy przyspieszaniu, zwłaszcza przy 2k obrotów?
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Stuki przy redukcji biegów

Post autor: shider »

U mnie nie jest to skorelowane z obrotami a z biegami 1,2,3
Tylko przy niskich biegach i relatywnie niskich prędkościach (również obrotowych silnika) zdarza mi się słyszeć skrzynię.
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Stuki przy redukcji biegów

Post autor: dorious »

Szczerze to mam jeszcze inny objaw. Przy cofaniu, na początku jest mega głośny dzwięk, nie wiem czy to skrzynia czy sprzęgło ale nie jest dobrze :(
Filip2435
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2023, 19:42

Re: Stuki przy redukcji biegów

Post autor: Filip2435 »

Ustaliłeś może co to ci stuka??
ProCee_d56
Posty: 529
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Stuki przy redukcji biegów

Post autor: ProCee_d56 »

Warto przeczytać odnośny temat w instrukcji obsługi, kiedy i co to są stuki z okolicy skrzyni biegów. To jest zwykła skrzynia biegów z możliwością automatycznego przełączania biegów.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”